Akbank Direkt Uygulaması İle Ücretsiz Risk Raporu Öğrenme

0
8
Ücretsiz Risk Raporu Akbank

Akbank Direkt uygulaması ile müşterilerine yepyeni bir hizmet sunuyor. Yaptığı yeniliklerle bankacılık hizmetine modern bakış açısı sağlayan Akbank Direkt uygulaması şimdi de Findeks ile anlaşma sağlayarak kullanıcılarına kolaylıklar sağlıyor.

Kredi notu bankalar için oldukça önemli, bankalar müşterilerine kredi imkanları sağlarken kredi notundan yararlanıyorlar. Findeks ve kredi kayıt bürosu kişinin finansal geçmişini inceleyerek, bankacılık ilişkilerine göre çeşitli yüzdeler ile kredi notu hesaplaması yapıyor. Bir yıllık dönem içerisinde bankalardan alınan krediler, bankalara olan kredi kartı veya kredi borcu ödemelerinin düzenli olup olmaması gibi durumlar kredi notunun düşük ya da yüksek olmasına neden oluyor. Kredi notunu yükseltebilmek için bankalardan alınan kredi kartlarının veya kredi ödemelerinin düzenli bir şekilde takip edilmesi gerekiyor.

Akbank Direkt uygulaması ile kişiler istedikleri yerden kısa bir süre içerisinde kredi notunu öğrenme fırsatı sunuyor. Kredi notu verileri Findeks üzerinden alındığı için bu değerlendirmeler doğru ve güvenilir olmaktadır.

Akbank kredi puanı sizlere 0’dan başlayarak değerlendirme puanları sunuyor. Buna göre,

  • Puanı 0-500 olan kişiler için kredi alma ihtimali düşük değerlendirmesi yapı
  • Puanı 500-800 olanlar, kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüne sahip olmaktadır.
  • Puanı 800-1100 olan kişilerin kredi alması biraz daha kolaydır. Bu nota sahip kişiler, kredi alması muhtemel olan az riskli grup olarak değerlendirilir.
  • Puanı 1100 ile 1400 olan kişiler borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta bulunduğu için daha kolay bir şekilde bankalardan kredi alabilir.
  • Puanı 1400 ve üzeri olan kişiler ise Akbank şubelerinden her zaman kredi alabilir.

Bir önceki yazımız olan En Yüksek Kredi Notu Kaçtır? başlıklı makalemizde kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here