Ev Yatırımı Yapmak İçin Türkiyede En İyi 7 Şehir

0
6

Ülkemizdeki emlak piyasasında yaşanan artış sonrasında, fiyatların yüksekliğinden her ne kadar herkes şikayetçi olsa da; dünya geneline kıyaslandığında Türkiye ‘de konut fiyatlarının halen ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca ister istemez halen gayrimenkul yatırımı ülkemizde cazibesini koruyor. Yabancı vatandaşların da konut alabilmesinin önünün açılması ile birlikte iyice kızışan konut piyasalarını bu yazımızda ele alarak; ev yatırımı yapmak için Türkiyede en iyi 7 şehir paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

1- İstanbul

Listenin başına İstanbul ‘u eklemezsek zaten absürt bir durum olurdu. Halk arasında bilindiği üzere İstanbul ‘un taşı toprağı altın ve halen de değerini katlamaya devam ediyor. İstanbul ‘dan konut almak bu fiyatlara rağmen halen mantıklı gibi duruyor.

2- Bursa

Konut değerlerinin en çok artış gösterdiği illerden birisi de Bursa .. Gelişmiş sanayisi ve İstanbul ‘a olan yakınlığı ile dikkatleri üzerine çeken Bursa için İstanbul ‘un sanayi yükünün buraya kaydırılması yönünde sürekli görüşler açıklanıyor. Özellikle Bursa ‘nın batı bölgesi için ciddi değerlenmeler söz konusu.

3- İzmir

Türkiye ‘nin en güzel şehirlerinden birisi olan İzmir ‘de; gerek şehir merkezindeki evler, gerekse de ünlü tatil beldelerindeki evler sürekli fiyatını katlamaya devam ediyor. Nereye kadar artacak bilinmez ama herhalde böyle giderse sıradan vatandaşların İzmir ‘den ev sahibi olmaları hayalden öteye geçemeyebilir.

4- Ankara

Başkent Ankara ‘da değişen yüzü ile şehrin her yönü ayrı gelişiyor. Son dönemin trend bölgelerinden olan Eskişehir yolu üzerinde yüksek gökdelenler baş göstermeye başladı. Ankara ‘daki konut fiyatları da sürekli artmaya devam ediyor.

5- Kocaeli

Yine İstanbul ‘un arka sokaklarından birisi olan Kocaeli ‘nde de konut fiyatlar çoktan fırlamış durumda. Özellikle sahil şeridindeki evler oldukça talep görüyor.

6- Yalova

İstanbul ‘un bir ilçesi iken bir il olan Yalova; yine İstanbul ‘a olan yakınlığı sayesinde, konut fiyatları oldukça yüksekten seyrediyor. Osmangazi Köprüsü ‘nün de etkisi ile İstanbul ‘a sadece 1 saat uzaklıkta olan Yalova için fırsatlar henüz bitti demek yanlış olacaktır.

7- Antalya

Turizm denilince ilk akla gelen ilimiz olan Antalya ‘dan konut almak isteyenler halen fırsatı kaçırmış değil. Antalya ‘daki konut fiyatlarının daha da artması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here