Banka Hesap Kapatma Dilekçe Örneği

Banka Hesap Kapatma Dilekçe Örneği

Banka Hesap Kapatma Dilekçe Örneği

Kişilerin para alma ve gönderme amacıyla her bankadan açmış oldukları banka hesabının sürekli hesap kesintilere uğraması ve kişinin kullanıp, kullanmaması çok önemli olmamasıyla birlikte alınan her bir hesap kart ücreti işletim sistemi ile alakalıdır. Her bankada geçerli olan ve her tüketiciye uygulanan bu durumlarda kesilen ücreti geri alabilmeniz için muhakkak öğrenci olmanız gerekmektedir. Öğrenci belgesini gösteren kişiler kesilen ücreti tekrar alabileceklerdir. Lakin diğer kişiler hiç bir hak talep edemeden bu konuda hiç bir bankadan hesap işletim ücreti konusunda parasını geri alamayacaktır. Ancak bu kişilerin hesaplarından kesinti olmaması isteniyorsa muhakkak tüketicilerin otomatik ödeme talimatını kullanması ve buna istinaden bu durumdan muaf olması gerekmektedir. Tüm bankacılıklar da yer alan taahhütnamelerin bu şekilde olması maalesef ki kişilerin isteklerini onaylamaması açısından yeterli bir sebep olabilmektedir.

Ticaret yapan kişilerin tamamında görülen bu hesap kart işletim ücreti bir süre sonrasında can sıkıcı hale gelmeye başlamış olup kişiler bu yönde kullanmadıkları hesabın kapatılmasını istemiş ancak nasıl kapatılacağı konusunda bilgi sahibi değildir. Banka hesabı kapattırmanın tek yolu ve yöntemi dilekçe doldurmak ve genel müdürlüğe iletilerek ilgili T.C kimliğe ait ne kadar hesap , ek hesap varsa bunların kapatılmasını istemeniz gerekmektedir. İlgili dilekçe örneğini aşağıda bulabileceğiniz gibi ilgili dilekçeyi banka şubelerine teslim ederek banka hesabının kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Banka Hesabı Kapatma Dilekçe Örneği

…….. Bankası Genel Müdürlüğü’ne;

Bankanızın …. nolu … şubesinde bulunan …. numaralı vadeli/vadesiz TL hesabımın tamamen kapatılması konusunda gereğinin yapılmasını önemle arz ve rica ederim.

Ad Soyad:

T.C Kimlik:

Tarih:

İmza:       

Yukarıda verilen dilekçe örneği banka hesabı kapatılmasında kullanılmaktadır. Bu şekilde hazırlamış olacağınız dilekçeyi banka çalışanına bizzat teslim etmeniz ve T.C kimlik numarası yazdığınız alanın doğrulanması adına T.C nüfus cüzdanınızı beyan etmeniz kesinlikle şarttır. Dilekçe’yi bırakmak adına gideceğiniz bankaya muhakkak kimliğinizle gitmeniz işleminizi sonuçlandırmak adına yeterli olacaktır.

Bankaya ibraz etmiş olduğunuz bu dilekçenin ilgili bankanın Genel müdürlüğe ulaşması ve ilgili hesapların incelenmesi içerisinde banka genel müdürlüğü kişinin kredi kartı kullanıp, kullanmadığını inceleyecek ve bu inceleme içerisinde kişinin herhangi bir borcu, ek hesap borcu gibi önemli bir borcu bulunmuyorsa hesap kapatma işlemini gerçekleştirecek olup kişiye SMS kanalı ile bilgi verecektir. Kişiler hesabın kapatıldığından emin olmaları açısından muhakkak 15 iş günü sonrasında bankaya tekrar kapatılıp, kapatılmadığını sorarak teyit etmelidir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın