Adsense Para Kazanma Taktikleri

0
8
Google Adsense ile internetten para kazanmak

Evrensel bir reklam yayın ağı olan Google Adsense reklam verenler ve bu reklamı yayınlayanlar olarak iki grupta incelenebilir. Verilen reklamların sitenizde yayınlanmasını sağlamak istiyor iseniz öncelikle bir Adsense hesabı edinmeniz şart. Tabii bu biraz zorlu bir süreç zira Google bu konuda oldukça titiz ve her başvuru kabul edilmemekte. Adsense Para Kazanma Taktikleri öncesinde gereken Adsense hesabını nasıl daha kolay şekilde alabilirsiniz kısmına da değineceğiz.

Google Adsense İle Para Kazanmak Mümkün mü?

Öncelikle sorunun cevabı “evet mümkündür”. Yüksek rakamlar kazanabileceğiniz gibi sitenizin performansına bağlı olarak tatmin edici rakamlar da elde edebilirsiniz. Üstelik reklamları yayınlama karşılığı size para veren Google bu konuda en güvenilir firmadır da diyebiliriz. Sitenizin tekil ziyaretçi sayısına bağlı olarak reklamlara tıklanma oranı arttıkça kazancınız da katlanacaktır.

Bu işten para kazanmayı yeni deneyenler şöyle bir düşünce akıllarından geçirmiştir. Sitemde yayınlanan reklamlara ben tıklasam fark edilir mi? Google düşündüğünüzden daha zeki olduğu için yapacağınız hileler ile para kazanmayı bırakın Adsense hesabınızı bile kaybedebilirsiniz. Doğal yollar harici hiçbir zaman hile yöntemine başvurmadan, içerikler ile sitenizi güçlendirin ve bırakın insanlar yayınladığınız reklamlara tıklasın.

Google Adsense ile internetten para kazanmak

Adsense İle Yüksek Kazanç Taktiği

Adsense para kazanma taktikleri arasında size en güzel kazancı sağlayacak olan rekabet oranı düşük olan yani Niche kelimeler olacaktır. Bu tür kelimelerin yayınlandığı sayfalarda gösterilen reklamlara tıklama başına verilen rakamlar daha yüksek olacaktır. Peki Niche kelimeden kasıt nedir? Örneğin; roman kelimesi rekabet anlamında yüksek kelimedir ve kazancı düşük olacaktır fakat polisiye romanlar kelimesi Niche kelimedir, rekabet oranı düşük yüksek kazanç sağlayan kelimedir.

Bu tip Niche kelimeler ayrıca sitenizi Google sıralama da daha üst seviyelere çıkaracağı için daha yüksek ziyaretçi trafiği de sağlayacaktır. Ayrıca internetten para kazanmak ve yüksek kazanç elde etmenin bir yolu da İngilizce içerikli siteler oluşturmaktır.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Adsense hesapları ne kadar yeni ise o denli güvensiz anlamına geleceği için, yeni hesap açanların daha dikkat etmeleri ve sahte hit getirecek ve hesabı banlayacak durumlardan kesinlikle uzak durmaları gerekmektedir. Adsense para kazanma taktikleri arasında kesinlikle hile yoktur. Herhangi bir tıklama grubu oluşturmanız veya böyle gruplara girerek doğal olmayan tık elde etmeniz gözden kaçmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi başlıklı makalemizde 20 ek iş fikri, alternatif iş fikirleri ve ek iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here