Enpara Cep Telefonuna Ücretsiz Para Gönderme

Enpara Cep Telefonuna Ücretsiz Para Gönderme

Bir QNB Finansbank oluşumu olan Enpara son dönemlerde en çok kullanılan online bankacılık sistemi olmaya başladı.  Artık teknolojinin de hayatımıza iyice girişi ile banka sıralarında kuyruk beklemek geride kaldı. Her bankanın kendi cep şubesi, internet şubesi ve mobil uygulaması bile var. Gün içinde sık kullandığınız bankacılık işlemlerinin hepsini artık şubeye ya da atmye gitmeden halledebiliyorsunuz. Bu da bankaların cep telefonu uygulamalarının ve internet şubelerinin daha önemsemeleri gerektiğini gösteriyor.

Enpara.com Cebe Para Gönderme

Peki Enpara’dan cep telefonuna ücretsiz para gönderme işlemi nasıl işliyor? CepBank denilen bu sistem pek çok bankada kullanılsa da Enpara sizden işlem ücreti kesmeyecektir. Bu yüzden en çok tercih edilen CepBank yöntemlerinden biri Enpara ile para yollamaktır. Cep şubesinden Transferler bölümüne geliyorsunuz. Gönderen olarak Vadesiz TL hesabınızı, alıcı bölümüne de başka bir cep telefonu adımını seçiyorsunuz. Daha sonra Cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterli oluyor. Daha sonra kullanmak için bu cep telefonunu ve işlemi hızlı işlemlere ekleyebilir iki tık ile bir sonraki işleminizi halledebilirsiniz.

Cep telefonuna para transferi yaparken işlemlerinizin sadece TL cinsinden olabileceğini unutmayın. Ayrıca sadece yurt içi operatörlere ait numaralara para gönderebilirsiniz. Enparadan yapacağınız cep telefonuna para transferi Enpara bankacılık sözleşmesine göre her zaman ücretsiz kalacak. Bu da sizin için güven sağlayıp bu işlemi sık sık kullanmanızı sağlayabilir. Cep telefonuna para transferi ücretsiz olsa da günde sadece 2 işlem yapabileceğinizi ve toplamda 500 TL gönderim yapabileceğinizi unutmayın. Cep telefonu numarasına para transferinden sonra Enpara’dan bu numaraya bir bilgilendirme SMS’i gidecektir. SMS’i aldıktan sonra 24 saat içinde herhangi bir QNB Finansbank ATM’sine giderek gönderdiğiniz parayı gönderdiğiniz kişi çekebilir.

Bu işlem için de ATM’den GİRİŞ, PARA ÇEKME, CEBE GELEN PARAYI ÇEKME menülerini takip edip TC Kimlik numarasını ve cep telefonuna gelen SMS’de yer alan 6 haneli referans kodunu ve gönderilen tutarı girmesi yeterli olacaktır. Para gönderme ve çekme sırasında herhangi bir ek ücret ödenmez. Eğer parayı gönderdiğiniz Cep numarası 24 saat içinde gönderdiğiniz parayı çekmezse işlem iptal edilir ve gönderdiğiniz para kesintisiz şekilde hesabınıza geri yatırılır. Unutmayın bir cep telefonu numarasına gün içinde sadece 2 adet para transferi yapılabilir ve toplamda 500 TL’yi geçemez.

Enpara.com’dan nasıl cep telefonuna para transferi yapılabileceğini bu makalemizde sizinle paylaştık. Gönderdiğiniz parayı çeken kişi parayı tek seferde çekebilir. Kısmı tutarlı para çekim işlemi cep telefonuna para transferinde yapılmaz. Gönderdiğiniz numaraya dikkat etmeniz bu durumda önemlidir. Yanlış bir numaraya gönderdiğiniz parada iptal işlemi yapılmaz. Gönderilen para 24 saat içinde çekilmelidir, çekilmezse gönderdiğiniz para miktarı kesintisiz şekilde hesabınıza geri yatakcaktır.

Oylama

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın