Evde internetten para kazanmak 2018

3
21
Evde internetten para kazanmanın en iyi 3 yolu

2017 yılında Evde internetten para kazanmak  mümkün mü? Sorusunun cevabını artık bir çoğumuz ‘’EVET’’ olarak yanıtlayacaktır, buna eminim. Ancak evde internetten para kazanmak 2017 gerçekten doğru mu? Bu konuyu sizlere ciddi anlamda emek verdiğinizde size sabit aylık olarak evinizden para kazandıran işlerden yalnızca 3 ana işten bahsedeceğim.

Evde internetten para kazanmak 2017

Evinizde internetten para kazanmanın birçok yöntemi var ancak size bahsedeceğimiz 3 iş fikri diğer iş fikirlerine göre emek gerektiren ancak çok çok özel bir yetenek ve en önemlisi maddi bir kaynağa ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz sermayesiz işlerdir. Sahip olmanız gereken tek şey sakin ofis ortamında bir çalışma düzeni ve internete girebileceğiniz bir bilgisayar. İşiniz sermayeniz, öz sermayeniz ise tamamıyla internet, çünkü iş imkanlarınız internette, tek yapmanız gereken doğru işi bulabilmek ve doğru kişiler yada kurumlar ile bağlantı kurmaktır.

Evde internet üzerinden yapılabilecek 3 iş fikri ‘’Web sitesi açarak para kazanmak’’, ‘’Çeviri işi yapmak’’ ve daha az bilgi ve beceri gerektiren ‘’Makale yazarak para kazanmak’’ ‘tır. Özel yetenek gerektirmiyor dedim ancak artık günümüzde bir üniversite öğrencisinin en az 1 yabancı dil biliyor olduğunu düşünerek söylemiştim ki eğer bilmiyorsak bu ek işe şu an ihtiyacımız var ise diğer 2 iş fikrinden birini uygulamalısınız. Bu 3 ek işten Web sitesi açarak para kazanmak iş fikrini hiç bu konuda fikri olmayan ancak öğrenmek isteyen birisi için tüm detaylarıyla anlaşılır bir dille anlatmaya çalışacağım.

evde internetten para kazanmak 2017

Web sitesi açarak para kazanmak

Türkiye’de web sitesi açarak para kazanan birçok site sahibi var, bu kazanç sistemi farklı kategorilere ayrılıyor. E-Ticaret yapan bir web sitesi yani internetten ürün satışı ile para kazananlar, Blog sayfası açıp kullanıcılara genel kültüre dayalı bilgiler sunup web sitesinde yayınladığı reklam çalışmaları ile para kazananlar ve bu web sitelerini ayakta tutmanın, her geçen gün yenilenen Google algoritmasının web siteleri üzerindeki etkisini en aza indirecek ve sitenin Google gözünde iyileşmesini sağlayan Web uzmanlarının yaptığı çalışmalarla para kazananlar olarak 3 ana kısımda inceleyebiliriz.

E-ticaret sitesi açmak her ne kadar dışarıdan maddi imkanlarla herşey yapılabilir düşüncesini insanlara yansıttığını düşünsekte tam bir ekip işi. Sadece sermaye yetmiyor, ilgi, alaka, pazar arayışı, reklam vb. birçok etkene bağlıdır. Bu nedenle e-ticaret sitesi açıp para kazanma işini bir kenara bırakacağım ve daha basit, sermaye gerektirmeyen emekle, azimle, özgüvenle ulaşabileceğiniz ‘’Blog yazarlığı ile para kazanmak’’ işini önereceğim. Peki Blog, Portal vb. siteler için neler gerekiyor biraz bunlardan bahsedelim. Bir web sitesi sahibi olmanız için daha önceden bir deneyiminiz yok ise eğer Google arama motoruna bir websitesi için neler gerekli bunları öğrenmeyi deneyin. Sonrasında sitemizden Google adsense nedir nasıl para kazanılır konulu makalemizi inceleyebilirsiniz.

evde-internetten-para-kazanmak-2017

Çeviri yaparak para kazanmak

Bir diğer evde iş imkanı olan çeviri yaparak para kazanmak işi ki bu işi elbette yabancı dil bilen kişi yada kişiler yapabilir. Ancak belkide yurt dışında uzun süre kaldınız şu an Türkiye’de bu iş ile ilgili fikriniz yok yada daha önce hiç arayış içine girmediniz, bu yazımızla size çeviri yaparak nasıl para kazanılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. İnternette çeviri işi veren firmalar, kişiler ve online çeviri işi veren freelance yani serbest zamanlı iş ilanlarını bulabilirsiniz. Örneğin İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce çeviri hizmeti verebileceğinizi düşünelim. Google’da fiverr yada upwork yazarak bu sitelere üye olup hemen iş bulmaya başlayabilirsiniz.

Ancak dikkat edin, hemen yüksek miktarlı para kazanmanın yollarını değil öncelikli işiniz referans olabilecek kişileri bulmanız olsun. Neden mi? Çünkü bu işi sürekli düşünüyorsanız ve boş kalmak istemiyorsanız öncelikle birkaç çevirişi işi yaparak kişi yada kişilerden olumlu yorumlar almaya bakın ki bir sonraki çalışmanız için sizin profilinizi inceleyenler portföyünüzü görerek daha rahat karar verebilsinler. Hatta ilk 3 büyük projeyi gerekirse çok düşük fiyatlarla hatta ücretsiz gerçekleştirin, sonrası çorap söküğü gibi gelecektir. Mesela bir mobil uygulamaya ait İngilizce metinleri Türkçe isteyen bir firmanın işiyle başlayabilirsiniz. Ayrıca Google Play yada Apple uygulamaları sayfasına girerek yeni gelişen ve Türkçe olmasını isteyebilecek uygulama geliştiricileriyle irtibata geçebilirsiniz. Böyle bir iş var mı demeyin daha önce bizzat kendim yaptım, çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Yeterki iyi araştırmasını ve doğru kişilerle görüşme içinde olduğunuzdan emin olun, şimdiden iyi çeviriler. Hatta sitemizde bulunan Çeviri yaparak para kazanmak konulu başlığımız altında yayınlanan ilanlara göz atabilirsiniz.

evde-internetten-para-kazanmak

Makale yazarak para kazanmak

Evde yada ofiste yapılabilecek en kolay ek iş fikirlerinden bir tanesidir. Evinizde kolayca ek gelir kazanmanızı sağlayabilirsiniz. İlk işinizi ‘’SEO uyumlu makale nasıl yazılır’’ sorusunun yanıtı arayın. Çünkü boş makalelere maalesef kimse para bağlamaz, şu anda gündemde olan tek şey SEO Uyumlu makale yazma işidir. Peki bu işi herkes yapabilir mi? Evet yapabilir, ancak makale yazmanın püf noktalarını inceliklerini iyi bilmeniz gerekiyor. Konuyla ilgili sitemizden ayrıntılı olarak anlatmış olduğumuz Makale yazma işi ile Ek gelir imkanı konulu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Makale yazma işini öğrendiniz, şimdi ne yapacaksınız? Makale alımı yapan web sitelerine üye olarak ilgi çekici konu başlıkları ile yazdığınız makaleleri satabilme imkanına erişeceksiniz. Makale alımı yapan birkaç siteden bahsedecek olursak; iyimakale, makalemarket, wmaraci ve r10 gibi sitelerde satışa sunabilirsiniz.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlara her daim yardımcı olmaktan mutluluk duyarız, görüşlerinizi, yorumlarınızı aşağıda bize yazmaktan çekinmeyiniz.

Hayırlı kazançlar!

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here