Altına En Uygun faiz veren 5 banka

0
8

İnsanlar düğünde takılan altınlarını  genellikle yatırım amaçlı değerlendirme eğilimde bulunurlar. Eskiden yastık altı yapılan altınlar artık farklı şekillerde değerlendirilerek hem sahibine hem de bankaların işine gelecek şekilde fırsatlar sunularak iki tarafın da memnuniyeti sağlanmaktadır. Vadeli altın hesapları ise son zamanlarda en fazla kullanılan yatırım amaçlı hesaplardır. Hal böyle olunca bankaların kapıları tek tek çalınmaktadır. Hangi bankanın altına ne kadar faiz verdiği araştırılmaktadır. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Altına en uygun faiz veren 5 banka önerisi yapmaya çalışacağız. Bundan sonra tercih sizin…

Garanti Bankası

Garanti Bankasına altın hesabı açtırmak için  oturduğunuz yerden sadece birkaç dakikanızı alacak şekilde  internet şubesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaya altın yatırımı yapabilmeniz için 50 gram altınınız olması yeterlidir. Bankanın yıllık faiz oranı % 0,80’dir. Hesaplanan faiz üzerinden %15 stopaj kesintisiniz olacaktır.

İş Bankası

İş bankasına altın hesabı açtırmak için internet bankacılığından veya şubelerden başvurularınızı yapabilirsiniz. Bankaya 10 gramdan daha az yatırımda bulunamazsınız, 6 aydan 12 aya kadar vade farkından yararlanabilirsiniz. Hesaplanan faiz üzerinden %15 stopaj kesintisiniz olacaktır.

Ziraat Bankası

Şubelerden veya internet üzerinden altın hesabı açtırmak için başvuru yapabilirsiniz. Bankaya altın hesabı açtırabilmeniz için en az 10 gram altına ihtiyacınız var. Aylık, 3 aylık ve yıllık vade seçenekleri sunulmaktadır. Yılık faiz oranı % 0,80 uygulanmaktadır. Hesaplanan faiz üzerinden yine %15 stopaj kesintisi yapılacaktır.

TEB

Size en yakın TEB şubesine giderek veya oturduğunuz yerden internet bankacılığı hesabınızı kullanarak minimum 5 gram altınınız varsa vadeli altın hesabınızı çok kolay bir şekilde açtırabilirsiniz. Banka müşterisine özel sunmuş olduğu %1,40 faiz oranından faydalanmak için bir an önce yatırımınızı yapabilirsiniz. Bankanın faiz tutarı üzerinden %15 stopaj kesintisi  olacaktır.

Yapı Kredi Bankası

Başvurularınızı bankanın şubesine giderek veya internet bankacılığını kullanarak yapabilirsiniz. Yatırım yapabilmeniz için bankanızın sizden istediği miktarı en az 50 gram altındır. Elinizde bu miktarda altınınız varsa vadeli hesabınızı açtırabilirsiniz. Faiz tutarı üzerinden sadece %15 stopaj kesintisi  yapılacaktır. Bunun dışında herhangi bir kesintiniz olmayacaktır.

Son bir dipnot olarak; konuyu önemseyenlere faizin haram olduğunu da buradan bir kez daha hatırlatmış olalım.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here