Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

0
7
Emekliye Faizsiz Kredi

Bu makalemizde sizlere emekliye faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler aktaracağız ve emekli iseniz ve kredi ihtiyacınız var ise hangi bankadan kredi alabilirsiniz bunları göstereceğiz.

Emekliye Kredi

Artık emekli oldunuz ve paraya ihtiyacınız oldu. Ancak araştırmalarınız sonucunda baktınız ki kredi oranları çok yüksek bu durumda devreye bazı bankalar özel hizmetleriyle girmektedirler. Emeklinin karşısında büyük bir sorun olan kredi kullanmaya çözüm hem devlet eliyle hem de özel bankalar yardımıyla bir nebze aşılmış durumdadır.

Şimdi bu konumuzda emekliye kredi veren kurumlar, emekliye faizsiz kredi veren bankalar, emekliye kredi imkanı sunan devlet kuruluşları hakkında bilgiler vereceğiz.

Maddeler halinde sıralayalım;

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi

“Emekliye faizsiz kredi Ziraat Bankası” sloganıyla yola çıkan Ziraat Bankası günümüzde pek çok koşullarda emeklilere kredi hizmeti bulunmaktadır. Ziraat Bankası bu kredi hizmetlerine ihtiyaç kredisi, ev kredisi, otomobil kredisi gibi alanlarda çok uygun şartlarda emekli vatandaşlara sunmaktadır. Ziraat Bankası’nın bu hizmetlerinden yararlanmak için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek veya mobil olarak telefonunuz yardımıyla müşteri hizmetlerini arayarak veya internet bankacılığını kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurunuz sürecinde bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler emeklilik belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ve 6 adet vesikalık fotoğraftan oluşmaktadır. Ziraat Bankası ayrıca emeklilere özel 12 24 36 ve 48 gibi vade oranları ve düşük hatta faizsiz kredi imkanı sağlıyor bunlardan da yararlanmak istiyorsanız Ziraat Bankası şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.

SGK’dan Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı

Emekliye faizsiz kredi müjdesi sloganıyla ikinci sırada ise SGK vardır. Emeklilere SGK tarafından yapılan kampanya ile üç maaş avans çalışmasının yanında maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi verilmesi de gündeme gelmiştir. 28 Ekim 2016 tarihli haberlere göre kamu bankaları devreye girecek ve emeklilere kredi açılacaktır. Emekli maaşına kredi veren bankadan alacaktır. Kesinlikle faiz olmayacağı belirtilmiştir. Emekliler maaşlarına 10 katı kadar faizsiz kredi verilmesi gündemdeki yerini korurken şu anda kesin bir bilgi söylemek söz konusu değildir. Ancak yakın zamanda bu uygulama hayata geçirileceğinin sinyalleri verilmiştir.

Halkbank Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi

Üçüncü sırada ise Halkbank vardır. Maaşını Halk Bankası’ndan emeklilere özel fırsat sloganıyla yola çıkan Halk Bankası ister masrafsız istek uygun faizli “Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi” ile emeklilere bir hizmet sunmaktadır. Gülen Emekli İhtiyaç Kredisi’ne hemen başvurmak için aralarda bir boşluk bırakıp “EMEKLI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazarak 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.

Örnek SMS Metni: EMEKLI 10987654321 2500 10000

Bu krediden yararlanmak için herhangi bir Halk Bankası şubesine giderek bilgi alabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdan Halk Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayarak veya internet sitesine giriş yaparak detaylar hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here