Ev Yapımı Ürünler Satarak Para Kazanmak

1
19

Ev yapımı ürünler popülerliğini arttıran yiyecekler olarak ön plana çıkıyor. Peki ev yapımı ürünler yapıp satmak kazançlı mı? Evde iş imkanlarından ev yapımı ürünler yapmayı mı tercih ettiniz? Ev yapımı ürünler’den en iyi şekilde yararlanmanız için yazımızı dikkatlice okumanız yeterli olacaktır.

Eskiden tükettiğimiz yiyeceklerin birçoğunu ev yapımı ürünler oluştururken şimdilerde ürünlerin büyük bir kısmı fabrikasyon olarak üretiliyor. Ne tadı ev yapımı ürünler’imizin yerini tutuyor nede sağlığı. Fabrikasyon ürünler daha uzun süre dayanıklı kalsın, bozulmasın diye ilaçlara maruz kalıyor, sizin seçtiğiniz gibi en güzel meyveler,sebzeler kullanılmıyor. Tüm bunlar ev yapımı ürünler ‘i tercih etmeniz için yeterli bir sebep oluşturmuyor mu? Ev yapımı ürünler ‘i önce kendiniz tüketip sonra çevrenize, pazarlara, marketlere sunabilirsiniz. Herşey marifetli ellerinize bağlı!

Bir bahçeniz varsa bu iş imkanının kolları dahada genişleyebilir ancak bizler ” Ev Yapımı Organik Ürünler Satarak Para Kazanmak ” konusunu sizler için en iyi şekilde ele almaya çalışacağız.

Ev Yapımı Hangi Gıdaları Satabilirim?

 

Ev yapımı ürünler Reçel
Ev yapımı ürünler Reçel

 

Ev Yapımı Reçel Satışı : Kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi , günün her saatinde atıştırabildiğimiz mükemmel ev yapımı lezzetler. Eskiden reçeller evimizde pişerdi, hazırlanırdı , güneşe bırakılırdı. Şimdi ise evimize fabrikasyon ürünler giriyor. Evde ilaç kullanmadan, tatlandırıcı kullanmadan %100 doğal reçeller hazırlayarak etrafınıza sağlık saçtığınızda ürünlerinize taliplerin ne kadar artabileceğini biliyor musunuz?

Çilek reçeli, kızılcık reçeli , kayısı reçeli , şeftali reçeli, incir reçeli, elma reçeli, böğürtlen reçeli, kestane reçeli, gül reçeli, ayva reçeli ve hatta bununda mı reçeli var ya diyebileceğiniz çeşit çeşit reçeller. Karpuz reçeli, mandalina kabuğu reçeli , üzüm reçeli, domates reçeli, greyfurt reçeli, patlıcan reçeli ev yapımı ürünler hazırlayabilirsiniz. Seçenekleriniz bol!

Evinizde bu reçelleri hazırlayıp, güneşte kıvamına geldikten sonra satışa sunabilirsiniz.

Ev Yapımı Ürünler Salça
Ev Yapımı Ürünler Salça

Salça : Salça acısıyla tatlısıyla neredeyse her yemeğimizde yer alan ana maddelerden bir tanesi. Peki bu salçaları en doğal şekliyle kullanmayı kim istemez ki? Neden onlara yardımcı olmayalım?

Salça yapmak zahmetli bir iş olsa da bu ev yapımı ürünler ‘lerle mutlaka kazanacaksınız.
Biber salçası ve domates salçası olmak üzere salçalar hazırlayarak pazarınıza sunabilirsiniz. Ürünlerinizi alacak birçok mağaza ve satıcı bulabilirsiniz.

Ev yapımı ürünler turşu
Ev yapımı ürünler turşu

Turşu : Turşu ülkemizde bolca tüketilen, sevilen ve yararları saymakla bitmeyen mükemmel bir ev yapımı ürün. Turşu insan sağlığı için oldukça yararlı bir yiyecek. Bu yararları ilaçlar kullanarak yok etmek yerine doğal olarak tüketmek bireyleri hastalıklardan koruyan en büyük koruyucu olacaktır.

