Bana Kredi Çıkar Mı Sorusuna Alınabilecek 6 Cevap

0
9

Kredi kullanmayana neredeyse kız verilmeyeceği bir ortama doğru dört nala gidiyoruz desek çok yanlış bir beyan olmayacaktır. Her yerde kredi kampanyaları, her yerde kredi reklamları derken artık iyisi kötüsü herkes bir şekilde nakit ihtiyacı durumunda, eşe dosta başvurmak gibi eski adetlerin yerine, bankaların kapısında soluğu almaya başladı. İlk defa kredi kullanacak tüketicilerin çoğunun ise kafasında aynı çekince var. O da bana kredi çıkar mı sorusu. Herkesin merak ettiği bu konuyla ilgili olarak bizler de bir nevi cevap verebilmek adına; bana kredi çıkar mı sorusuna verilebilecek 6 cevap adı altında bu yazımızda derlemeye çalıştık. İşte sonuçlar …

1- Bankalarla Daha Önceden Hiç İşi Olmayanın Şansı Zor

Eğer bankalardan daha önce kredi kartı kullanmadıysanız, bu durumda işiniz epeyce zor. Neden derseniz bankalar daha önceden kendisinden işlem yapmayan kişilere biraz şüpheyle yaklaşıyor. Zaten bu kişilerin kredi notları da 0 olarak sistemde gözüküyor. Dolayısıyla da kredi başvuruları genelde red olarak dönüyor.

2- Kredi Notu, Kredi Notu ve Yine Kredi Notu !

Artık kredi notunun hayatımızdaki yerini hepimizin kabul etmesi gerekiyor. Eğer kredi notunuz düşük ise bu durumda yapacak bir şey yok. Kredi alma şansınız oldukça zayıf. Ancak kredi notunuz yüksek ise; makul rakamlardaki kredileriniz anında onaylanacak işlemleriniz 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede ( iş yoğunluğuna göre artabilir ) tamamlanarak paranız size teslim edilecektir.

3- Ne Kadar Maaş Aldığınız Önemli

Bankalar kişilere kredi vermeden önce kredi notu, vs. gibi konuları kontrol ettikten sonra artık başvurucunun kişisel bilgilerine geçer. Aylık gelirinin ne kadar olduğu, çekmek istediği kredi miktarını ödeyip ödeyemeyeceği hususuna bakar. Dolayısıyla da kredi başvurucusunun aylık maaşı da aynı düzeyde önem arz eder. Gerekli sınırı aşamayanların kredisi ya reddedilir ya da kısmi olarak onaylanır.

4- Ne Kadar Kredi Çekmek İstediğinize Dikkat Edin

Sonuçta bankadan kredi başvurusunda bulunurken, çekmek istediğiniz kredi miktarının da makul bir seviyede olması gerekir. Eğer siz aylık 2 bin TL gelirinizle 100 bin TL 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz bunu size hiçbir banka vermeyecektir.

5- Adınıza Kayıtlı Mal Varlığı Var İse Şanslısınız

Eğer adınıza kayıtlı olan bir mal varlığınız var ise;  bu durumda şansınız daha da artıyor. Çünkü bankalar bu şekilde olan tüketicilere kredi verirken biraz daha esnek davranabiliyor. Adınıza kayıtlı bir arsa, bir ev ya da bir araba kredi alma şansınızı yükseltecektir.

6- Kişi En İyi Kendisini Bilir

Aslına bakıldığında kişi kendisine kredi çıkıp çıkmayacağını en iyi kendisi bilecektir. Çünkü mali konular genelde mahrem konular olduğu için kimselere anlatılmaz, kimselerle paylaşılmaz. Her ne kadar kimseye anlatmasak da ya da paylaşmasak da sonuçta kendimizden bunları saklayamıyoruz. Dolayısıyla kişi kendi durumunu da bu noktada en iyi bilen olacak, kendisine kredi çıkıp çıkmayacağını tahmin edecektir.

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here