Bank Kart Nedir

0
6
Bank Kart Nedir?

Ziraat Bankası ‘nın bankamatik kartı olan Bank Kart yepyeni özellikleri ile müşterilerine hizmet vermeye ve beğenisini toplamaya devam etmektedir. Bizler de bu yazımızda Bank Kart ‘ı sizlere daha yakından tanıtacak ve Bank Kart nedir ne işe yarar enine boyuna sizlere aktarmaya çalışacağız.

Bank Kart Nedir?

Bank Kart; Ziraat Bankası ‘nın müşterilerine vermiş olduğu bir ATM kartı olup, para çekim ve yatırım işlemlerinde, alışverişlerde kullanılabilen, aynı zamanda ATM ‘ler üzerinden birçok bankacılık işlemini yapmaya sağlayan bir karttır. Ayrıca bu kart sayesinde yurt dışında bulunan Maestro ve Electron bankamatiklerinden de para çekim işlemi yapılabilmektedir.

Bank Kart Başvuru Nasıl Yapılır Ücretli mi?

Ziraat Bankası Bank Kart sahibi olmak istiyorsanız, Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat İnternet Bankacılığından, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 220 00 00 nolu telefonu arayarak hızlı ve kolay bir şekilde  müracaatınızı yapabilirsiniz. Ziraat Bankası, Bank Kart kullanan müşterilerinden, bu kart hizmeti karşılığında herhangi bir kart aidatı ya da yıllık bir ödeme almamaktadır. Başvuru sırasında Bank Kart  ‘ınızın evinize ya da şubenize gönderilmesini talep edebilir, ister evinizden teslim alabilir ya da ilgili şubeye giderek teslim alabilirsiniz.

Bank Kart Şifre Oluşturma

Size gönderilen Bank Kart ‘ınızın ilk kez kullanımından önce şifre almanız gerekmekte olup, bunun için Ziraat Bankası ATM ‘lerinden, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından veya Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 220 00 00 nolu telefonu arayıp şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Bank Kart İle İnternet Üzerinden Alışveriş

Sıradan bir bankamatik kartı olmadığını burada da bizlere gösteren Bank Kart; müşterilerine internet üzerinden alışveriş imkanı da sunmaktadır. Bunun için Bank Kart ‘ın bağlı olduğu banka hesabınızda para olması yeterlidir. Ancak bu işlemler için günlük olarak bir limit belirlenmiş olup, bu limit te 1 000 TL ‘dir. Ayrıca bu işlemler nedeniyle herhangi bir komisyon ya da kesinti yapılmamaktadır.

Temassız Bank Kart

Temassız Bank Kart sayesinde 50 TL ve daha altındaki tutarlarda yapacağınız alışverişlerinizi temassız ödeme yöntemiyle çok kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Yurt Dışında Yaşayanlar İçin de Bank Kart

Yurt dışında ikamet eden kişiler de; Bank Kart başvurusunda bulunabilirler. Üstelik Bank Kart teslimi de ister adreslerine isterlerse de yaşadıkları ülkede bulunan Ziraat Bankası şubelerine gönderilecektir.

Birden Fazla Hesabı Bağlayabilirsiniz

Bank Kart ‘ın en güzel özelliklerinden birisi de birden fazla hesabı tek bir Bank Kart üzerinden yönetebiliyor olmanızdır. 9 adet hesaba kadar Bank Kart ‘ınıza hesap tanımlaması yapabilirsiniz. Ancak vadeli hesaplarınızın Bank Kart ‘ınıza tanımlanması mümkün değildir.

Bank Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Bank Kart şifrenizi unuttuysanız hemen 0 850 220 00 00 nolu Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeniz ve yeni şifre talebinde bulunmanız gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here