EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı?

0
9
EFT İşlemi ücretsiz olan bankalar

Banka müşterileri kart aidatı ve alınan işlem ücretleri nedeniyle bankalar ile hep sıkıntı yaşamaktadırlar. Bankalar tarafından gerçekleştiren işlemlerde hep işlem ücretleri talep etmesine karşın tepki gösteren müşterileri yatıştırmak için bazı bankalar internet aracılığı ile yapılacak işlemlerde işlem ücreti almayacaklarını bildirmişlerdir. Hesap açarken, ödeme yaparken veya para transferi gerçekleştirirken şubeye gitme zorunluluğunu ortadan kaldıran bu uygulama ile işlem ücreti tarihe karışmıştır. Müşteriler bu sebeple internet bankacılığına yönelmeye başlamıştır.

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2018

CepteTEB – TEB

Türk Ekonomi Bankasının mobil bankacılık sistemi olan CepteTEB hesabı bulunuyorsa kolayca EFT, havale gibi işlemler internet üzerinden ücretsiz yapılabilmektedir. Eğer hesap yoksa açtırmak için TEB bankası internet sitesi üzerinden başvurulabilmektedir.

QNB Finansbank Enpara

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık diye öne sürdüğü sistemde tüm işlemler bilgisayar veya mobil cihaz aracılığıyla hiçbir masraf gerektirmeden gerçekleştirilir. Enpara hesabından para çekmek veya ayrıca kart başvurusunda bulunma için de ekstra bir ücret ödenmiyor. Fakat SMS paketi, ekstre gönderimi gibi hizmetler ile döviz transferleri veya yabancı ATM’ den para çekme işlemleri için işlem ücretleri alınmaktadır.

Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi Bankası Nuvo uygulamasıyla kısa bir zaman önce bu sisteme ayak uydurmuştur. Nuvo üzerinde açılan yeni hesaplardan hesap işletim ücreti alınırken havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmamaktadır.

ING Günlük Paket

ING Bank’ın mobil bankacılık paketi olan Günlük Paket’te hesap işletim ücreti, EFT ve havale gibi işlem ücretleri kesilmemektedir.

HSBC Büyük Adım

HSBC’ de bu sisteme ayak uyduran bankalar arasındadır. Büyük Adım uygulaması ile işlemlerden ücretsiz yararlanmak için bankanın belli şartları bulunmaktadır. Bankadan en az 1 tanesi fatura ödemesi olacak 3 ayrı ödeme talimatı verilmesi gerekmektedir. Bu koşul ile mobil bankacılık işlemlerinden ücretsiz yararlanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Superonline Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizde 2200, süper onlayn müşteri hizmetleri ve süper online iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.