Emeklilere Faizsiz Kredi Ziraat Bankası

0
6
Ziraat Bankası'ndan Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

Emeklilere Faizsiz Kredi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emeklilere, 3 maaş tutarında avans vermek için çalışmalara başladı. Çalışma bittiğinde emekliler isterlerse Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurarak avans talebinde bulunabilecek.

Emeklinin maaşında herhangi bir kesinti yoksa SGK başvuru yapılması durumunda 3 maaşa kadar avans verebilecek. Verilen avans 48 aya kadar taksitlerle maaşından düşecek. Bunun için herhangi bir faiz ya da vade farkı alınmayacak.

Emekliler için planlanın diğer bir çalışma ise, maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi verilmesi. Bu çalışma ile emekliler maaşlarının maksimum 10 katına kadar kredi kullanabilecek. Kredinin geri ödemesi ise emeklinin maaşından taksitler halinde kesilecek. Taksit ödemelerinin sürdüğü dönemde emekliler maaşlarını krediyi veren bankadan alacak. Böylece taksitler direkt olarak hesaptan kesilecek ve emeklinin ikinci bir işlem yapmasına gerek kalmayacak.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi

Ziraat Bankası kredi uygulamasından faydalanabilmek için öncelikle maaşınızı Ziraat Bankasından almanız gerekmektedir eğer maaşınızı farklı bir bankadan alıyorsanız ziraat bankası şubesine giderek maaşınızı buradan almak istediğinizi belirtip sizden istenen belgeleri bankaya iletmeniz gerekmektedir.Bunun dışında e-devlet üzerinden giriş yaparak maaşınızı Ziraat Bankasına yatması yönünde talimat verebilirsiniz.

Ziraat bankası emeklilik kredisinden yararlanabilmek için bankada bir vadesiz hesabı oluşturmalı ve maaşınızı bu hesap üzerinden çekmelisiniz. Burada vadesiz bir hesap oluşturduktan sonra bir Ziraat Bankası şubesine giderek kredi talebi başvurusu yapabilirsiniz. Size özel oluşturulacak olan bu kredi kullanım hesabı ile 36 aya varan vade seçeneği ile kredinizi çekebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? 2020 Yaşlılık Aylığı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here