Evde iş imkanı ve Evde yapılabilecek işler

6
7
Evde iş imkanı ve evde yapılabilecek işler

Evde iş imkanı ‘nı sağlamak için bir çok nedeniniz olabilir. Ailenize ve aile bütçenize katkıda bulunmak isteyebilirsiniz, boş vakitlerinizi gelire çevirmek isteyebilirsiniz veya evinizi bir ofis gibi kullanmak isteyip işleri evinizden yürütmeyi düşünebilirsiniz. Evinizin size sunduğu rahat çalışma ortamını kularak evde iş imkanı ‘nın tadına varabilirsiniz. Daha nice sebepleriniz olabilir.

Evde iş imkanı
Evde iş imkanı

Bizim amacımız sebeplerinizi öğrenmekten çok size evde iş imkanı sağlamanız için bilgiler ve tüyolar vermek, aile bütçenize katkıda bulunmanızı sağlamak.
Teknolojinin gelişmesiyle insanların sosyal ağlarla iletişim kurmaları kolaylaştı. Önemli yararlarından biri olarak görülmesini sizlerde fırsata çevirebilirsiniz. Sıralayacağımız yollardan size en uygun olanları belirleyerek işverenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çoğu firma ve işveren evlere işler vererek evde iş imkanı sağlamanızı, ülke ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunmanızı sağlıyor.

boncuk paketleme işi
Boncuk Paketleme İşi

1- Evde Boncuk İşi

Evde boncuk paketleme işi gayet kolaylıkla yapabileceğiniz ve sizin için iyi ek gelir olabilecek bir iş. Basit olduğundan dolayı bu işi evde iş imkanı ‘na çevirmek isteyen kişi sayısı oldukça fazladır.

Firmalar sizlere topluca boncukları, poşetleri, gerekirse etiketleri ve tartıyı ulaştırıp sizlerin bu boncukları belirli gramajlara göre paketleyip, üzerine etiketini yapıştırıp satışa hazır olarak sunmanızı ister. Sizler işinizi düzenli olarak yapıp layıkıyla teslim ederseniz firmanızın güvenini kazanabilir ve pratikliğinizle daha çok kazanç elde edebilirsiniz. Paketlediğiniz her boncuk poşeti için belirli bir ücret kazanırsınız. Hızınıza göre bu gelirin toplamı asgari ücreti bulabilir. Evde iş imkanı ‘yla evinizden hiç ayrılmadan geliriniz bu seviyelerde olabilir.

Boncuk dizme işine gelecek olursak, boncuk paketleme işinde olduğu gibi sizlere topluca boncuklar gönderilir. Ancak bu boncuklar farklı tarzlarda olup sizlerdende bu boncukları belirli düzenlere göre dizmeniz istenir. Gereken şartlara uyarsanız size devamlı bir ev iş imkanı kapısı açılabilir.

evde dekoratif mum yapmak
evde dekoratif mum yapmak

2- Evde Dekoratif Mum Yapmak

Mumlar ev dekorasyonunda önem verdiğimiz ufak detaylardır. Ufak detayların güzellik oluşturduğunun farkında olan bireyler evlerinde mumlara yer vermeyi ihmal etmezler.

Hal böyle olunca arz talep ilişkisinin yarattığı arz sıkıntısını kapatmak ve daha ilgi çekici farklı tasarımlar bulmak için firmalar sizlerin ürünlerini alabiliyor. Dekoratif, güzel ve şık mumlar oluşturarak bu mumları ev dekarasyon ve gereçleri satan yerlere kolaylıkla pazarlayabilirsiniz. Birçok işyeri ile anlaşarak devamlılık sağlayabilirsiniz.

” Evde Dekoratif Mum Nasıl Yapılır? ” sorusunun cevabını ise sadece bu konu için ayırdığımız başlıkta bulabilirsiniz.

Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak
Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak


3- Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Modernleşen dünyanın getirisi olan kadınların daha çok iş hayatına girmesi sonucu çocuklar için onların bakımını üstlenebilecek kişilere ihtiyaç duyuldu. Anne ve babalar çocuklarını kreşlere yazdırıp bakıcılara emanet ettiler. Hal böyleyken ve bu durum gitgide artarken ” Evde Çocuk Bakıcılığı Yapmak ” gerçekten yapılabilecek ve rahat bulunabilecek bir evde iş imkanı oldu. Ancak diğer işler gibi rahat olmaması ve sorumluluk gerektirmesi çoğu kişinin düşünme sebebi.

Ailelerin çocuklarının bakımını üstlenerek onların yemeklerini hazırlayıp, oyunlar oynayıp, zaman geçirip sağlıklı ve ilgili şekilde büyümelerini sağlayabilirseniz, aile sizden memnun kalırsa ve en önemlisi çocuklara şevkatle ve sevgiyle yaklaşırsanız uzun yıllar o çocuğa bakarak uzun süreli bir evde iş imkanı ‘na sahip olursunuz.

evde kozmetik ürünleri satma
evde kozmetik ürünleri satmak

4- Kozmetik ürün satışı ile para kazanmak

Birçok firma ürünlerinin pazarının yaygınlaşması için elinden geleni yapıyor. Mağazalarla topluluklara hitap ederken bu işi bireylere indirgeyerek pazarlama ağını çoğaltmak istiyor. Sizde bu pazarlama ağının bir parçası olabilirsiniz. Kozmetik ürün firmalarına abone olarak satış temsilciliği alabilirsiniz. Bu sayede çevrenize ve ticaret gücünüze bağlı olarak kişilere kozmetik ürünleri satabilirsiniz. Firmalar sizlere özel fiyattan sunarken sizler ürünleri kişilere satış fiyatından satarak belirli bir kar elde etmiş olursunuz. Evde iş imkanı ‘ndan yararlanarak kendinizi pek yormadan gelirler elde edebilirsiniz.

5- Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anketler toplumun toplumu ilgilendiren her konusu için bilgi sunar. Bu bir ürün olabilir, bir olay olabilir. Bu anketleri gerçek şahıslarla gerçekci ve kopyasız şekilde yaptırabilen firmalar her zaman bir adım öne çıkar ve tercih edilir. O yüzden anket firmaları anket doldurtmak için bir çok insana ihtiyaç duyar. Sizde onlardan bir tanesi olabilirsiniz.

Anket firmalarına üye olarak birer üyelik alabilirsiniz. Evde iş imkanı ‘nda yararlanıp yaşam koşullarınızı, aile düzeninizi ve yaşantınız hakkında bilgilerinizi doldurarak sizi ilgilendiren anketler için sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Şirketler sizin tercih ve yaşantılarınıza uygun olan anketleri belirler ve sizlere ulaşarak bu anketlere katılmanızı ister. Her anketin belirli bir zamanı vardır ve bu zamanınıza karşılık ücretlendirmeye tabi tutulur. Bu işi çevrenizde ki birçok kişiye uygulayarak yapabilirsiniz ancak her anketi siz doldurmaya kalkmayın. Evde iş imkanı ‘nızı değerlendirip anket işinizi layıkıyla yaparsanız devamı her zaman gelecektir.

nikah şekeri paketlemek
nikah şekeri paketlemek

6- Nikah Şekeri Paketlemek

Düğün salonları, düğün organizasyon firmaları, davetiye ve nikah şekeri satan işyerleri nikah şekeri paketlemek için daha çok part time veya evlere iş verip evde iş imkanı ‘nı tercih ederler. Sizlerde bu tercihlerden biri olabilirsiniz.

İşverenlerle anlaşırsanız onlar sizlere şekerleri ve paketleri ulaştırırlar. Yapmanız gereken her pakete belirli adetteki şekeri koyarak istenilen şekilde paketlemek. Düğün sezonlarında önemli gelirleri evde iş imkanı ‘yla elde edebilirsiniz. Zevkli bir iş olduğundan şüpheniz olmasın.

