Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımları Kolay Kredi Kartı Nasıl Alır?

Ev Hanımı olmak adı üzerinde olan adı gibi bir durum değildir. Nedeni ise ev hanımı olmak oldukça zor olduğundan kaynaklıdır. Neredeyse 7/24 mesai yapan bir işçi gibi çalışır durumda olan bir ev hanımının işi oldukça zordur. Birçok ev hanımı ise kredi kartını başvurmaktadır. Fakat başvuru yapan kadınların birçoğu olumsuzlukla sonuçlanmaktadır. Bu nedenle ev hanımlarına kredi veya kredi kartı veren bankaların hangi bankalar olduğu herkes için merak konusu olmuştur. Ev hanımlarının kredi başvurularının onaylanması için bazı yöntemlere başvurabilirsiniz.

Ev hanımlığı yapılan haneye gelir sağlayan kişilerden kredi sicili müsait olanların gelirlerini belgeleyerek başvuruda bulunan ev hanımına kefil olunması gibi durumlarda olumlu sonuçlar alınabilir. Ev hanımlarının kredi veya kredi kartı başvurularının onaylanması için başka bir yöntem ise başvuru sırasında mal beyan edilmesidir. Mal beyanı verildiğinde bankalardan kredi kartı onayı alabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar ise kendi başlatmış olduğu kampanyaları olan ev hanımlarına kredi kampanyası ile işinizi daha da kolaylaştırabilmektedir. Örnek verecek olursak Şekerbank Ev Hanımlarına ihtiyaç kredisi vermektedir. Üstelik 12 ay vadeyle aylık %1,23 faiz oranı imkanı sunmaktadır.

Bankalar genel olarak kişilere kredi kartı vermeden önce kredi notu ve gelir düzeyi incelemesi yapmaktadır. Bu iki unsuru göz önünde bulundurarak kredi kartı onayı verir ve gelire uygun olarak kredi kartı limiti belirlerler. Ancak ev hanımları da kredi kartı kullanmak isteyebilirler. Ev hanımlarına kredi kartı verme imkanı da bankalar tarafından sunulmaktadır.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

Ev hanımları, gelir belgeleri olmadığı için öncelikle kredi kartı alma konularında zorlanabilirler. Ancak bu ev hanımlarının kredi kartı alamayacağı anlamına gelmemektedir.

Ev hanımı iseniz ve kredi kartı almak istiyorsanız bir kaç yöntem deneyebilirsiniz. Öncelikle eşiniz çalışıyor ve kredi kartı varsa ek kart çıkartabilirsiniz. Ek kart çıkartarak asıl kart limitinden alışveriş yapabilirsiniz. Tabi bu durumda eşiniz ile aynı kartı kullandığınız için ek kart harcamaları eşiniz tarafından görülecektir. Bu durumu engellemek için kendi adınıza kredi kartı başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Bankalara kredi kartı başvurusu yaparken ev hanımı olduğunuzu belirtin ve eşinizin çalıştığını söyleyin. Bu durumda bankalar eşinizin geliri olduğu için, eşinizin imzasını da alarak sizlere belirli limitlerde kredi kartı çıkarabilirler. Kredi kartınızı düzenli ödemeler yaparak kullandığınız sürece kredi kartı limitinizde artar.

Bu yöntemlerin yanı sıra ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan debit kart veya blokeli kredi kartı da çıkarabilirsiniz. Debit kart çıkarırsanız kartınıza yatırdığınız para kadar limitiniz olur ve o parayı kredi kartı kullanır gibi harcarsınız. Eğer blokeli kredi kartı kullanırsanız bu durumda bankaya belirli bir para yatırarak bu paranın bloke altına alınmasını sağlamanız gerekir. Banka da blokeye yatırdığınız paraya karşılık bir limit belirleyerek sizlere kredi kartı verebilmektedir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar” üzerine bir yorum

Yorum yapın