Akbank Neo Kart Şifresi Nasıl Alınır

0
16

Hızla yükselen grafiği ile dikkatleri üzerine toplayan Akbank, internet bankacılığı ve mobil bankacılık konusunda tabiri caizse adeta ödüle doymamaktadır. Yine Axess kredi kartı ve Neo Bankamatik kartı ile de müşterilerinin beğenisini kazanmakta, müşteri sayısını da artırmaya hızla devam etmektedir. Bu yazımızda Akbank Neo Kart kullanıcıları için önemli bir konu olan Akbank Neo Kart Şifresi nasıl alınır konusunu sizlere adım adım izah edecek ve Neo Kart çeşitlerini paylaşmaya çalışacağız.

Akbank Neo Kart

Neo Private, Neo Birebir, Neo Meo,  Neo Ek Kart ve Neo Business adlı çeşitleri Akbank Neo Kartınız ile; Akbank ATM ‘lerinden para çekebilir, para gönderebilir, fatura ödemesi yapabilir, kısacası banka şubelerinden yapabildiğiniz işlemlerin çoğunu yapabilirsiniz. Bu işlemlerin yanı sıra aynı zamanda Neo Kartınızı tıpkı kredi kartı gibi alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerden de chip para kazanabilirsiniz.

Akbank Neo Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Neo kartı sizlere kısaca tanıttıktan sonra Akbank Neo Kart alan ve ilk defa kullanacak olanların şifre alması gerektiğini de hatırlatalım. Bu şifreyi almak için de birkaç alternatif yöntem kullanabilirsiniz.

İlki; Akbank Direkt İnternet Bankacılığı ya da Akbank Direkt mobil uygulaması üzerinden; ” Kartlarım ” menüsüne girerek, buradan da Şifre – Güvenlik alt menüsüne girmeniz gerekecektir. Açılan sayfadan da ” Şifre belirle ” butonuna tıkladıktan sonra sistem bizi ilk şifremizi oluşturacağımız ekrana yönlendirecektir. Şifremizi oluşturup, işlemimizi onaylayarak, artık Neo Kartımız Akbank ATM ‘lerinde kullanılabilir hale gelmiş olacaktır.

Bir diğer yöntem olarak; Akbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25 nolu telefonu arayarak, Kart işlemleri menüsünden ilk defa şifre oluşturma alt menüsü vasıtasıyla yine Akbank Neo Kartınızın şifresini oluşturabilirsiniz.

Bahsettiğimiz yöntemlerle; Akbank Axess kredi kartı ilk şifrenizi de oluşturabileceğinizi yeri gelmişken sizlere hatırlatalım.

Güvenlik gereği; ilk şifre oluşturma işlemlerinde, herhangi bir kişiyle kart bilgilerinizi, kimlik bilgilerinizi ve oluşturduğunuz şifreyi kesinlikle paylaşmamalısınız. Banka görevlileri de olsa; sizden bu bilgileri isteme hakkı bulunmamaktadır. Sadece sizlere güvenlik amaçlı kimliğinizin teyiti için birkaç soru sorulacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here