Evde Sabun Paketleme
Evde Sabun Paketleme

7- Evde Sabun Paketleme İşi

Sabun sektörü kendini geliştirmeye devam eden bir sektör. Temizlik amacının yanında talebi ve tercih edilme konularını arttırmak amacıyla sabunlar hoş kokulu ve şık tasarımlarla üretilebiliyor. Bu ürünler hediye olarak kullanılabiliyor.

Evde iş imkanlarıda tamda bu noktada ortaya çıkıyor. Bu sabunların özenle paketlenmesi gerekiyor bunun için firmalar evlere iş vererek sizlerden bu sabunları teker teker bohçalara yerleştirerek satışa uygun kartonlamanızı istiyor. Sabunun hoş kokusunda güzel bir iş olabilir.

Evde Yemek Hazırlayıp Satmak
Evde Yemek Hazırlayıp Satmak

8- Evde Yemek Hazırlayarak Satmak

Sokaklarınıza, caddelerinize dikkatli bakarsanız ev yemekleri satan dükkan ve cafelerin her geçen gün dahada arttığını farkedersiniz. İş hayatının yoğunluğu, yorulmak istemeyenlerin tercihi, öğrenciler için sıcak bir ev yemeği yemek isteği bu dükkanların sayısının hızla artmasına neden oluyor.

Özellikle ev hanımları için mükemmel bir evde iş imkanı fırsatı doğuyor. Marifetli ve yemeklerine güvenen hanımlar yaptığı yemekleri, tatlıları, börekleri bu dükkan ve cafelere satabilir, gelir elde edebilir. Ben dükkan açıp işletemem diyenlerin tercihi bu olsa gerek.
Yemekleriniz lezzetli ise dükkanlar sizlere yemek siparişi verebilir ve bu işi sürekli bir evde iş imkanı ‘na dönüştürebilirsiniz. Yemek yapmayı seven bayanlar bu işe bayılacaklardır.

Evde Organik ürün hazırlayıp satmak
Evde Organik ürün hazırlayıp satmak

9- Ev yapımı ürünler satarak para kazanmak

Para kazanmayı istiyorsanız ve birazcık marifetleriniz varsa aslında herşey istediğiniz gibi gidebilir.

Yiyecek ve içeceklerde GDO ‘nun artması, uzun süre dayanması için ilaçların kullanılması gibi etkenlerle insanlar artık doğal ürün arayışına girdi. Bu ürünler salça, reçel, turşu gibi sürekli tüketilen ve mutlaka evlerimizde bulundurduğumuz yiyecekler olabiliyor. Doğal meyvelerle evinizde reçel yapmaya ne dersiniz? Çilek, şeftali, incir, vişne, kayısı sizin için çok iyi seçenekler olur. Birde gerçekten tad konusunda lezzetli ürünler ortaya çıkarabiliyorsanız önce yakın çevrenizden satışa başlayarak pazar alanınızı gitgide arttırabilirsiniz.

Girişimci ruhunuzu ortaya çıkarırsanız pazar alanınız istemediğiniz kadar çoğalır. Belki yanınızda çalışacak elemanlar bile isteyebilirsiniz. Günümüzde birçok aktar ve marketler doğal ürünler satmaktadır. Sizlerde onlara ürün hazırlayan kişi olabilirsiniz. Evde iş imkanı ile yola koyulup işveren bile olabilirsiniz.

Evde Dikiş Nakış İşleri Yapmak
Evde Dikiş Nakış İşleri Yapmak

10- Evde dikiş işi ile para kazanmak

Eskiden terziler nadiren dükkan açardı. Neredeyse her ailenin bir tane dikiş makinesi bulunurdu ve evin tüm dikiş nakış işleri böyle yürürdü. Toplum düzeni değiştikçe insanlar bu makineleri evlerinden uzaklaştırarak bu işleri belirli işler karşılığında terzilere yaptırmaya başladılar.

Dikiş nakış işinden anlıyorsanız sizler için çok güzel bir evde iş imkanı olabilir. En ufak dikim veya daraltma işlemlerinde 3-5 tl ücret aldığınızı varsayarsak ve işlemin maliyetinin çok az olduğu da ortadayken en azından günlük harçlığınızı çıkarabilir, evin giderlerinin bir kısmını karşılayabilirsiniz. Her sabah yollara düşmeden, dükkan kirası ödemeden, çeşitli prosedürlere gerek duymadan çevrenizdeki işleri yürüterek tüm terzi işlerinin size gelmesini, evde iş imkanı ‘nızın oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Ders Vermek
Ders Vermek

11- Ders Vermek

Bazen bir okul mezunu olmaksızın herhangi bir derste, branşta veya dilde iyi olabilirsiniz. Bunu fırsata çevirmeyi hiç düşündünüz mü? Aileler dershane gibi kurumlara tonla para yatırmak yerine çocuğunun daha ilgili ve iyi ders alması için sizleri tercih edebilir. Ders vermek için neredeyse tüm branşlar uygun olabilir.

Yabancı ülkelerde mi doğdunuz? Doğuştan gelen bir yabancı dil aşkınız mı var? Yeterli tecrübeye ve akıcılığa sahipseniz bu iş şuana kadar saydığımız işlerden daha çok gelir getirebilecek bir iş olarak görünüyor. 4-5 öğrenciniz olması bile sizlere aylık önemli gelir getirecektir.

Herhangi bir enstrümanda iyiyseniz size yine eğitim kapısı açılır. Yeni bir enstrüman öğrenmek isteyen kişilere birebir veya az kişiden oluşan ortamlarda ders vererek daha çok ilgi gösterip iyi bir öğretici olabilirsiniz.

Sizi tercih etme sebepleri sizin bu işleri severek yapma azminize bağlıdır.

12- Saç Tokası Yapıp Satmak

Bayanların saçlarındaki renk renk, desenli, karekterli tokaları neden siz yapmıyorsunuz? Severek yapabileceğiniz mükemmel bir iş. Yaparken zamanınızın iyi geçeceği ve huzurlu olacağınız evde iş imkanı ‘nı yapmak size güzel gelirler sunacaktır.

Saç tokasını nasıl yapacağınızı öğrenmek için sitemizden ” Saç Tokası Yapıp Satmak ” adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Acele edin, para kazanmaya hemen başlayabilirsiniz!

Şimdi geliyoruz günümüz teknolojisiyle evde iş imkanı oluşturmaya. İnternet!
İnternetten para kazanma gerçekten mümkün. Sabırla yazımızı sonuna kadar okursanız evinizden, bilgisayarınızdan ayrılmadan gelir elde edebilirsiniz ve neredeyse herkesin varolduğu sosyal medyada 1 değil 100 büyüyebilirsiniz.

-İnternetten Para Kazanmak

Forex ile para kazanmak
Forex ile para kazanmak

1- FOREX İle Para Kazanmak

Forex bir yatırım aracıdır. Ufak bir sermaye ile yatırım yapmaya başlayabilir ve kârlar elde edebilirsiniz. Ancak önemli olan nokta şudur ki Forex’e arada bir bakarak para kazanılmaz. Forex’te yatırımları ve işlemleri takip ederseniz, yükselen firmalara yatırım yapıp düşüşe geçtiği anda yatırımınızı geri çekerseniz en az zararla ve en yüksek kârla o yatırımdan çıkmış olursunuz.
Bu iş tamamen sizin takibinize bağlı. FOREX için neler yapabilirsiniz? Nelere dikkate etmelisiniz? Nasıl öğrenebilirsiniz? Tüm soruların cevabını ” Forex ile Para Kazanmanın Yolları ” adlı yazımızda bulabilirsiniz.

