IBAN Numarası Nedir?

IBAN No Sizlere makalemizde sıkça hayatımızda kullanılmaya başlanılan iban numarasının ne demek olduğunu kısaca anlatacağız. Giderek yaygınlaşmaya başlayan bankacılık işlemleri ile birlikte insanlar artık alışverişlerinin hemen hemen hepsini banka kartları ya da kredi kartları ile birlikte gerçekleştiriyorlar. Bunun sonucunda bankalar tarafından müşterilerine verilen kartlar inanılmaz önem kazanıyor. Bu kartlarla birlikte marketlerden ve mağazalardan alışveriş yapılacağı … Devamını oku…IBAN Numarası Nedir?

Parite Nedir?

Parite Ekonomi ile uğraşanlar ve çeşitli platformlar üzerinden yatırımlarını değerlendirenler bilecektir ki; bu piyasalarda her gün bilinmeyen yeni bir ekonomik terim ile karşılaşılmaktadır. Özellikle bazılarının Türkçe bir karşılığı olmadığı için, o terimi anlayabilmek için konuyu tamamen anlamak icap eder. Daha önceki bir çok yazımızda sizlere ekonomik terimlerden bahsederek bunları tanıttığımız üzere; bu yazımızda da siz … Devamını oku…Parite Nedir?

Menkul Kıymet Nedir?

Ortaklık ve alacaklılık sağlayan, orta ve uzun vadeli yatırım aracı olarak kullanılan, belirli bir para tutarını destekleyen, dönemsel gelir sağlayan, misli nitelikte, çok sayıda ve seri halinde çıkarılan ve ibareleri aynı olan kıymetli evraklara menkul kıymet denir. Menkul kıymetler sonsuz vadelidir. Örneklerle açıklayacak olursak, sermaye piyasasına göre intifa senedi, tahvil, kar ve zarar ortaklığı belgeleri, … Devamını oku…Menkul Kıymet Nedir?

Kredi Kartı Risk Sorgulama Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Risk Raporu Kredi kartı risk sorgulamanın nasıl yapıldığı en çok merak edilenlerin arasındadır. Kredi kartı risk sorgulama işlemi önceleri merkez bankası tarafından yapılırken, Türk bankalar birliği risk merkezine devredilmiştir. Kredi kartı risk sorgulama ile kişilerin kredi kartı kullanımı ile ilgili tüm ilişkilerini ve davranışlarını değerlendirir. Kredi kartı risk sorgulaması yapılırken son 10 yıla … Devamını oku…Kredi Kartı Risk Sorgulama Nasıl Yapılır

Banka Hesap Kapatma Dilekçe Örneği

Banka Hesap Kapatma Dilekçe Örneği Kişilerin para alma ve gönderme amacıyla her bankadan açmış oldukları banka hesabının sürekli hesap kesintilere uğraması ve kişinin kullanıp, kullanmaması çok önemli olmamasıyla birlikte alınan her bir hesap kart ücreti işletim sistemi ile alakalıdır. Her bankada geçerli olan ve her tüketiciye uygulanan bu durumlarda kesilen ücreti geri alabilmeniz için muhakkak … Devamını oku…Banka Hesap Kapatma Dilekçe Örneği