Düşük Faizli Konut Kredi Veren Bankalar

Düşük Faizli Konut Kredi Veren Bankalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ağustos ayının başında konut kredi faizlerinin düşürülmesi konusunda yaptığı çağrının ardından bankalar konut kredi faizlerinde peş peşe indirime gitmeye başladılar. Bankalar yaptıkları kampanya ve müşteri rekabeti ile ihtiyaç sahiplerine çok çeşitli fırsatlar sunmaktalar.

Yeni ev almak isteyenler için oluşan bu rekabet ortamı oldukça karlı olabilir. Ağustos ayı itibariyle uygun faiz oranları ile kredi veren bankaları şöyle sıralayabilir;

Ziraat Bankası: Yeni bir ev almak isteyen bireyler için Ziraat Bankası, sadece %0,95 faiz oranı ile konut kredisi sunmaktadır.

Finansbank: Finansbank, %0,99 faiz oranı ile konut kredisi sunmaktadır.

TEB: TEB, yalnızca %0,99 faiz oranı ile aylık 1059 TL ile konut kredisi sunmaktadır.

ICBC: ICBC, Yeni Evim Kredisi başlığı altında, konut kredilerinde %0,99 faiz oranı ile kredi vermektedir.

Garanti: Garanti Bankası, Kiracıya Konut Kredisi projesi ile %1.07 faiz oranı ile kredi vermektedir.

Yapı Kredi: Yapı Kredi Bankası, Kelepir Mortgage isimli yeni projesi ile %1,08’lik faiz oranı ile müşterilere konut kredisi vermektedir.

Vakıfbank: Vakıfbank’da konut kredisi kampanyası ile  %1,10 faiz oranıyla kredi vermektedir.

Şeker Finans: Şeker Finans,diğer bankalardan ayrılan ve 30 yıla varan vade fırsatı ile %1.12 faiz oranıyla konut kredisi vermektedir.

Halkbank: Halkbank’ın %1.13 faiz oranı ile sunmuş olduğu Halkbank Evim Dost Kredi, konut almak isteyen müşterileri beklemektedir.

Denizbank: Denizbank, DenizMortgage projesi kapsamında %1.14 oran ile konut kredisi vermektedir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan Kredi Notuna Bakmadan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın