Bankaların EFT ve Havale Saatleri

2
148
Havale ve EFT Saatleri

EFT işlemi; uzun adıyla Elektronik Fon Transferi iki ayrı banka arasında gerçekleştirilmekte olan para transferi işlemidir. Daha iyi anlaşılması için bir örnek verecek olursak; A Bankası ‘nda bulunan bir hesaptan B Bankası ‘nda bulunan bir hesaba para gönderim işine EFT denir. Havale işlemi ise; aynı bankaya ait hesaplar arasında yapıla gelen para transferi işlemidir. Yine bir örnek verecek olursak; A Bankası ‘ndaki bir hesaptan yine A Bankası ‘nda bulunan başka bir hesaba yapılan para transferi havale olacaktır.

Havale ve EFT Saatleri

Bu iki işlem için; hatta özellikle EFT işlemi için bankalar tarafından bazı zaman aralıkları belirlenmiş ve bu işlemlerin bu zaman aralıkları içerisinde yapılmasına izin verilmektedir. Bu yazımızda sizlere bunlardan bahsederek 19 başlıkta bankaların EFT ve havale saatleri ile ilgili paylaşımda bulunmaya çalışacağız.

Akbank EFT – Havale Saati

Akbank EFT işlemleri; saat 09.00 ‘da başlar ve saat 17.00 itibariyle son bulmaktadır. Akbank Havale işlemleri ise; herhangi bir kısıtlama bulunmaksızın 7 gün 24 saat boyunca yapılabilmektedir.

Albaraka Türk EFT – Havale Saati

Albaraka ‘da EFT saatleri; saat 09.00 ile saat 17:15 arasındadır. Albaraka Havale işlemlerinde de; herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. 7 / 24 yapabilirsiniz.

Denizbank EFT – Havale Saati

EFT işlemleri Denizbank ‘ta; saat 08.30 ile 17:00 arasında yapılır. Denizbank Havale işlemleri için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. 7 / 24 yapılabilir.

Garanti Bankası  EFT – Havale Saati

Garanti Bankası EFT işlemleri saat 09:00 ile 17:15 arasındadır.  Havale işlemleri için bir sınır yoktur.

Halk Bankası EFT – Havale Saati

EFT işlemleri saat 08.00 – 16.30 arasında yapılır. Havale konusunda herhangi bir sınırlama olmayıp, 7/24 yapılabilir.

ING Bank EFT – Havale Saati

ING Bank ‘ta EFT işlemleri için belirlenmiş sınır saat 09.00 ile 16.00 arası olup, saat 16:00 ile 17.15 arasında da Geç EFT denilen bir EFT yapılabilir. Ancak bunun ücreti sıradan EFT ‘ye göre biraz daha yüksektir. Havale işlemleri için bir sınır yoktur.

İş Bankası EFT – Havale Saati

İş Bankası ‘nın EFT saatleri saat 09.00 ile 17.00 arasında olup, havale işlemi ise 7 gün 24 saat yapılabilir.

Kuveyt Türk EFT – Havale Saati

Kuveyt Türk EFT işlemlerinin zaman sınırlaması; şubeler için; saat 09.00 ile 16.55 arası, internet bankacılığı ve mobil bankacılık için saat 09:00 ile 17:20 arasıdır. Havale işlemlerinde herhangi bir sınırlama yoktur.

Odeabank EFT – Havale Saati

Odeabank EFT saatleri; saat 9.00 ile 17.00 arasındadır. Havale işlemlerinde bir sınır bulunmaz.

QNB Finansbank EFT – Havale Saati

QNB Finansbank EFT saatleri; saat 09.00 – 17.15 arasındadır. Havale işlemlerini dilediğiniz an yapabilirsiniz, bir sınırlama bulunmamaktadır.

TEB EFT – Havale Saati

TEB ‘te EF T ‘ler saat 09.00 ‘da başlar ve saat 16.00 da da bitmektedir. Saat 16:00 – 17:15 arası ise geç EFT işlemi yapılabilir. Bunun sonrasında ise EFT işlemi mümkün değildir. TEB ‘te havale işlemleri için bir sınır bulunmaz. İstenildiği an yapılabilir.

Türkiye Finans EFT – Havale Saati

Türkiye Finans Katılım Bankası ‘nda EFT  işlemleri; Saat 09:00 ‘da başlar, 17.15 ‘te biter. Havale işlemleri ise 7/24 yapılabilir. Bir sınır bulunmaz.

Vakıfbank EFT – Havale Saati

Vakıfbank ‘ta EFT işlemleri saat 09.00 ‘da başlamakta ve saat 16.45 itibariyle de son bulmaktadır. Havale işlemleri konusunda bir sınır bulunmamaktadır.

Yapı Kredi Bankası EFT – Havale Saati

Yapı Kredi EFT saatleri; saat 09.00 16.45 arasında olup, saat 16:45 ile saat 17.20 arasında da Geç EFT yapılabiliyor.

T.C. Ziraat Bankası EFT Saatleri 2017

Ziraat Bankası ‘nın EFT işlemleri için belirlemiş olduğunu zaman aralığına baktığımızda; saat 08.30 ile 17.00 arası olduğunu görmekteyiz. Havale işlemleri için ise herhangi bir sınır bulunmaz.

Anadolubank EFT Saati

Anadolubank ‘ta EFT saatleri; saat 08.00 ‘de başlamakta, saat 17.00 ‘ye kadar devam etmektedir. Bu saatler dışında EFT işlemi yapılması mümkün olmayıp, havale işlemleri konusunda ise böyle bir sınır yoktur.

Ziraat Katılım Bankası EFT Saatleri

Devletin ilk katılım bankası olan Ziraat Katılım ‘da EFT saatleri; saat 08.30 ve 17.00 arasındadır. Havale işlemi ne zaman istenilirse yapılabilir.

Vakıf Katılım Bankası EFT Saatleri

Vakıf Katılım Bankası ‘nda EFT işlemleri saat 09.00 ‘da başlar ve saat 16.45 ‘te son bulur. Havale işlemlerinde ise böyle bir sınır yoktur.

Burgan Bank EFT Saatleri

Burgan Bank ‘tan EFT yapmak isteyenler; saat 09.00 ile 16:30 arasında yapabilir. Burgan Bank müşterileri havale işlemlerini diledikleri an gerçekleştirebilir.

EFT ve Havale Kanalları

Saymış olduğumuz bankaların hemen hemen hepsinde; internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ya da şubelerden EFT ve havale işlemi yapmak mümkündür. EFT işlemleri ile ilgili olarak yine bilinmesi gereken bir diğer konu da; hafta sonu tatil günlerinde yani Cumartesi ve Pazar günleri ile yine resmi tatil günlerinde  EFT işlemi yapılamaz. Bu zaman aralıklarında vereceğiniz EFT emirleriniz ilk iş günü ile birlikte işleme alınır ve gereği yerine getirilir.

EFT ve Havale Ücretli mi?

Bankaların büyük bir bölümü EFT ve havale işlemleri için vermiş olduğu hizmet karşılığında bir ücret kesintisi yapmaktadır. Ancak bu ücretler genel itibariyle değerlendirildiğinde; cüzi miktarlarda olmaktadır. Bazı durumlarda ise bu ücretler; gönderilen para miktarına yüzdeli olarak tahsil edilmektedir. Bu konuda bir transfer gerçekleştirmeden önce bankaların ücret tariflerine göz atmanız yararınıza olacaktır.

Kaynak :

https://www.kredinotu.co/eft-saatleri-kaca-kadar.html

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here