Lahana turşusu , mor lahana turşusu, havuç turşusu, domates turşusu, biber turşusu, pancar turşusu, közlenmiş biber turşusu, patlıcan turşusu, mısır turşusu, limon turşusu, cin biber turşusu, taze fasulye turşusu, kırmızı turp turşusu gibi daha sayamadığımız nice turşu çeşidi yapılabilir.

Bu işe baş koyarsanız oldukça geniş bir pazar sizleri bekler. Ayrıca turşu bağışıklığı güçlendirerek hastalıklara yakalanmanızı engeller, tansiyonunuzu düşürür, bunamayı engeller ve en önemlisi kalp ve damar hastalıklarında sizin için bir numaralı ilaçtır. İçinde vitamin ve minerallerle ihtiyaçlarınızı karşılayıcı bir yapısı vardır.

Ev yapımı ürünler sirke
Ev yapımı ürünler sirke

Sirke : Yararları saymakla bitmeyen sirkenin hem bünyemize hemde çevremize oldukça önemli yararları vardır. Sağlınığız için hazmı kolaylaştırır, ateşi düşürür, saçların dökülmesini engeller, saça bakım yapar , diş etlerine yararlıdır ve tüm diş lekeleri için birebirdir, siğil ve sivilceleriniz için yararlıdır, kolesterolden mideye kadar birçok yararı bulunur.
Çevreniz için kötü kokuları yok eder, lekeleri çıkarır, bulaşık yıkarken çamaşır yıkarken kullanılabilir, sebzelerdeki tüm mikropları yok eder, gümüşleri kromları parlatır. Say say bitmez denilecek türdendir.

Üzüm sirkesi, elma sirkesi, ardıç sirkesi, alış sirkesi, bal sirkesi,hurma sirkesi, kayısı sirkesi, adaçayı sirkesi, çilek sirkesi, karanfil sirkesi gibi bir çok çeşidinden de yararlanabilirsiz , ev yapımı ürünler için listeniz oldukça kabarık.

Bu ev yapımı ürünler çeşitlendirilebilir ve arttırılabilir. Sizler için sadece örnekler sunmaya çalıştık.

 Ev Yapımı Ürünleri Nasıl Satarım? 

-) Sizin farklı olmanız ürünlerinizde ilaç ve yapay madde kullanmadan doğal olarak hazırlıyor olmanızdır. Farklılığınızı kaybetmeden ev yapımı ürünler hazırlayarak müşterilerinizin güvenini kazanın.

-) Dikkat edilmesi gereken en önemli husus sağlık ve temizliktir. Ürünlerinizin en iyi koşullarda ve dikkatle üretilmesine dikkat edin. Temizlik konusunda hiçbir sıkıntı olmamalı.

-) Dış görünüşümüzün nasıl bizi yansıtıyorsa ürünlerinizin dış görünüşüne dikkat etmeli, özveriyle paketlemeler yapılmalı. Paketlerinize ve kavanozlarınıza en uygun etiketler bulunmalı ve reklamınız yapılmalı.

Ev Yapımı Ürünler ‘i nereye satabilirim?

İlk olarak ürünlerinizi doğal marketlere, aktarlara, çevrenize, komşularınıza satabilirsiniz. Belkide kendinize semt pazarlarında yer bulacaksınız. Peki daha ilerisini hiç düşündünüz mü? Oturduğunuz yerden ürünlerinizi tüm dünyaya sunabilirsiniz.
E-Ticaret sistemiyle bir internet sitesine sahip olup ürünlerinizi en iyi görsellikle sunup tüm dünyaya hitap edebilirsiniz. Böylelikle geniş kitleler sizden daha iyi haberdar olacaklardır. Böylelikle işinizi büyütebilirsiniz.

Ticaretin en önemli noktası olan görselliğe önem verirseniz, kârlı çıkarsınız. Gönderdiğiniz kutularda kendinizi, üretimlerinizi, internet sitelerinizi tanıtarak bir anda ticaret alanında sınıf atlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi başlıklı makalemizde 20 ek iş fikri, alternatif iş fikirleri ve ek iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

  1. evde yaptıklarımı satmak istiyorum Bim A101 gibi marketlere verenleri duymuşyum bunun için ne yapmalıyım yol gösterir misiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here