Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar 2017

0
8

Bankaların kredi konusunda kampanyalar düzenleyerek birbirleri ile rekabet ettiklerini hepimiz biliyoruz. Türkiye ‘de insanların artık her türlü nakit ihtiyaçları konusunda bankalara başvurması nedeniyle ortada pastanın epeyce de büyük olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bankalar da bu pastadan daha büyük bir dilim almak adına sürekli güncel kredi kampanyaları düzenliyorlar. Hatta bir tüketicinin başka bankadan kredi kullanması bile diğer bankaların o tüketiciden vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Çünkü borç transferi adı altında ilgili tüketiciye daha cazip fırsatlar sunabiliyor. Şimdi sizlere bu yazımızda borç transfer kredisi veren bankalar 2017 en güncel teklifleri sunmaya çalışacağız.

Hangi Bankalar Borç Transfer Kredisi Verir

Bu noktada bankaların neredeyse tamamına yakının borç transfer kredisi verdiğini görmekteyiz. Burada amaç; diğer bankadan tüketiciye kendi bankasına transfer etmektir. Tabii ki  bir bankanın bunu yapabilmesi için ise; hâli hazırda kredi çekilmiş olan bankadan çok daha iyi bir teklifle tüketicinin karşısına çıkması gerekmektedir. Bu nedenle tüketicilerin bankaların borç transferi tekliflerini iyi incelemesi ve dönem dönem takip etmesinde fayda bulunuyor.

Konut Kredisinde Rekabet Daha Büyük

Borç transferi konusunda en büyük rekabet ise konut kredisinde yaşanmaktadır. Bunun sebebi ise; takdir edeceğiniz üzere; en yüksek meblağlı çekilen kredilerin konut kredileri olmasındandır. Çünkü faiz oranında yaşanacak ufak bir değişiklik, vade süresinde bir miktar azalma, konut kredisinde önemli rakamlara tekabül edebilmektedir. Dolayısıyla; konut kredisi çeken okurlarımızın, özellikle konut kredisindeki faiz oranlarında yaşanabilecek bir değişiklik sonrası ya kendi bankaları ile görüşüp yapılandırma konusunda teklif almalarında ya da diğer bankalarla görüşerek borç transferi kredisi teklifleri almasında yarar vardır. Doğru bir karar verebilmek için ise; toplam geri ödeme miktarları üzerinden hareket edilmelidir. Böyle bir transfer öncesi her iki bankanın teklifini de iyi karşılaştırmak gerekmektedir.

Borcunuzu Transfer Edebileceğiniz Örnek Bankalar

QNB Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank, Odeabank, Akbank, Denizbank, TEB (Türk Ekonomi Bankası), Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, T.C. Ziraat Bankası, Burgan Bank, vs. Daha bir çok bankadan borç transferi kredisi çekebilirsiniz.

Ne Yapmak Gerekiyor

Eğer bir borç transferi kredisi kullanmaya karar verdiyseniz; yapmanız gereken ilk iş borcunuzu transfer edeceğiniz bankanız ile kredi konusunda anlaşmak. Sonuç itibariyle; bu bankadan bir kredi çekilerek, diğer bankadaki borcunuz kapatılacağından önce bu banka ile anlaşmanız gerekiyor. Bu banka ile anlaşmayı sağladıktan sonra; yeni bankanız eski bankanıza yazı yazarak toplam kredi borcu kapama miktarını öğrenecek, bu tutara göre de size bir kredi tahsis edecektir. Ancak bu parayı size elden ödemeyeceğini de hemen yeri gelmişken belirtelim. Bu para; sizin yeni bankanızda olan hesabınızdan, karşı bankadaki hesabınıza aktarılacak, daha sonrasında da eski bankanızdaki kredi borcunuz tamamen sıfırlanacaktır. Sizin eski bankanıza giderek, borcunuzu kapadığınıza dair bir dekont almanızda fayda vardır. Ayrıca eski bankanızdaki sigortaları da iptal ettirmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here