Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

0
8

Borç kapatma kredisi veren bankalar arasında bir çok banka vardır. Borç kapatma kredisi, borcun başka başkaya transfer edilmesi anlamına gelir. Birden fazla bankaya borcunuz varsa, tüm bu borçları tek bankada toplamak istiyorsanız borç kapatma kredisi tam size göredir. Veya borç kapatma kredisi ile taksit sayısını düşürebilir, daha düşük faizle yeniden mevcut kredinizi yapılandırabilirsiniz. Ancak tek bir bankaya borcunuz var ve bu borcu kapatıp başka bankaya borçlanmak; faizi yeniden yükseltip borcu %20 – %25 oranında gereksiz arttırmanıza neden olur.

Borç kapatma kredisi veren bankalar ile anlaşma yapabilmek için öncelikle resmi evraklarınızı hazırlamanız gerekir. Findeks kredi puanınız, kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir.

Borç kapatma kredisi ile ilgili, krediyi çekeceğiniz bankadaki müşteri temsilcisine bizzat giderek görüşme yapmalısınız. Görüşmede tam olarak talep ettiğiniz şeyi; kredi transferi veya taksit düşürme vb ne yapmak istiyorsanız durumunuzu detaylı olarak anlatarak, aylık ödeyebileceğiniz tutarınızı, maaş gelir beyanınızı ve kimliğinizi ibraz ederek başvuru yapmalısınız. Borç kapatma kredisi ile ilgili banka müşteri temsilcisi o anki bankanın mevcut kampanyası veya önceki kampanyaları ile ilgili size detaylı bilgi verecektir.

Ancak, örnek veriyorum konut kredisi çektiniz ve yeniden yapılandırma istiyorsunuz. Bu durumda bazı ince detaylar mevcut olup bu detaylara göre araştırma yapmalısınız.

  • Kalan borç miktarı
  • Faiz oranları arasındaki fark
  • Ödenmekte olan taksit tutarı
  • Toplam kredi maliyeti

ile ilgili hesaplama sonrası borç transferi yapıp yapmayacağınıza karar vermelisiniz. Aksi durumda zararlı bir borç transferi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ve unutmamanız gereken bir önemli konuda aynı bankada borç transferi yapabilirsiniz. Bankaların daima borç transferi yani borcun yapılandırılmasına açıktır. Bu sayede ödenemeyecek krediyi ödenir hale getirirler hemde daha yüksek faiz talep ederler. Sizde bütçenize uygun, zorlanmadan ödeme yapmış olursunuz.

Kredi ve Kredi kartının borcunun yapılandırılması bankaların kendi insiyatifindeki bir konu olması nedeniyle net bir şekilde borç kapatma kredisi veren bankalar veya borç kapatma kredisi hangi bankadan alınır ile ilgili net bir banka ismi verilememekte olup tüm bankalar borç kapatma kredisine olumlu yaklaşmaktadırlar. Önemli olan tek husus, herhangi bir takibiniz ve ödemenizin avukatlık olmamış olmasıdır.

Borç kapatma kredisi veren bankalar, sizin başvuru yapacağınız zamanda; kampanyalarını takip ederek öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde kredi ve kredi hesaplama finansbank hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here