Dilerbank Kime Ait Kredi Veriyor mu

0
8

Türkiye  ‘de yaklaşık 40 civarında banka bulunmakta olup, bunların bazılarına aşina olmakla birlikte bazılarının ise belki de isimlerini bile bilmiyoruz. Adına yabancı olduğumuz bankalardan birisi de Dilerbank. Bu yazımızda sizlere Dilerbank ‘ı tanıtarak; Dilerbank kime ait kredi veriyor mu konusunu aydınlatmaya çalışacağız.

Diler Bank Kime Ait

Dilerbank ‘ın ortaklı bir yapısı olup; ana hissedarı Yazıcı Demir Çelik A.Ş. olup, % 40 hisseye sahiptir. Yazıcı Demir A.Ş. ‘nin yanı sıra kalan ortakları; Fatma Tuba Yazıcı % 26,719 hisse, Ömer Mustafa Yazıcı % 6,094 hisse, Samim Yazıcı % 6,094 hisse, Eren Sami Yazıcı % 6,094 hisse, Diler Dış Ticaret A.Ş. ‘nin %5 hisse, Diler Holding A.Ş. %5 hisse, Fuat Miras %5 hisse olarak görülmektedir. Banka 1998 yılında 5411 SY ( Bankacılık Kanunu ) kapsamına göre Kalkınma ve Yatırım bankası olarak kurulmuş ve o günden bugüne halen faaliyetlerine devam etmektedir.

Merkezi İstanbul ili Karaköy ilçesinde bulunan Dilerbank ‘ın iletişim telefonu 0 212 253 66 30 üzerinden ulaşabilirsiniz. Banka ile ister bu telefon üzerinden iletişim kurabilir isterseniz de bankanın internet sitesi olan www.dilerbank.com.tr adresi üzerinden İletişim Formu ‘nu kullanabilirsiniz. Yine sikayet@dilerbank.com.tr adresinde veya iletisimi@dilerbank.com.tr adresine e-posta da atabilirsiniz.

Dilerbank tek şubesi bulunan bir bankadır. 19 personeli ile çalışmalarını sürdüren Dilerbank; her ne kadar az personeli olan ve tek şubesi olan bir banka gibi gözükse de; Türkiye ‘de birçok önemli firma ile çalışma başarısını göstermiştir.

Dilerbank Finans Konusundaki Hizmetleri Neler?

Dilerbank ‘ta verilen finans hizmetleri arasında; leasing, kurumsal kredi, yatırım bankacılığı, faktoring bulunmaktadır. Dilerbank ‘ın kredi ürünleri arasında ise; iştira ve iskonto kredileri, spot krediler, borçlu cari hesap kredileri, taksitli ticari krediler, dövize endeksli krediler, Türk parası ihracat kredisi, teminat mektubu, ithalat kredileri, kabul aval kredileri bulunmaktadır.

Dilerbank Yönetim Şeması

Yönetim Kurulu Başkalığını Ahmet Ertuğrul ‘un yaptığını bankanın, yönetim kurulu başkan vekili ise İbrahim PEKTAŞ ‘tır. Bunun haricinde 4 üyesi olup, 1 ‘i Banka genel müdürü olan Ömür Cantürk ‘tür.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here