Bitcoin’den Nasıl Para Kazanılır?

0
7
Esnaf Fonu Nedir?

Yazılımcısı Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülen ve açık bir sistem üzerine kurulu olan Bitcoin; dijital dünya gönülleri tarafından her geçen geliştirilmekte ve daha stabil bir hale getirilmektedir. Tabii ki stabil hale gelmesi ile birlikte piyasadaki güvenilirliği de o oranda artış göstermektedir. Buradan hareketle de değeri her geçen gün yükselmektedir. Artık bilgisayar ve internet ile haşır neşir olan hemen hemen çoğu insan Bitcoin ‘le ilgili bir şekilde bir bilgisi bulunmaktadır. Son dönemde en çok duyduğumuz sorulardan birisi de Bitcoin den nasıl para kazanılır sorusudur. Bu konuda birçok yöntem bulunmaktadır. Bu makalemizde sizlere bu yöntemler hakkında kısaca bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

            Bitcoin den nasıl para kazanılır konusuna girmeden önce şunu unutmamak gerekir; bedava peynir sadece fare kapanında olur. Yani Bitcoin ‘den para kazanmak istiyorsanız, bu iş öyle sanıldığı kadar basit değildir. Evet, kolay yöntemleri vardır ancak bunlar da emek istemektedir.

Bitcoin ‘den para kazanmak için yapabileceğiniz yöntemlerden ilki ve en kolayı; Bitcoin stoğu yapmaktır. Yani Bitcoin alıp fiyatının yükselmesini bekleyerek pahalı fiyattan satmaktır. Örnek vermek gerekirse Bitcoin 11 06 2016 tarihi itibariyle 580 $ civarındadır. Bu tarihten yaklaşık 1,5 ay öncesinde ise 1 Bitcoin ‘in fiyatı sadece 430 $ civarında idi. Küçük bir matematik hesabıyla Bitcoin ‘in 1,5 ay içerisinde % 30 civarında kazandırdığını söyleyebiliriz.

Bitcoin ‘den para kazanabileceğiniz bir başka yöntem de madenciliktir. Yani asıl adıyla “Mining” … Mining; güçlü bilgisayarlar vasıtası ile Bitcoin kazımı işlemidir. Yani herhangi bir yerden Bitcoin satın almadan kendi Bitcoin ‘in ortaya çıkarılması işlemidir. Bir nevi  altında madeninden altın çıkarmak gibi düşünebilirsiniz. Ancak bu husus ciddi emek, teknik bilgi ve güçlü bilgisayarlar yani sermaye istemektedir.

Yine bir yöntemden daha bahsedelim.. Bu yöntemin adı Faucet Bitcoin ‘dir. Yani herhangi bir siteye girerek belirli aralıklarla (site tarafından  belirlenen) tıklamalar yaparak karşılığında Bitcin almanızdır. Ancak maalesef bu konu da art niyetli kişiler tarafından bir istismar aracı haline getirilmiştir. Bazı siteler tıklamaları düzenli yapmanıza rağmen Bitcoin gönderimini yapmamaktadır. Bunun için bilindik ve kullanıcıların geneli tarafından tavsiye edilen sitelere yönelmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Emlak Konut Borç Sorgulama başlıklı makalemizde Emlak Konut ve emlak konut nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here