Borç Transfer Kredisi Nedir? Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

0
6
Borç Transfer Kredisi Nedir? Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç Transfer Kredisi Ne Anlama Gelmektedir?

Borç Transfer Kredisi, farklı bankalardan almış olduğunuz kredilerin taksitlerini farklı bankalara yatırmakla uğraşmak yerine hepsini tek bir bankaya yatırmanızı sağlayan kredi sistemine verilen addır.

Borç Transfer Kredisi diğer adıyla Borç Birleştirme Kredisi ile borçların aktarıldığı bankadan alınan kredi desteği ile mevcut bütün borçlar kapatılır. Böylece taksitler tek bir günde ve belli bir tutarda ödeme kolaylığı sağlanmış olur. Fakat bütün borçlar birleştirildiği için ödeme yükü çoğalacaktır.

Borç Transfer Kredisi için başvuru yaparken en önemli şartların başında gelir durumunuz ve kredi notunuz gelmektedir. Çünkü bankalar düşük kredi notu bulunun kişilere borç transfer kredisi vermekten kaçınırlar. O nedenden dolayı birleştirecek olduğunuz kredilerin ödemeleri gecikmeden Borç Transfer Kredisi başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Aksi durumda ödemeler aksadığı için kredi notunuz düşecek olmasından dolayı Borç Birleştirme Kredisi başvurunuz bankalar tarafından kabul edilmeyecektir.

Borç Transfer Kredisine başvuru yapmadan önce dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

  • Mevcut kredi borçlarınızın faiz oranları ile Borç Transfer Kredisi alacağınız bankanın faiz oranlarının arasında farkın fazla olmaması gerekmektedir. Aksi takdir zaten ödemekte zorlandığınız borcunuzu daha da artmasına neden olacaktır.
  • Borç Transfer Kredisi ile birleştirmiş olduğunuz borçlarınızın taksit tutarlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu tutarları ödeme gücünüze göre belirlemek sizin borçlarınızı ödemenizde kolaylık sağlayacaktır.
  • Borç Transfer Kredisi kullanırken alacağınız kredinin toplam borçlarınız oranına maliyetinin ne olduğunun hesaplanması da oldukça önemlidir. Bu sayede ekstra bir borcu yüklenmemiş olursunuz.

Uygun faiz ve ödeme seçenekleri ile Borç Transfer Kredisi sunan bankalar ise şunlardır;

Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar

Şekerbank – Borç Transferi Kredisi

Diğer bankalardaki Bireysel Kredi, Kredi Kartı, Kredili Mevduat Hesabı borçlarınızı Şekerbank Borç Transferi Kredisi ile kapatıp, sadece Şekerbank’a borçlanarak ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. 100 bin TL’ye kadar kredi desteği sunan Şekerbank, %1,44 ile 48 aya kadar vade fırsatı sunmaktadır.

Odeabank – Borç Transfer Kredisi

“Tüm borçlarınızı Odeabank’a transfer ediyoruz” sloganı ile hizmet veren banka büyük küçük tüm kredi ve kredi kartı borçlarına Borç Transfer Kredisi fırsatı sunuyor. %1,55 faiz oranı ve 36 aya kadar vade imkanının müşterilerine sunuyor.

QNB Finansbank – Borç Transfer Kredisi

QNB Finansbank’ın 48 aya varan vade seçenekleri, uygun faiz oranları ve esnek ödeme imkanı sunan ihtiyaç kredisi ürünleriyle tüm borçlarınızı tek bir çatı altında toplama fırsatı sunuyor. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı gerekli koşulları sağlamanız durumunda, uygun ödeme seçenekleriyle ve aylık %1,18’den başlayan faiz oranlarıyla tek noktadan ödemenin rahatlığını müşterilerine sunuyor.

Vakıfbank – Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi

Kredi Kartı Borcunuz Gün Geçtikçe Daha Da Büyüyor Ve Üstesinden Gelemiyor Musunuz? Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi ile 18 aya varan vadelerle, 20 bin TL’ye kadar, isterseniz eşit taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanarak ister değişken taksitli ödeme planı ile ödeme planınızı kendiniz belirleyerek kredi imkânı sunuyor. Üstelik ödemeye 3 ay sonra başlama fırsatı ile.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here