2- Grafiker-Web Tasarım Olarak Para Kazanmak

En ufak firmadan en büyük firmaya kadar neredeyse tüm firmalar artık bir internet sitesine sahip. Çeşitli forumlarda, internet sitelerinde, gruplarda Web Tasarım’a ve dolayısıyla Grafiker’lere ihtiyaç duyulmakta. İlgi alanınıza giriyorsa bu işten para kazanmak gerçekten kolay ve alanı oldukça geniş. Tasarımlarınızı evinize taşıyabilir evde iş imkanı ‘nı yaşayabilirsiniz.

Kendi adınıza site oluşturarak gerekli şekilde reklamınızı yaparsanız alacağınız işlerle kısa süre sonra tanınmış bir grafiker olabilirsiniz. Bir site tasarımından alacağınız emek ücreti en az 250-300 tl olacaktır.

Youtube İle Para Kazanmak
Youtube İle Para Kazanmak

3- YOUTUBE İle Para Kazanma

Youtube’yi bilmeyeniniz yokturdur. İçerisinde milyonlarca videoyu barındıran, tek hamlenizle istediğiniz videoyu karşılıksız karşınıza çıkaran bir kanaldır. Bu kanalda Youtube ile para kazanmak sandığınızın aksine oldukça basit. Önemli olan ise ilgi çekici olmanız, reklamınızın gerçekten iyi yapılmış olması.

Önce Youtube ‘den bir üyelik alarak işe başlayabilirsiniz. İstediğiniz her alanda, izleneceğinizi düşündüğünüz her şekilde videolar çekebilir bu videoları Youtube ‘de paylaşarak izlenmenizi sağlayabilirsiniz.

Youtube kuruluşu sizi izleyen kişiler için sizlere belirli bir miktar para öder. Ne kadar çok izlenirseniz miktar o kadar artar. İzlenmeniz, popülerliğiniz, aboneleriniz arttıkça Youtube sizlere reklam teklifinde bulunabilir, kabul ederseniz videolarınız başlamadan ufacık reklamlar oynatılır ve siz bu işten kârlı çıkabilirsiniz.
Youtube ile para kazanmanın yollarını daha detaylı öğrenmek için ” Youtube İle Para Kazanma 2016 ” adlı yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Blog Açarak Para Kazanmak
Blog Açarak Para Kazanmak

4- Blog yazarak para kazanmak

Kişisel bloglar popülerleşmeye başladığını sizde farketmişsinizdir. Kendini ifade etmeye çalışan her birey artık bu bloglardan yararlanmayı seçiyor. Ev ortamında kendinize evde iş imkanı ‘nı yaratabilir ve kârlı şekilde değerlendirebilirsiniz.

Peki bloglardan nasıl gelir elde edebiliriz?

İnternet ortamında para kazanmanın püf noktası sayfamıza ne kadar insan çekebildiğimizdir. Yani ne kadar kişi blogumuza giriş yaparsa, yazılarımızı okur videolarımızı izlerse o kadar gelir elde edebiliriz. Sayfanıza giriş yapan takipçi sayısı artarsa Google şirketi sizlere reklam konusunda teklifler sunup sizin sayfa canlılığınızdan yararlanmak isteyecektir. Elbette ki bu durumdan sizde kazanacaksınız. ” Blog Yazarak Para Kazanmak ” adlı yazımızda tüm detayları bulabilirsiniz.

5- E-Ticaret Sitesi Açarak Para Kazanmak

İnternet üzerinden alışveriş yapmak zaman ilerledikçe popülerşen bir aktivite haline geldi. Sizlerde bu popülerliği fırsata dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? Oldukça basit.

