Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kurulumu

0
11
Tavuk Çiftliği Kurma

Bu yazımızda devlet desteği ile kurulumu gerçekleştirilen girişimcilik örneklerinden birisini tanıtacağız. Devlet desteğiyle tavuk çiftliği kurulumu yumurta veya tavuk yetiştirmek için serbest Salma Tavukçuluk yapmak isteyen girişimcilere sağlanan finansman desteklerinden bahsedeceğiz. Devletin gerek ekonomide yaşanan sıkıntılara çare olması istemi ile gerekse de gençlerin kendi yönetimlerin de patronu olma duygusu ile birçok girişimcilik projeleri yer almaktadır. Devletin sağlamış olduğu bu olanaklar ile gençler hem kendi yönetimlerinin başında yer alabilmekte hem de ülke ekonomisine bir çok katkıda bulunabilmektedirler.

Tavuk Çiftliği Kurulumu 2018

Ülkemizde de işsizlik oranının artması ile birlikte birçok girişimcilik projelerine sağlanan destek oldukça artmıştır. Çünkü girişimcilik faaliyetlerinin istihdam oranına da üst düzeyde artıracağına inanılmaktadır. Bu girişimcilik faaliyetlerinden biri olan tavuk çiftliği kurma projeleri de ülkemizde maalesef yeterli sayıya ulaşmayan tavuk ihracatını hak ettiği seviyeye ulaştırma hedefleriyle gerçekleşmiştir. Bu kapsamda da devlet birçok girişimciye destek sağlamakta ve bu kurulum aşamasında onlara danışmanlık hizmeti vermektedir. Devlet destekli tavuk çiftliği kurulumu gerçekleştirmek isteyen kişiler ve bu kapsamda kredi çekmek isteyenler için finansman kaynakları ve devlet tarafından gerçekleştirilen destekler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tavuk çiftliği kurulumu ile gerçekleştirilmek istenen hayvanların doğal ortamda yetişmeleri ve bu kapsamda da organik ürünler elde etme uğraşının verilmesidir. Tavuk çiftliği kurulumu projelerinde gerçekleştirilmesi istenen en önemli konulardan biri de iyi ve kaliteli ürünlerden oluşan kümeslerdir. Tüm sağlıkçıların da üzerinde durduğu en önemli hususlardan diğer bir konuda tavuklara verilen gıdadır. Eğer gereken sermayeniz yok ise tavuk çiftliği kurulumu projelerinizde sizlere de destek verecek tüm kurum ve kuruluşlardan faydalanmanız gerekmektedir. Bu kuruluşlar Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlükleri, kalkınma ajansları, tarım kooperatifleri ve diğer özel kuruluşlar olarak sizlere hizmet vermektedirler.

Devlet destekli verilmekte olan bu belirli kredilerden faydalanarak sizler de tavuk çiftliği kurulumu projelerinizi en hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda da belirttiğimiz üzere tüm çiftlik kurmak isteyenler bu kapsamda öncelikli olarak plan ve programlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu alanda tavuk çiftliği kurmak isteyenler bu konuda da hizmet veren birçok firmadan anahtar teslim tavuk çiftlikleri kurulumu firmalarından da rahatlıkla faydalanabilirler. Oldukça kolay ve hızlı gerçekleştirilen bu firmalar sizlerin istediği düzeyde ve istediği kalitede tavuk çiftlikleri kurulumunu gerçekleştirerek sizlere en kısa zamanda anahtar teslimini güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Devlet aynı zamanda tavuk çiftliği kurmak isteyenlere bu kapsamda iki farklı kredi çekme olanağı tanımaktadır. Bu kredilerden birincisi damızlık kanatlı üretimi yapacak kişilere verilen kredi türüdür ve İkincisi ise de yine damızlık kanatlı hayvancılık işletme kredisi olarak tavuk çiftliği kurmak isteyenlere verilmektedir.

Ziraat Bankası ve Desteği

Tavuk çiftliği kurulumu projelerinde yer almak istiyor iseniz elbette bankalar ile ortak çalışmanızda gerekecektir. Bu süreçte banka ile çalışmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu kapsamda yapmış olacağınız tüm araştırmalar neticesinde ilk tercihinizin Ziraat Bankası olacağını göreceksiniz.Bunun ise elbette birçok sebebi bulunmaktadır. Birinci ve en önemli sebep ise devlet destekli banka kredisinin yalnızca Ziraat Bankası tarafından verildiğidir. Bu kapsamda Ziraat Bankası bu projede yer almak isteyen kişilerin ilk tercihidir. Tavuk çiftliği kurmak isteyenlere verdiği yıllık faiz oranı %0.5 ile tüm tavuk çiftliği kurmak isteyenlerin planlarında bulunan bir banka olmuştur.

Gereken Evraklar

  1. Nüfus cüzdanı,
  2. Çiftçi belgesi,
  3. Tarımsal işletmesini teşvik ettirici belgeler yani tapu kaydı, kira kontratı gibi belgeler olabilir,
  4. Krediye karşılık gösterilecek olan teminatlara ilişkin belgeler olarak gerekli evraklar gösterilmektedir.

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here