Akbank Axess Hızlı Para Nedir?

Akbank Axess Hızlı Para Nedir?

Axess Hızlı Para Nedir?

Akbank’ın sunmuş olduğu hizmetlerden biri de hızlı paradır. Akbank hızlı para kredi kartı sahiplerine acil nakit ihtiyaçları için çeşitli vade ve faiz oranlarıyla Atm ve Btm üzerinden kullandırdığı kredidir. Hızlı para olarak verilen hizmet aslında kredi kartınızdan taksitli avans kullanmaktır. Kredi kartıyla taksitli nakit avans hizmetinde diğer adıyla akbank hızlı para da banka tarafından belirlenen bir faiz oranı ve taksit sayısı ile kullanılan kredi borcu tutarı üzerinden hesaplanan faiz tutarı anaparaya eklenir. Kullanılan kredi borcu her ay eşit taksitlerle bankaya geri ödenir. Bu taksitlerde her ay kredi kartı ekstresine yansıtılır.

Akbank hızlı para nasıl kullanılır?

Akbank hızlı para aslında Akbank’ın kredi kartları üzerinden sunmuş olduğu taksitli nakit avans hizmetinin adı değişmiş halidir. Akbank kredi kartlarınız üzerinden axess, fish, carrefour axess, axess wings kartlarınız üzerinden kullanılabilir kart limitinizin uygunluğu ölçütün de ve vadesiz hesap sahibi iseniz tüm Akbank Atm ve Btm’leri üzerinden bankanın size sunduğu vade ve faiz oranı seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz. Bu taksit tutarları kredi kartı ekstrenize her ay, borcun vadesi bitene kadar yansıtılır. Kesilen kredi kartı hesap ekstrelerinizi zamanında gecikme yapmadan ödemeniz gerekmektedir. Gecikmeler durumunda banka gecikme faizi uygulayacaktır. Bu kullandığınız hızlı para için de geçerlidir.

Kullanılabilecek Hızlı Para Miktarı

Kullanılabilecek hızlı para miktarına gelecek olursak bu rakam kredi kartınızın kullanılabilir limiti ile sınırlıdır. Hızlı para yada diğer adıyla taksitli nakit avanstan yararlanabilmek için illa da şubeye gitmeniz gerekmemektedir. Akbank telefon bankacılığı, internet bankacılığı, Atm veya Btm üzerinden acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Akbank’ın sunmuş olduğu bu hızlı para hizmeti aslında çok kullanışlıdır. Gün içerisinde oluşan nakit ihtiyacınız için şubeye gitmeye ya da herhangi bir evrak hazırlamaya gerek kalmaksızın kullanabileceğiniz bir hizmettir. Yeter ki kullanılabilir kart limitiniz sizin için yeterli olsun. Bir diğer önemli konu ise kredi kartınızın nakit çekime kapatılmamış olmasıdır. Sadece asgari ödeme tutarı üç dönem ödenen kartlar nakit çekime kapatılmaktadır. Ayrıca kredi siciliniz de önem teşkil etmektedir. Eğer ki idari takibe düştüğünüz bir durum mevcut ise banka size hızlı para kullandırmayabilir. Her hangi bir sorun yok ise kullandığınız hızlı para her ay taksitler halinde banka hesap ekstrenize dönem tutarı olarak yansıtılır. Ödemeleriniz esnasında erken ödeme yapmak isterseniz yani bir kaç taksiti birden erken ödeyerek veya tamamını kapatmak isterseniz Akbank şubelerinde bulunan temsilcinize talimat vermeniz gerekmektedir. Bu durumun sağladığı diğer bir avantaj ise faiz indiriminden yararlanabilmenizdir. Fakat hızlı para işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz gün içerisinde yani aynı gün borç kapama yapmanız mümkün değildir. Ayrıca borçlanılan taksitler bitinceye kadar hesap kesim tarihlerinde değişiklik yapmanız da mümkün olmayacaktır. Talep etmiş olduğunuz hızlı para tutarı ile bankanın size uygun gördüğü hızlı para tutarı birbirinden farklı olabilir. Bu durumda da bankanın sizin için uygun görmüş olduğu tutar üzerinden işleminize devam ederek işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Oylama

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın