Dükkan Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

Dükkan Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır?

İş Yeri Açma Kredisi

İş yeri açmak için kredi nasıl alınır sorusu en çok karşılaştığımız sorulardandır. Dükkan açmak isteyenlerin birçoğu finansal desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Bu ihtiyacı karşılamak için bankalarda işletme kredisi vererek destek olmaktadırlar. Dükkan açmadan ya da almadan önce finansman desteği konusunda, açmak istediğiniz dükkanın ne iş yapacağına, Özelliğine ve iş planına ve ne kadar paraya ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Yaptığınız hesaba göre sermayenizi belirler ve dükkanın size aylık getirisinin, sizden götüreceği giderler haricinde kredi ödemelerinize ne kadar kalacak net bir çıkarım yapmanız gerekmektedir. Bankalar dükkan kredisi adı altında yüksek meblağlarda krediler vermektedir. Önemli olan bankadan para almak değil nasıl olsa halledilir bir şeydir ama asıl önemli olan alınan kredinin tekrar ödenmesi hususunda aksama olmamasıdır. Hesabınızı iyi yapmalısınız. Hesap yaparken dükkanınızın en az kazancını esas alarak yaparsanız, ödeme işlemlerinde de sıkıntıya düşmezsiniz.

Dükkan Kredisi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hesaplama yapılırken dükkan gelirinin en az olduğunu hesaplamalı ve ona göre ödemeleri ayarlamalısınız.
  • Bankaların kredi notunuza baktıktan sonra en uygun ödemeleri sağlayan finansmanı seçiniz.
  • Gelen giderle giden gider birbirini götürdüğünde, kredi ödemenize ödenek kalmalıdır.
  • Dükkana işlek yer seçimi yapmalısınız ki kredi ödemenizi kolayca çıkarabilesiniz.
  • İhtiyacınızdan fazla dükkan kredisi almamalısınız. Bu durum sizi öderken zora sokacaktır.
  • Eğer daha önce kredi aldığınız banka varsa o bankadan almanız için avantaj olacaktır. Bankanızın size güveni olduğu için işinizi daha kolay halledebilirsiniz.

Bankaların dükkan almak isteyenlere sunduğu kredi planlamaları birbirinden farklı olması, bankaların kendi bütçelerine göre müşterilerine verdikleri hizmetten kaynaklanır. Bazı bankalar faizi çok olan krediler verirken, bazısı da düşük faizli krediler vermektedir. Size en uygun olan faizi belirleyerek ona göre bankadan kredi isteğinde bulunmalısınız. Bankanın size sunduğu seçenekleri iyice değerlendirip bütçenize en uygun faizli olanı seçmelisiniz. Dükkan açma çok masraflı bir iş olduğundan ek paraya mutlaka ihtiyaç duyulmaktadır.

Birçok insan bankaların sunduğu bu imkanları kullanarak dükkan sahibi olmuş ve iş imkanına sahip oldukları gibi başkalarına da iş alanı oluşturmuşlar. Dükkan sahibi olmak isteyip toplu para bulamayan insanlara kolaylık sağlayan, banka kredileri birçok dükkan sahibine yardımcı olmuştur. Bankaların kredi verme sistemleri müşterinin güvenirliğine göre değişmektedir. Daha önce bankadan kredi almışsanız ve düzenli ödeme yapmamışsanız sizin Findeks notunuz düşer ve bankadan kredi almanız zorlaşır. Eğer aldığınız krediyi düzenli ödemişseniz bu Findeks notunuzu yükseltir ve bankadan yeni kredi almanız kolaylaşır. Yani bir banka ile ilişkinizi ne kadar düzende tutarsanız o kadar bir sonraki ilişkiniz daha iyi ve güvenle sonuçlanır. Bankanızın faiz oranları sizin Findeks notunuza göre de değişiklik gösterebilir. Dükkan açmadan önce her hesabı iyi yapıp değerlendirilmelidir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan Kredi Notuna Bakmadan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın