Bankasya Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

0
11
Bank Asya Kredi kartı iptal etme

Bankasya Kredi Kartı Kapattırma 2017 2018

Türkiye içerisinde faaliyet göstermekte olan ve bir devlet bankası olma özelliğine sahip Bankasya, diğer tüm bankalar gibi müşterilerine kredi kartı vermişlerdir. Ancak yakın bir tarihte, Bankasya’nın terör örgütü FETÖ ile bağlantılı olduğu anlaşılmış ve bu bankaya kayyum ataması yapılmıştır. Bu olayın akabinde de, belirli bir tarihten itibaren bu bankada, hesap hareketliliği bulunmakta olan kimseler yakın mercek altına alınmışlardır. Bu durum da, doğal olarak bu bankaya ait kredi kartı taşımakta olan kimseler için bir endişe durumu ortaya çıkarmış olmaktadır. Bunun sonucu olarak da, insanlar bu bankaya ait olan kredi kartlarını iptal ettirmek istemektedirler.

Bankasya Kredi Kartı İptal Etmenin Yolları

Bankasya kredi kartı bulunmakta olan ve bu kredi kartını iptal ettirmek isteyen kimseler, daha çok bu kredi kartına ihtiyaçlarının ortadan kalmasından değil de, bu bankanın son dönemlerdeki siyasi imajı dolayısı ile bu kartlarını iptal ettirmeyi istemektedirler. Bankasya kredi kartını iptal etmek için iki farklı seçenek bulunmaktadır.

Dilekçe Yazarak Bankasya Kredi Kartı İptal Ettirme

Bankasya kredi kartı bulunan ve bu kredi kartını iptal ettirmek isteyen kimselerin, bu yöntemi seçmesi durumunda, yapması gerekli olan ilk iş, kendi kimlik bilgilerinin ve Bankasya kart bilgilerinin eksiksiz olarak yer almakta olduğu, Bankasya kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinize dair bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Daha sonra bu kurallara göre, eksiksiz bir şekilde yazılmış ve tarafınızca imzalanmış olan dilekçenin, en yakında bulunmakta olan Bankasya şubesine ulaştırılması gerekmektedir. Bu dilekçeye cevap, en geç yedi gün içerisinde verilecektir.

Çağrı Merkezi Aracılığı İle Bankasya Kredi Kartı İptal Ettirme

Bankasya kredi kartını iptal ettirmenin bir diğer yolu da, Bankasya’nın çağrı merkezine ulaşarak Bankasya kredi kartınızı iptal ettirdiğinizi beyan etmeniz olmaktadır. Burada belirtilmesinde büyük bir yarar bulunmakta olan bir husus vardır. Hangi yöntemi kullanarak Bankasya kredi kartını iptal ettirecek olursanız olun, kredi kartınızın herhangi bir miktarda borcu olmaması gerekmektedir. Diğer yönteme oranla daha az uğraştırıcı olması sayesinde, sıklıkla tercih edilmekte olan bir Bankasya kredi kartı iptal ettirme yöntemi olmaktadır. Bu yöntemi kullanmak isteyenlerin öncelikle, Bankasya’nın çağrı merkezi iletişim numarasını edinmesi gerekmektedir. Daha sonra bu numara ulaşan kimse, müşteri temsilciliği yapmakta olan kişiye, Bankasya kredi kartını iptal ettirmek istediğini beyan etmelidir.

Kredi kartlarını iptal ettirmenin, kredi kartı almak kadar kolay olmadığı, bir sürü ek şartı ve işlemi olduğu söylense de, görülmüş olduğu gibi bu pek de doğru bir tespit değildir. Kredi kartını iptal ettirmek, kredi kartını almak kadar kolay ve hızlı bir süreci kapsamaktadır. Bu açıdan, kredi kartı iptal ettirmek isteyenlerin, sırf bu işlemi uzun sanmaları nedeni ile ertelemeleri pek akıllıca bir hareket olmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here