Boncuk İşi Alanlar

1
22
Evde Boncuk İşi ile Para Kazanmak

Bayanlar için evde ek iş denilince akla ilk gelen ve oldukça popüler olan işlerden bir tanesidir boncuk işi. Üstelik sadece bayanlara hitap etmeyen ve boş zamanı çok olan her birey için de kolay olan bir uğraştır. Tabii bayanların daha çok ilgi gösterdiği evde Boncuk İşi Alanlar güzel kazançlar elde edebiliyorlar.

Boncuk İşi Nasıl Yapılır?

Öncelikle evlere boncuk işi veren firmaların yoğun olduğunu belirtelim yani bazı ek işlerde olduğu gibi bulunması zor bir iş değil. Yeter ki yapmak isteyin. Karar verdikten sonra öncelikle çevrenizde ki insanlardan yardım alın mutlaka size yakın ve daha önce sorun çıkmamış güvenilir firmalar olacaktır. Bu firmalar ile anlaşarak ilk etapta küçük sayılar alarak alışmaya başlayın, sonrasın da zaten daha fazla parça iş alıp daha çok kazanacaksınız. İlk başta kendinizi zorlamayın kesinlikle, sıkılıp işi bırakabilirsiniz.

Boncuk işi için genellikle tekstil alanında ki firmaların ürünleri çıkar karşınıza. Örneğin bir abiye elbisenin belli kısımlarına boncuk süslemesi yaparsınız. Evde boncuk işi parça başı olarak ücretlendirilir. Yapmanız gereken işlemler size tarif edilir ve örnek resim ile beraber tüm malzemeler telim edilir. Çok fazla yetenek gerektirmeyen ama el çabukluğunun önemli olduğu boncuk işinde yapmanız gereken, size verilen örnekte ki gibi boncukları abiye elbise üstünde gereken yerlere yapıştırmak.

Evde Boncuk İşi ile Para Kazanmak

Evde ek iş kapsamında herkesin duyduğu boncuk işini sadece tekstil ürünleri ile kısıtlamayın. Çantaların önlerine ve takılara da kullanılan boncuklar için iş veren firmalar da var. Özellikle, takı tasarımı konusunda başarılı iseniz çok daha iyi paralar kazanabilirsiniz. Evde boncuk işi alanlar kendi yetenekleri doğrultusunda, farklı ürünler tasarlayarak kendi üretmiş oldukları ürünleri online satış sitelerinden de satabilirler. Yani sadece “ben bu işi bu firmadan almalıyım ve firmalara çalışmalıyım” diye düşünmeyin. Dediğimiz gibi özellikle takı tasarım işinden anlıyor iseniz ve güzel ürünlere imza atıyorsanız kendi iş platformunuzu da oluşturabilirsiniz. Bu sayede fiyat belirleme politikası da tamamen size ait olur ve kazançlarınız oldukça yüksek olur.

Boncuk İşi İle Kazanç Ne Kadar Olur?

Önce ki paragraflarda da belirttiğimiz gibi çok büyük yetenek isteyen bir iş değildir boncuk işi sadece el çabukluğu gerektirir. Yani ne kadar kısa sürede alışır ve eliniz hızlanır ise o kadar çok parça teslim eder ve kazancınızı yükseltebilirsiniz. Daha önce şahit olduğumuz ve ziyaretçilerimizden gelen bilgiler doğrultusunda şunu belirtelim; bu iş için günde 5 saat ayırırsanız kazancınız ortalama 1000 TL – 1400 TL arasında olacaktır ki bu rakam asgari ücrete yakın bir rakamdır. Bu rakam güzel bir ek gelir anlamına gelir üstelik günde ayıracağınız saati de hesaba katarsak oldukça tatmin edicidir.

Evlere Boncuk İşi Veren Firmalar

Sizde boncuk işi alanlar gibi güzel kazançlar elde etmek istiyor ve kendinize güveniyor iseniz, yorum bölümünden iletişim bilgilerinizi bırakarak boncuk işi veren firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde internetten ne satabilirim 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here