Bayanlara Yönelik İş Fırsatı

2
23
Bayanlara ek iş fırsatları

Ülkemizde çoğu aileler asgari ücret ile geçinmekte zorlanmakta ve özellikle de büyük şehirde yaşayanlar artan ihtiyaçlar nedeni ile ek iş arayışına yönelmektedirler. Bu anlamda ev hanımları için ek gelir kaynakları daha çok ilgi çekici hal almış durumda. Bayanlara Yönelik İş Fırsatı sunan bir çok fikirden bahsedeceğiz bugün. Laf kalabalığından uzak, sadece kazanmaya yönelik cümleler ile size bir kapı açarsak ne mutlu.

Çoğu ailede erkek birey yani baba çalışmakta ev hanımı ise evinde çocukları ile ilgilenmekte. Bu yazıyı okuyor iseniz siz de anlamışsınızdır ki çocuk sahibi olsanız bile ek iş yaparak evinizin ihtiyaçlarını karşılarken, çocuk bakımı ve ev düzenini ihmal etmezsiniz. Bugün evden yapabileceğiniz birkaç bayanlara yönelik iş fırsatı seçeneklerinden bahsedeceğiz.

  • Çocuk Bakıcılığı

Bir çok kişiden görmüş duymuşsunuzdur, çok parlak bir iş fikri olmasa da kazancı doyurucu bir iş koludur çocuk bakıcılığı. Bir çok aile de anne baba çalışmakta olduğu için çocuklarını bırakacakları, onlara iyi bakacakları bir bakıcı aramakta. Oldukça da yüksek miktarda bütçe ayırmaktalar. Sitemizde bir çok ek gelir kaynağından zaten bahsediyoruz fakat kazançları 500-1000 TL ile sınırlı bu işlere nazaran çocuk bakıcılığı yapmak, biraz daha üst seviye kazanç getirisi sağlar. Özellikle kendi evinizde bu işi yapma imkanınız var ise sizin için daha kolay olacaktır. Tabii çoğu aile buna müsaade etmez ama iyi bir ek kazanç sağlamak istiyorsanız bu işi mutlaka değerlendirmelisiniz. Çocukları sevmeniz ve sabırlı olmanız gerektiğini de vurgulayalım.

  • Makale Yazarlığı

Ek gelir sağlayan bir diğer iş fırsatı ise internetten makale yazarlığı yapmak. Sitemizde bununla alakalı detayları bulabilirsiniz. Fakat bu yazımızda da biraz bahsedecek olursak, internet ile haşır neşir olmanız gerekmiyor. Bir kaç makale nasıl yazılır? yazısı okuduktan sonra işe koyulmanız kafi. Çeşitli forum ve internet sitelerinde açacağınız ilanlar ile, günde 3 saatinizi bu işe ayırarak ayda en az 500 TL kazanabilirsiniz. Ne kadar çok makale yazarsanız o kadar çok kazanmak da sizin elinizde. Ev hanımları için ek gelir açısından makale yazarlığı hem rahat hem de kolay iş dalıdır. Yeni ve popülerliği her geçen gün artan bu iş için biraz merak etmeniz sonrasında kahvenizi de yanınıza alarak yazmaya başlamanız kazanmanız için yeterli.

Bayanlara ek iş fırsatları
  • Yemek Yapmak

Evde yemek yaparak para kazanma fikrine ne dersiniz? Özellikle çalışan insanlar öğlen aralarında ne yesem diye düşünmekten yorulmuş durumdalar. Her gün aynı yemeklerden sıkılan bu insanlara güzel yemeklerinizden satmayı neden düşünmüyorsunuz? Size tavsiyemiz, yemeklerinizi yapın ve işyerlerinin yoğun olduğu yerlerde ufak bir tezgah açarak yemeklerinizi sunun. Kek, kurabiye, zeytinyağlılar… Bir müddet sonra oluşan müşteri portföyünüze sizde şaşıracaksınız.

  • E-Kitap Yazmak

Ek gelir fikri açısından size sunduğumuz bu fikir biraz zor gelebilir size. Eğer kelimeler ile aranız iyiyse ve hayal gücünüz de sağlamsa denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. İlk etapta 50 sayfalık güzel bir hikaye yazarak işe başlayın. Kazancı iyi olan ek işlerden bir tanesi olduğunu belirtelim.

  • Diğer Bayanlara Yönelik İş Fırsatı Seçenekleri

Evinizde yapabileceğiniz ve size önereceğimiz diğer iş fikirleri arasında; evinizde organik sabun yapıp internetten satışını yapma, youtube platformunda video yayınlama, evinizden çıkmadan sabun paketleyerek para kazanma, sitelere editörlük yapma, tv programlarına konuk olarak katılma gibi bir çok öneri detayları sitemizin sayfalarında mevcut. Önemli olan para kazanmayı gerçekten istemek ve çalışmak. Size en uygun hangi seçenek yakınsa yavaş yavaş başlamalı ve özgüveninizi asla yitirmemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde internetten ne satabilirim 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here