Ev temizlik şirketi nasıl kurulur

4
36
Ev Temizlik Şirketi Nasıl Kurulur
Ev Temizlik Şirketi Nasıl Kurulur

Ev temizlik şirketi nasıl kurulur

Ev temizlik şirketi nasıl kurulur, Kendi işinin patronu olmak herkese cazip gelen bir durumdur. Kendi işinizde çalışmak sizi zorunlu ast üst ilişkisinden kurtarır, ancak ticari açıdan daha fazla sorumluluk da yükleyebilir. Bu açıdan bir işe yatırım yapmadan önce detaylı bir araştırma yapmak çok önemlidir. Ev temizlik şirketi nasıl kurulur konusunda da araştırma yapmalısınız. Sektöre olan ihtiyaç, bu ihtiyacı karşılayan diğer firmalar, sermaye ve bağlantı imkânlarınız vs. kendi kurduğunuz işte

Ev temizlik şirketi nasıl kurulur
Ev temizlik şirketi nasıl kurulur

başarıda gerekli olan koşullardır.

Ev Temizlik Şirketi Nasıl Kurulur

Temizlik Şirketi Kuranlar Ne Yapmalı?

 • Temizlik şirketi kurmak için ilk önce sermaye hesabı yapın. Bu hesap size bu işten kar sağlayıp sağlamayacağınız hakkında bilgi verecektir. Özellikle sektöre yeni adım atmışsanız, kendinizi işleyişin nasıl devam ettiği ve maddi açıdan zarar etmeden nasıl para kazanılacağını detaylı şekilde araştırın.
 • Kendinizden emin olun. Şüpheleriniz varsa, bunu detaylı şekilde masaya yatırın. Temizlik işiyle ilgili tecrübeniz yoksa bir süre bilgi edinin. Pratik temizlik konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.
 • Bu işe olan ihtiyacı değerlendirin. Yani temizlik şirketi kurduğunuzda müşteri bulmanız kolay olacak mı, yoksa belirsizlik üzerine mi şirket kuruyorsunuz? Bu değerlendirme hayati öneme sahiptir, çünkü işinizin geleceği hakkında büyük bir ipucu verir. Yani iş kurarken mucizevî beklentilerde olmak yerine daha gerçekçi adımlar atmaya çalışın.evde temizlik işi
 • Bir işe yatırım yapmadan önce, hangi alanda olursa olsun, o işi sevmek size büyük avantaj sağlar. Temizlik için de aynı durum geçerlidir. Aksi halde size işkence gibi gelecektir.
 • Sermayeniz ve fazladan paranız varsa bu işe girişin. Daha az stres başarı oranınızı artırır.
 • Sevdiğiniz işlere yatırım yapmak size artı kazandıracaktır. Uğraşmaktan hoşlanmadığınız konularda başarılı olma şansınız daha düşüktür.
 • Bu alanla ilgili başarılı olan diğer firmaları da göz önünde bulundurun. Nasıl ilerleyebilir, kar edebilirsiniz, detaylı şekilde düşünüp taslak hazırlayın.
 • Elde edilecek kâr oranı yatırımınız kara dönüştürüyor mu, bunu iyi araştırın.
 • Ev temizlik şirketi nasıl kurulur konusunda işletmenin nasıl hizmet vereceğini, bu iş için gereken malzemeleri, elemanları ve ulaşım sağlama konusunu detaylarıyla düşünün.

  Ev temizlik şirketi nasıl kurulur
  Ev temizlik şirketi nasıl kurulur
 • İşte karşılaşabileceğiniz zorluklara karşı ne tür önlemler alabilirsiniz? Örneğin iş kazalarının görülme riski yüksektir ve bunun tedavisi için ne tür sosyal güvenlik önlemleri alabilirsiniz?
 • Şirket için B planı oluşturun. İşler istediğiniz gibi devam etmezse, sizi ayakta tutacak bir destek bulun. Kriz dönemlerini atlattığınızda da sorunun kaynağını bulmaya ve çözüme ulaştırmaya çalışın.
 • Müşteri memnuniyeti her işte olduğu gibi bu işte de ön plandadır. Bunu sağlamak için neler yapabilir, işi daha da nasıl büyütebilirsiniz? Diğer temizlik şirketleri ne durumda ve sizin de büyümeniz için neler gerekiyor?
 • Başlangıç için temizlik yapılacak olan bölümü, sektörü seçin. Bölgesel olarak başlayın ve işler yolunda giderse alanınızı genişletin. Alanınızı rakiplerin az yöneldiği bir sektörden seçmek sizi daha da parlatabilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

4 YORUMLAR

 1. temizlik şirketi nasıl kurabilirim arkadaşlar daha önce tecrübesi olanlardan yardım almak isteirm. İstanbul Beylikdüzünde oturuyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here