Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2018

0
70

Emeklilere kredi veren bankalar, 2018 yılında da vermeye devam ediyorlar. Geçtiğimiz senelere göre biraz daha zorlaşan emeklilere yönelik kredi verme şartlarında az da olsa değişiklikler mevcuttur.

Emeklilere Hangi Şartlar Altında Kredi Verilir ?

Öncelikle herkes için gerekli olan kriterlere sahip olmaları gereklidir. O kriterlerin en başında da yeterli kredi notu puanına sahip olmak gelir. Kredi puanı dediğimiz konu tamamen bankalar arası risk havuzunda geçerli puanlamadır. Yani ödemelerinizi düzenli ödeyip ödemediğinizdir. İkinci kriter ise aylık maaşınızın veya üç aylık maaşınızın en fazla 5/3 ‘ünü alabileceğinizdir.

Hangi Bankalar Emeklilere En Kolay Yoldan Kredi Verir ?

Bunun tek bir cevabı vardır. O da emekli maaşınızı aldığınız bankadır. Kendi şubeniz size daha kolay kredi verir.Ve emekli maaşınızı aldığınız bankayı istediğiniz zaman değiştirebileceğinizi unutmayınız. Bunun için tek yapmanız gereken SGK2lı iseniz SGK kurumundan emekliliğinize ait dökümü almaktır veya oraya kadar gitmek istemiyorsanız PTT’den gidip Turkiye.Gov.Tr giriş şifrenizi alarak bu site üzerinden dökümünüzü de alabilirsiniz. Bu dökümü maaşınızı taşımak istediğiniz bankaya götürerek artık maaşınızı bu bankadan almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Emeklilerin Kredi Almak İçin Kefil Göstermeleri Zorunlu mu?

Eğer bütçelerini aşmayacak bir tutar istiyorlar ise zorunlu değildir. Bütçelerini aşan bir kredi miktarı talep ediyorlarsa banka tarafından ek kefil aranmaktadır. Bunun dışında kendi bankanızın ve yine kendi şubenizin sizden kefil istememe ya da daha az kefil isteme olanağı tanıyacağı unutulmamalıdır.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2018 Listesi

En kolay kredi alma sırasına göre buraya bankaların isimlerini gireceğiz.

Kendi Bankanız, kendi şubeniz

Finansbank

İng Bank

Hsbc Bank

Vakıfbank

Halkbank

Ziraat Bankası

İş Bankası

Şekerbank

* Burada sizlerle paylaşılan bilgiler genel olarak verilmektedir. Bankalar kredi başvurularını kendi politikalarına göre kabul etmeme haklarına sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here