Bir E-Ticaret sitesi oluşturarak firmalarla anlaşabilirsiniz. Firmalar onların ürünlerini satmanız için size yetki verdikten sonra sizler bu ürünlere sayfanızda yer vererek onlar için müşteri buluyorsunuz. Buda sayfanız işlevliğiyle alakalı. Bir kişi sizin sitenizden alışveriş yaparak bir ürün satın aldığında bu işlem ürün şirketine bildiriliyor. Şirket alışveriş yapanın bilgilerini alarak gerekli ürünü gönderiyor. Sizler şirket ve müşteri arasında köprü oluyorsunuz. Satılan her ürün başı komisyon alırken siteye alacağınız reklamlarda ek gelir oluşturuyor. ” E-Ticaret Sitesi Açarak Para Kazanmak ” adlı yazımızı kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

Makale Yazma İşi
Makale Yazma İşi

6- Makale yazma işi

Evde para kazanmanın popüler işlerinden bir taneside makale yazmak. Sayfalar kendi tanıtımları yapmak, sitelerini sürekli güncellemek için makalelere ve bunları işleme koyacak editörlere ihtiyaç duyuyorlar. Sadece internet siteleri değil birçok firmada makale hizmetlerine ihtiyaç duyar. Bir reklam şirketi reklamı için en güzel yazıyı arayabilir, bir ürün tanıtımı için tanıtımlar istenebilir, haber siteleri sizlerden haber hazırlama konusunda yardım isteyebilir. Makale yazmanın belirli bir konu sınırlaması olmadığı gibi iş bulma imkanıda oldukça yüksektir.

Makaleleriniz 100 kelime başına ücretlendirilir. İşleri zamanında teslim ederseniz iyi ücretler kazanabilirsiniz. İşini yaptığınız firmalarla aynı şehirlerde bulunma zorunluluğu olmadığı için oldukça güzel fırsatları elde edebilirsiniz.

Biraz eğitim alarak, bu eğitimi kendiniz araştırarakta kısmen yapabilirsiniz, yazılarınızı sitelere ekleyerek hem makale yazıp hem editörlük yaparak çift işe sahip olup çift gelir elde edebilirsiniz.

Yabancı diliniz varsa bunuda muazzam şekilde değerlendirebilirsiniz. Birçok firma farklı dillerden çeviri yapabilecek kişiler arıyor. Sizde onlardan biri olabilirsiniz.

Bu önemli iş tüm detaylarıyla ” Makale yazma işi ile Ek gelir imkanı ” adlı yazımızda!

7- Facebook İle Para Kazanmak

Facebook bir sanal arkadaşlık sitesidir. Geniş kitlelere ulaşabileceğiniz, iletişim kurabileceğiniz ve reklamınızı yapabileceğiniz bir alandır. Bu alanı gelire dönüştürebileceğinizi hiç düşündünüz mü?

Youtube ve Google’de olduğu gibi Facebook ‘ta popüler kullanıcılarına reklam teklifinde bulunarak anlaşmalar teklif eder. Eğerki beğenileriniz belirli bir seviyenin üstündeyse bu teklifi almanız kaçınılmaz olacaktır.

Blog’unuzun, internet sitenizin, youtube kanalınızın reklamını burada yapabilirsiniz. Facebook ‘ta paylaşımlarda bulunarak sitelerinize çok sayıda insan çekebilir, bundan yararlanabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise Facebook ‘ta sayfalar oluşturmak. Facebook ‘ta birçok sayfa, topluluk bulunmakta. Sizlerde böyle bir sayfa kurabilir, kişiler çekebilir ve hızla büyüyebilirsiniz. Bu büyümenin sonucunda paylaşımlarınız binlerce kişiye ulaşabilir. Firmalar kendi reklamlarını yapmanız için sizlere teklifte bulunabilir veya bu teklifi Facebook ‘tan alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

6 YORUMLAR

  1. Evde iş imkanı olarak evde hediye paketi yapımı avize yapımı, Anahtarlık yapımı işlerle ilgileniyorum. Ankarada küçük bir atelyem var bu ek işlerden herhangi birini kabul edebilirim yaptırmak isterseniz, telefon numaramı paylaşmıyorum, yorumlarınızı takip ediyor olacağım.

  2. Evde ek iş yapmak istiyorum makale işi kafama yattı aslında yapabilirim. İstanbul kartalda ikamet ediyorum. ek iş ilanları için lütfen bilgilendirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here