Denizbank EFT Saatleri Kaça Kadar

0
6

Etrafı denizlerle çevrili olan ülkemizde; denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu finansmanı bulamaması sonucunda sektör fazla gelişememiş, devlet yaşanan bu problem sonrasında 1950 ‘li yıllarda Denizcilik Bankası ‘nı kurmuştur. 1992 yılında Emlak Bankası ile birleştirilen banka, 1997 yılı itibariyle de özelleştirme kapsamına alınmış ve Zorlu Holding ‘e satılmıştır. 15 yıl Zorlu Holding bünyesinde faaliyetlerine devam eden Denizbank; yine 2012 yılında Rusya ‘nın en büyük bankası olan  Sberbank ‘a ( % 99,85 ‘lik payı ) satılmıştır. Denizbank geçmişi hakkında kısaca sizlere bilgi verdikten sonra şimdi de Denizbank EFT saatleri kaça kadar bir bakalım.

Denizbank EFT Saatleri

EFT işlemi belirli saatlerde yapılabilen bir işlem olup, bankalar arasında farklılık göstermektedir. Denizbank ‘ın EFT saatleri saat 08.30 ile 17.00 arasındadır. Cumartesi, Pazar günleri ile resmi tatil günlerinde EFT işlemi yapılamamaktadır. Bu konuda vatandaşların en sık karıştırdığı mesele havale ile EFT işlemleridir. Havale işlemi aynı bankaya ait olan hesaplar arasındaki para transferi işlemi olduğu için herhangi bir süre sınırlaması da bulunmamaktadır.

Denizbank EFT işlemi yapmak isteyenler; Açık Deniz internet bankalığı ve mobil uygulaması ile ve yine Denizbank müşteri hizmetleri ile Denizbank şubelerinden EFT işlemlerini gerçekleştirebilir. İhtiyacınız olacağı için Açık Deniz İnternet Bankacılığı ‘na www.denizbank.com adresinden, müşteri hizmetlerine ise 444 0 800 nolu telefon numarası ile ulaşabilirsiniz. Şubelerden EFT yapmayı düşünenler de Denizbank şubeleri çalışma saatlerinin saat 09.00 ile 17.00 arasında olduğunu, saat 12.30 ve 13.30 arası öğle yemeği molası için kapalı olduğunu da hatırlatalım.

EFT işlemi yaparken; EFT yapacak kişinin, para göndereceği kişiye ait hesap numarası ya da IBAN numarası, adı soyadı bilgileri temin etmesi gerekmektedir. Bu bilgilerden birisinin yanlış olması halinde para yanlış kişiye ulaşabilecektir. Dolayısıyla dikkat etmek gerekir. Ancak genelde bankalar IBAN numarası ve hesap numarası ile hesap sahibi kişinin ad soyad bilgileri arasında bir farklılık bulunduğunda, EFT işlemini otomatik olarak iptal ederek parayı, para gönderilen hesaba iade etmektedir. Yine de siz iade edilmemesi ihtimaline binaen uğraşmamak için birisine hesap gönderirken bilgileri birkaç kez kontrol edin. Özellikle yüksek miktarlı transferlerde daha da dikkatli olmakta fayda var diyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here