Adsense Nasıl Kullanılır?

0
8
adsense nasıl kullanılır

Artan teknoloji ve internetin gelişmesi ile birlikte yeni çıkan arama motorları sektörde ki rekabeti arttırmış ve aynı oranda para kazanmak amacı ile internet sitelerinin de çoğalmasına neden olmuştur. Doğru adımlar ile açılmayan ve yararlı olmayan, tamamen para kazanmayı amaçlamış bu internet sitelerinin çoğu zaman içerisinde kapanarak internette adeta çöplük oluşturmuşlardır. Oysa, amaç para kazanmaktan ziyade yararlı ve faydalı olmaktır. Google Adsense bu amaçla kurulmuş sitelere daha çok ilgi duymakta ve ziyaretçi göndermektedir. Her yeni web site açan kişi mutlaka Adsense Nasıl Kullanılır? şeklinde soruların cevabını merak etmektedir. Bu yazımızda bu konuya değinmeden önce yapılan en büyük yanlışa yani para odaklı çalışmanın zararına vurgu yapmadan açıklamaya geçmek istemedik.

Para kazanan internet sitelerine baktığımız da insanlara bir şeyler sunduğu açıktır. Bu size saçma gelen konular için de geçerlidir. Örneğin; slime üzerine bir web sitesi sizin ilginizi çekmese de bir çok kişi bu konuda bilgi almak için arama motoru google’ı kullanır ve çıkan sonuçlardan faydalanır. Bunun gibi, sizin de uzmanı olduğunuz bir konu var ise bu konuya yoğunlaşarak dopru bilgiyi insanlara ulaştıracak blog oluşturabilir ve Adesens’i kullanabilirsiniz.

Adsense Nedir?

Web sitesi sahiplerinin internet sitelerinde reklam göstermesine dayalı reklam ağıdır. Bu şu demek; bir internet siteniz var ise ilgili olduğu konularda reklam verenlerin sitenizde reklamlarınızın gösterilmesidir. Bu reklam ağı yapay zekaya sahip olup, nokta atışı ile amacına ulaşmayı hedeflemiştir. Arabalar ile ilgili bir web sitesinde hastane reklamı değil araba reklamı görürsünüz. Bunun gibi, gerçek kullanıcıyı hedef alan Adsense bu özelliği ile her zaman tercih edilebilirlik noktasında ilk sıradadır.

adsense nasıl kullanılır

Google Adwords ise web sitelerinizde çıkan reklamların yayıncılarının olduğu platformdur. Firmalar reklamlarını oluşturmak ve hedef kitleye seslenmek için bir takım anahtar kelimeler kullanırlar. Bu anahtar kelimelere tıklama başına bir bedel öderler. Sizin sitenizde çıkan reklamlara ödenen bu paranın bir kısmı Adsense sistemi sayesinde size kazandırır. Burada önemli olan rekabeti az olan anahtar kelimelerin seçili olduğu bir web sitesi oluşturmaktır. Bu sayede tıklama başına daha yüksek paralar kazanılır.

Google Adsense Kullanımı

Basit reklam ağı mantığında olan Adsense nasıl kullanılır? Mantık olarak basit olan bu reklam ağında yer almak ise o kadar kolay değildir. Google tarafından belli kritelere bakılır ve bu kriterleri sağlayan web siteleri bu ağa dahil edilir. Yasal olan, faydalı ve içeriği bol olan web siteleri genellikle kabul edilir.

Adsense Kullanımı

  • Hesabınızda bulunan adsense paneli üzerinden reklam oluşturmanız için reklam yönetimi sekmesine gidin
  • Yeni reklam oluşturun.
  • Reklam boyutunu ve seçimlerinizi ayarlayın.
  • Kanal oluşturarak anahtar kelimelerini girin.
  • Sitenizde yayınlamak üzere çıkan kodları alın.

Bir önceki yazımız olan Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi başlıklı makalemizde 20 ek iş fikri, alternatif iş fikirleri ve ek iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here