Akbank Axess Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

2
163
istinyepark-avm-calisma-saatleri

Akbank kredi kartı olan Axess kredi kartı limit arttırma işleminizi bir den fazla yol izleyerek yapmanız mümkündür. Kolaylık derecesine göre bu yolları anlatalım.

Akbank Axess limit arttırma talebini internet bankacılığı kullanarak yapmak

Axess limit arttırma işleminizi en kolay bir şekilde yapacağınız yerdir. www.akbank.com.tr adresine girerek sağ yukarıda bulunan internet bankacılığına tıkladıktan sonra mevcut müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız. Daha sonra cep telefonunuza gelecek olan onay kodunu da yazarak internet bankacılığına giriniz. Yukarıdaki menüden Kredi Kartı bilgileri isimli menüye tıklayarak Limit Artırım Talebine tıklayınız. Bu menüde sizden maaşınızın veya gelirinizin ne kadar olduğu sorusuna cevap vermeniz istenmektedir. Gelirinizi yazdıktan sonra ilerle tuşuna basarak ikinci aşamaya geliyoruz. Burada da mevcut iş yeri bilgilerinizin ve adresinizin doğruluğunu kontrol ederek miktarın doğru olduğunu da onaylamanız gerektiği kısımdır. İlerle tuşuna basarak son adıma geliyoruz burada da tüm bilgileri tekrar kontrol etmemiz gerektiği yazıyor. Herhangi bir eksiklik yok ise onayla tuşuna basıyoruz. Birkaç saniye içerisinde bir sakınca görmeyen banka size Limit Artırım Talebiniz Onaylandı yazacak ve anında limitinizi yükseltecektir.

Akbank kredi kartı limit arttırma talebinizin onaylanmasında bir sakıncası var ise İşleminiz Onaylanmadı yazacak ve limitiniz aynı kalacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus şudur. Akbank limitinizi yükseltti ise toplam limite kesinlikle bakmayınız. Bu konuda en kurnaz davranan bankalardan birisidir. Limitiniz yükseltildiği zaman o verilen limitin en az iki katıda extra limit olarak eklenmiştir. Eğer extra limiti kullanırsanız ayrı bir faiz tutarı işlenecektir. Limitinizin ne kadar olduğunu öğrenmek için Kredi Kartı Menüsünden Kredi Kartı Bilgilerine tıklayınız. Kredi kartınızın tüm limitleri orada olacaktır. Extra limit olarak da belirlenen bir tutarın olduğunu göreceksiniz. Yani tek artan limit kredi kartının kendi limiti değil extra limiti de artmıştır.

Akbank Axess limit arttırma işleminizi Akbank müşteri hizmetlerini arayarak halletmek

Axesss limit arttırma isteğinizi müşteri temsilcisini arayarak da yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp kredi kartı bölümüne tuşlayınız daha sonra çıkan menüden de kredi kartı limit artırım işlemleri menüsüne tuşlayınız. Bu alanda müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Temsilci size birkaç soru soracak ve bu sorulardan geçerseniz limitinizin ne kadar olmasını istediğinizi soracak. Cevaplandırdıktan sonra temsilci onaylanıp onaylanmadığını ve eğer onaylandı ise mevcut yeni limitinizin ne kadar olduğunu size söyleyecektir.

Akbank Axess limit arttırma talebinizi şubenize giderek gerçekleştirmek.

Bu durumda sizin kendi şubenize veya en yakın Akbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Eğer bankada sizin gelirinize ait bilgiler yok ise veya yetersiz ise yanınızda gelir belgelerinizi belirten evraklarla gitmeniz tavsiye olunur. Bireysel Müşteri Hizmetlerine nüfus cüzdanınız ile başvurarak limitinizin arttırılması yönünde talepte bulunabilirsiniz. Maddi durumunuzda ve KKB (Kredi Notu) verilerine göre bir aksilik yok ise talebiniz derhal yapılacaktır.

Akbank Axess kredi kartı otomatik limit arttırma talebi

Bu işlemlerin yanı sıra bankaya otomatik limit arttırma talebi vererek, limitinizi banka tarafından belirli zamanlarda arttırılmasını sağlayabilirsiniz. Ödemelerinizi düzenli gerçekleştirdiğiniz sürece banka kredi kartınızın limitini belirli aralıklarla yükseltecektir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here