Emlak Konut Borç Sorgulama

0
10
Emlak Konut Projeleri

Emlak konut borç sorgulama işlemini internet üzerinden yapmayı hedeflemişseniz doğru yerdesiniz. İnternetten borç sorgulama işlemini , ilgili internet sitesinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Günümüzde  borç sorgulama ve  borç ödeme işlemlerinin internet üzerinden  yapılıyor olması bizler için büyük avantaj sağlıyor. Özellikle iş yoğunluğu arasında, fatura ve borçlarını  internet sayesinde  ödeyenler hiç de az sayıda değil. Zaman ayırarak bankalara veya diğer ödeme yapılacak  kurumlara gitmeden ve sıra alıp beklemeden, istediğimiz anda ve istediğimiz yerde Borç sorgulama ve ödeme işlemini yapmaktayız.Emlak konut borçlarını sorgulamak da internetten elektrik faturası ödemek kadar kolay. Emlak konut ne demek ? Emlak konut borcu nasıl sorgulanır? nasıl ödenir? sorularına cevap arayanlar okumaya devam edebilir.

Emlak Konut Nedir?

Asıl amacı konut üretmek olan ve bu alanda uzmanlaşmış işletmedir.Emlak Konut 1953 yılında kurulmuş ve 2002 yılında Gayrimenkul Yapım Ortaklığına dönüşmüştür. Toplu konut inşaat alanında faaliyet gösteren bu işletmeden konut edinen kimseler de doğal olarak Emlak Konut’a borçlanmalarına neden olmaktadır.

Emlak Konut Borcu Nasıl Öğrenilir?

Emlak konut borcunu öğrenmek isteyenler öncelikle emlak konut’un internet sitesine giriş yaparak aşağıdaki yolu izlenmelidir:

  1. Öncelikle Emlak konut resmi web sitesine giriş yapılır. Emlak konut resmi web sitesi; “emlakkonut.com.tr”dir.
  2. Ana sayfada  “Online işlemler” bölümünü bularak tıklayın.İnternet sitesinin sağ üst köşesinde ve de sitenin alt tarafında orta kısmında bulunan “online işlemler”i açın.
  3. Ya da doğrudan  “online.emlakkonut.com.tr” sayfasını açıp borç sorgulama sayfasına gidebilirsiniz.
  4. Açılan yeni  sayfada (online işlem sayfası)  sizden şahsınızla ilgili ve Emlak konut ile ilgili size verilen  bazı bilgiler istenmektedir. İstenen bilgiler: T.C kimlik numarası, vergi numarası,  sözleşme numarası veya müşteri numarası gibi bilgileridir. Dikkat edin eğer  sizden istenecek  bilgilerden bazılarını bilmiyorsanız emlak konut borç sorgulama işlemini yapamazsınız. Dolayısıyla siteden borç sorgulamak için bilgisayarınızın başına geçtiğinizde bu bilgilerin hepsi yanınızda bulunmalı.
  5. Sizden istenilen tüm yukarıdaki bilgiler  girilmesinin ardından güvenli giriş için hemen her sitede kullanıcı girşi bölümünde gördüğünüz  “resimde görünen güvenlik kodu”nu girmeniz gerekiyor. Burada dikkat edeceğiniz bir diğer nokta da yazmanız gereken güvenlik kodu büyük küçük harfe duyarlıdır. Yani güvenlik kodunu olduğu gibi, büyük harf varsa büyük harfle, küçük harf varsa küçük harfle, rakam veya simge varsa  doğru ve eksiksiz yazmanız gerekli.
  6.  Bu aşamadan sonra “giriş butonu”na tıklayarak emlak konut borç sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Eğer tüm işlemleri doğru yapıp tüm bilgileri eksiksiz girdiyseniz sizinle ilgili bilgileri içeren ve borcunuzu da gösteren sayfayı görüyor olmalısınız. Herhangi bir bilgide tutarsızlık olursa sistem sizi uyarır ve yeniden bilgi girişi yapmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan 65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? 2020 Yaşlılık Aylığı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here