Bank Pozitif Çalışma Saatleri

0
7

İsmine yabancı olduğumuz bankalardan birisi olan Bank Pozitif ile ilgili olarak bu yazımızda sizlere Bank Pozitif çalışma saatlerini, müşteri hizmetleri numarasını, EFT saatlerini, internet sitesi adresini, havale saatlerini, vs. gibi bilgileri paylaşmaya çalışacak ve yine banka hakkında genel bilgi vermeye çalışacağız.

Bank Pozitif Kimin

TMSF ( Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu ) bünyesinde bulunan Toprak Yatırım Bankası ve C Faktoring A.Ş. ‘nin ihale sonucunda satın alınması ve adının C Kredi ve Kalkınma A.Ş. olarak değiştirilmesi sonrasında 2007 yılında bireysel bankacılık işlemlerine de başlayan Bank Pozitif; 2007 yılında Fitch adlı uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşundan alınabilecek en yüksek kredi notunu alması sonrasında dikkatleri üzerine toplamıştır. O günden bugüne de her geçen gün müşteri portföyünü büyütmeye devam eden Bank Pozitif cazip kredi koşulları ile kurumsal müşteri ve bireysel müşterilerinin finansman ihtiyacını karşılamaya devam etmektedir. Genel Merkezi İstanbul ili Beykoz ilçesindedir.

Bankpozitif Çalışma Saatleri

Bank Pozitif Çalışma Saatleri

Bank Pozitif Şubeleri çalışma saatleri saat 09:00 ile 17:00 arasındadır. Saat 12.30 ‘da öğle arası veren banka şubeleri saat 13:30 ‘da tekrar açılmaktadır. Bu saatler dışında bankacılık işlemlerinizi Bank Pozitif İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz.

Bank Pozitif EFT Saatleri Kaçtan Kaça Kadar

EFT işlemi ayrı bankalar arasında yapılıyor olan bir para transferi olması nedeniyle; belirli zaman aralıklarında yapılmakta, Bank Pozitifi EFT saatleri ise saat 08:00 ile 17:00 arası olarak belirlenmiştir. Bu saatler haricinde verilecek EFT işlemleri yerine getirilmeyecek, sonraki ilk mesai günü birlikte para transferi yapılacaktır. Hafta sonu tatil günleri, resmi tatil günlerinde de maalesef EFT işlemleri yapılmayacaktır.

Bank Pozitif Havale Saatleri

Havale işlemi; aynı bankaya ait iki ayrı hesap arası yapılan bir para gönderim işlemidir. Bankaların büyük bir bölümünde havale işlemi sınırı olmadığı gibi Bank Pozitif üzerinden yapacağınız havale işlemlerinde de 7 gün 24 saat boyunca havale emirleriniz yerine getirilecektir. Mesai saatleri dışında Bank Pozitif internet bankacılığını ya da telefon bankacılığını havale işlemleriniz için kullanabilirsiniz.

Bank Pozitif İnternet Bankacılığı

Bank Pozitif internet bankacılığını kullanmak için bankanın resmi web sitesi olan www.bankpozitif.com.tr adresine girerek sağ üst köşede bulunan İnternet Bankacılığı bölümüne tıklamanız, şifreniz ve müşteri numaranızı yazmanız yeterlidir. Eğer daha önceden internet bankacılığı kullanmadıysanız ve şifreniz yok ise; bu durumda ilk internet bankacılığı şifrenizi oluşturmanız gerekecektir.

Bank Pozitif Müşteri Hizmetleri

Bank Pozitif ile ilgili bankacılık işlemleri yapmak ya da herhangi bir sorununuz için banka yetkilileri ile görüşmek için; Bank Pozitif müşteri hizmetleri numarası olan 444 43 65 ‘i arayabilirsiniz.

Bank Pozitif Swift Kodu

Uluslar arası bank kodu anlamına gelen Bank Pozitif swift kodu BPTRTRIS ‘tir.

Bank Pozitif Önemli Bilgiler

Bank Pozitif Çalışma Saatleri : Saat 09:00 – 17:00

Bank Pozitif EFT Saatleri : 08:00 – 17:00

Bank Pozitif Havale Saatleri : Bir sınır bulunmayıp, 7/24 yapılabilir

Bank Pozitif Çağrı Merkezi Numarası : 44 44 365

Bank Pozitif Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri : 7 gün 24 saat

Bank Pozitif İnternet Sitesi : www.bankpozitif.com.tr

Bir önceki yazımız olan PTT Çalışma Saatleri 2020 başlıklı makalemizde açılış saatleri, kaça kadar açık ve kaçta açılıyor hakkında bilgiler verilmektedir.