Akbank 4425 SMS Kredi Başvurusu

0
8
Akbank 4425 SMS Kredi Başvurusu

Kredi Başvuruları

Bankalar bünyesinde bulunan kredileri müşterilerinin talepleri doğrultusunda kullandırmaktadırlar. Banka kredisi kullanmak isteyen vatandaşlarımız ilk olarak bankanın belirlemiş olduğu şartlar dahilinde kredi başvurusu yapması gerekmektedir. Kredi başvuru yapıldığı andan itibaren banka her müşterisinin talebini itinalı bir şekilde kendi politikasına uygun olarak inceler. Başvuru talebinde bulunan müşterinin kredi notu, finans sicili ve diğer  kriterler uygun olması durumunda banka talep edilen krediyi müşterisine kullandırmaktadır. Bir döneme kadar banka kredileri kullanmak neredeyse imkansızken şimdilerde finans sektöründe meydana gelen rekabete bağlı olarak birçok banka gerek kendi müşterilerine gerekse de diğer vatandaşlarımıza kredi kullandırabilmektedir.

İhtiyacı doğrultusunda banka kredisi kullanmak isteyen vatandaşlarımız yine bankanın belirlemiş olduğu yol ve yöntemler doğrultusunda kredi başvurusu yapabilmektedir. Kredi başvuruları bir döneme kadar sadece bankaların kendi şubelerine kişinin bizzat başvurusuyla yapılabiliyorken, şimdilerde bankalar kredi taleplerini gelişen teknolojiyle birlikte internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık, SMS üzerinden ve banka ATM’leriyle gerçekleştirebilmektedir. Kredi başvurularının bu noktaya gelmesindeki en önemli sebep bankacılık sektörünün içerisinde mevcut olan rekabetten dolayıdır. Daha fazla müşteri kapma adına yapılan bu stratejik hamleler bankalara çok ciddi müşteri ve gelir getirmektedir. Bankaların rekabetçi politikaları genellikle müşterilerinin işine yaramakta ve çeşitli hizmet kanalları üzerinden diledikleri zaman kredi talebinde bulunabilmektedirler. Kredi başvurusu için birçok hizmet kanalının olması ayrıca müşterilerine özel kredi imkanlarını da sunabilmesini sağlamaktadır.

Akbank SMS Kredi

Türkiye’nin en güvenilir bankaları arasında yer alan Akbank gerek kendi müşterileri için gerekse de diğer vatandaşlarımız için kolay kredi başvurusu, düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşullarıyla kredi kullandırmaktadır. Bankanın müşterileri için sunmuş olduğu kredi ürünlerini kullanmak isteyenler banka şubelerini, web şubesini, kredi ekspres hattını, direkt internet, SMS ve banka ATM’lerini kullanarak başvuru yapabilirler. Banka müşterilerinin kredi başvurusu için kullanabilecekleri yollarla ilgili SMS ile başvuru hizmet kanalına uygun olarak Akbank düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşullarına sahip kredi hizmeti sunmaktadır. Akbank SMS kredi için cep telefonlarının mesaj bölümü kullanılarak bankanın 4425 numaralı hattına kısa mesaj atmaları yeterlidir.

Akbank 4425 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’ın sunmuş olduğu kredi hizmetleri arasında yer alan SMS Kredinin başvuru, faiz oranları ve uygun ödeme koşulları kendisine uygun gelen banka müşterileri için kredi başvuru işlemi aşağıdaki gibi yapılmaktadır.

  • Cep telefonun mesaj bölümüne “Kredi” yazdıktan sonra bir boşluk “T.C. Kimlik Numarasını” yazın.
  • Mesaj içeriği yazıldıktan sonra 4425’e kısa mesaj olarak gönderin.

SMS kredi talebiniz Akbank tarafından anında incelenip sizin ne kadar kredi kullanacağınıza yönelik bilgi banka tarafından yine SMS ile bildirilmektedir. Kredinin onaylanmasıyla birlikte talepte bulunan banka müşterisi nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Akbank şubesine uğrayarak krediyi anında kullanabilir. Bu kredi için Akbank herhangi bir şekilde banka müşterisinden kefil veya farklı bir talepte bulunmamaktadır. Akbank 4425 SMS kredi başvurusu yapmak için kullanılan banka hattı sadece Turkcell müşterileri için olup ayrıca diğer operatörler olan Vodafone ve Avea müşterisi olanlar kısa mesajı 0532 750 25 25 göndermeleri gerekmektedir.

Diğer operatörler üzerinden kredi talebinde bulunacak olan müşterileri için de Akbank, SMS krediyi aynı faiz oranları ve geri ödeme koşullarıyla diğer operatör sahiplerine de kullandırmaktadır. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen banka müşterileri için Akbank cazip faiz oranları ve uygun geri ödeme koşullarıyla sunmuş olduğu SMS kredi hizmetinden diledikleri zaman cep telefonları üzerinden yapacakları başvuru işlemiyle anında gerçekleştirebilirler.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here