El İşi ve Dantel, Oya ile Para Kazanmak

0
10
El işi dantel oya yaparak para kazanma

Değişen dünya gittikçe garipleşirken, maddi güç yönünden de ayrışım yaşanmaya devam ediyor. Kimileri çok zengin kimileri ise geçinmekte zorlanıyor. Paranın neye göre kendine yön verip bazılarının cebine girerken bazılarına uğramadığı halen sır. Fakat para kazanmak doğuştan gelen bir yetenek değil. Yani sonradan öğrenilen ve oluşan fikirler bir anda sizi zengin edebilir. Bu yazımızda tabii ki zengin olmanın en kısa yolu gibi sükseli konulara değinmeyeceğiz hatta sizi zengin yapacak şahane bir fikrimizde yok, keşke olsa. Geçinmekte zorlanan ve para kazanmayı isteyenler için her zaman yaptığımız gibi izlere yol gösterici bilgiler sunmaya devam ediyoruz sadece. Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak, makale yazarlığı yaparak para kazanmak gibi bir çok örnek konumuzdan yola çıkarak bugün El İşi ve Dantel ile Para Kazanmak konusuna değineceğiz.

El işi dantel oya yaparak para kazanma

El işi ve dantel ile para kazanma yöntemi alanında yeteneğine güvenen ev hanımları için kaçırılmaz fırsat. Bu para kazanma yöntemi yıllardır uygulanan ek gelir kaynağı olsa da günümüz de biraz daha farklılaşmış ve satış pazarı da genişlenmiştir. Özellikle sosyal medyayı iyi kullanan ve hatırı sayılır bir kitleye hakim olan kadınlar, el işi ve dantel konusunda da yetenekli ise buraya dikkat etsinler. Zira yaptığınız işleri kolaylıkla internetten satabilirsiniz.

Diğer taraftan hazırladığınız el işi ve dantellerinizi çevrenizdeki insanlara da satabilirsiniz. Her işte olduğu gibi bu işte de sabreder ve azimli şekilde devam ederseniz göreceksiniz ki bir müddet sonra siparişler hızlanacak ve hatta siparişlere yetişemeyeceksiniz. Biraz da farklı tasarımlara yer verip demode olmaktan kaçınırsanız çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

El işi ve dantel ile para kazanmak için firmalardan ve mağazalardan da iş anlaşarak mümkün olabilir. Örneğin çevrenizde ki çeyiz dükkanları ile anlaşabilirsiniz. Satış başına komisyon teklif edebilir veya ürünlerinizi toptan satabilirsiniz.

El İşi ve Dantel Örerek Ne Kadar Kazanırsınız?

Hiçbir zaman demode olmayacak el işi ve örgüler grubunda, masa örtüleri, havlu ve nevresimler, kanaviçeler popüler ürün kategorisinde yerini koruyor. Bu ürünlere her zaman ihtiyaç duyulmakta dolayısı ile hiçbir zaman işsiz kalma sıkıntınız olmasın. Fiyatlarına bakacak olursak, kenarları oya ile işlenmiş bir başörtüsü 10 TL bir havlu ise 30 TL’den başlamakta. Burada fiyatın çıkmasını kullandığınız ipin kalitesi ve kullanmış olduğunuz ekstra ürünler belirleyecek. Emeklerinizi ve kullandığınız malzemeleri hesap ederek her ürün için farklı fiyatlar belirlemeniz önemli. Bunlara dikkat ederek aylık güzel gelirler elde edebilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde internetten ne satabilirim 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here