Emekli Maaşı İçin En Avantajlı Banka Hangisi?

0
8
Emekli Maaşı İçin En Avantajlı Banka Hangisi?

Geçmiş dönemlerde emekliler maaşlarını yalnızca tek bankadan alabilmekteydi, günümüzde ise emeklilere sunulan banka değişikliği fırsatı ile tercih ettikleri bankalardan emekli maaşlarını çekebilme hakkına sahipler. Bunun sonucunda bankalar emeklilerin maaş müşterileri olması için çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler.

Bankalar genellikle emekli müşterileri için hesap işletim ücreti muafiyeti, ATM’lerden ücretsiz para çekimi gibi ayrıcalıklar sunmaktadırlar. Ayrıca bazı bankalar kart çekim limiti olmadan nakit çekebilme olanağı vermektedirler. Bu nedenle emekli maaşının başka bir bankaya transferi aşamasında emekli, maaş aktarım kampanyalarında en avantajlı hangisi sorusunu aklına takılmaktadır.

ING Bank

ING Bank, emekli maaşını bankasına taşıyan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerine iki çeyrek altın hediye etmektedir. Ayrıca maaşını ING Bank’a taşıyarak 10.000 TL ve üzerinde kredi kullanan emeklilere 3 çeyrek altın hediye etmektedir. Maaş transferi sonrasında emekli vatandaşlar vadesiz mevduat hesapları içir herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden işlemlerini yapabilmekte ve tüm banka ATM’leri üzerinden ücretsiz olarak maaş çekilebilmektedir.

Akbank

Akbank, emekli maaşını ilk kez bankasına taşıyan tüm emeklilere 200 TL chip para hediye etmektedir.Tüm banka ATM’leri üzerinden ayda iki kez ücretsiz para çekilme fırsatı tanınırken, Akbank Direkt üzerinden tüm EFT işlemlerinde de ücretsiz para transferi olanağı sunulmaktadır. Hesap işletim ücretinin kesilmediği bu kampanyada ayrıca kiralık kasa kullanımı sırasında da kasa ücreti 300 TL yerine 100 TL olarak emekli müşteriye kullanımına sunulmaktadır.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, emekli maaşını 3 yıl süre ile bankadan alacağını taahhüt eden emekli müşterilerine hoş geldin hediyesi olarak çeyrek altın hesabına yüklemektedir. Emekli bir yakının da Garanti Bankası’na getirilmesi halinde de hesaba çeyrek altın tekrar aktarılmaktadır. Bankanın ATM’leri üzerinden emekliler için hazırlanmış olan özel menüler üzerinden hesaptaki tüm paranın tamamı tek tuşla kolaylıkla çekilebilmektedir. Ayrıca emekli maaşlarının çekimi sırasında nakit çekim limiti durumunda herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir. Garanti Bankası da emekli maaşının alındığı vadesiz hesaplardan hesap işletim ücreti almamaktadır.

Denizbank

Emekli maaşını 3 yıl süre ile Denizbank’tan almak isteyen ve taahhüt eden emekliler 300 TL promosyon vermektedir. Emekli maaş aktarım kampanyası kapsamında hesap işletim ücreti alınmazken, tüm banka ATM’leri üzerinden ücretsiz para çekimi ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Ayrıca ücretsiz havale ve EFT işlemlerine de olanak sunmaktadır.

Şeker Bank

Şeker Bank, emekli maaşını bankasına taşıyan emeklilere nakit 200 TL ya da sıfır faizli 24 ay vade süresi olan 2.400 TL ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Banka hesapları üzerinden hesap işletim ücreti alınmazken, internet ve telefon bankacılığı üzerinden yapılacak havale ve EFT işlemleri de ücretsizdir. Ayrıca herhangi bir komisyon ücreti ödenmeden tüm banka ATM’leri üzerinden limit üstü para çekimine olanak sunulmaktadır.

İş Bankası

İş Bankası, emekli maaşını ilk kez bankasına taşıyan ve bankaya ait kredi kartı kullanmayı taahhüt eden emeklilere, kredi kartına bir seferlik 50 TL maxipuan vermektedir. Emekliler kampanya süresince kredi kartlarına ve ek kartlara yıllık ücret ödenmemekte ve maaş hesabından hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir. Hesap üzerinden en az bir tane otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda da kredi kartı ile yapılacak alışverişlerde kazanılacak maxipuanın %20’i oranında ilave yapılmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası

TEB, emekli maaşını bankasına taşıyan müşterilerine hesap işletim ücreti muafiyetinin yanı sıra emekli vatandaşlara özel kefilsiz,uygun faiz oranları ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi kullanabilme hakkı sunulmaktadır. Ayrıca tüm bu avantajların yanı sıra yalnızca ilk yıl değil emekli maaşının TEB’e yattığı süre boyunca kart ücreti ödenmemektedir.

Türkiye Finans Bankası

Türkiye Finans, emekli müşterilerinden hesap işletim ücreti almazken bankanın internet bankacılığı üzerinden yapılacak tüm havale, EFT işlemleri ücretsiz olarak yapılabilmektedir.Kiralık kasa ücretlerinde de %50 indirim uygulanmakta ve bu indirim kampanyası iki yıl sürmektedir. Ayrıca Happy Zero Kart ise kredi kartı ücreti bulunmayan kartlar arasında olup, emekli müşterilerin kullanımına sunulmaktadır.

Ziraat Bankası

Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan kişiler, maaşının tümünü tek bir seferde ATM’den çekebiliyorlar. Ayrıca maaş hesapları için hesap işletim ücreti banka tarafından alınmamaktadır.

VakıfBank

Vakıf Bank, emekli maaşını bankasına taşıyan emeklilerden kart aidatı ve hesap işletim ücreti almamaktadır. Tüm banka şubelerinden ücretsiz nakit çekimi yapılabilirken, ücretsiz olarak HGS almak da mümkündür. Kredi kartı ve yakınlar için çıkarılacak olan kredi kartları üzerinden yapılan tüm işlemler sonrasında da herhangi bir kart aidatı ödenmemektedir.

Bir önceki yazımız olan 65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? 2020 Yaşlılık Aylığı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here