Adabank Çalışma Saatleri

0
11
Adabank Mesai Saatleri

Çoğu tüketicinin hakkında bilgi sahibi olmadığı bankalardan birisi olan Adabank; 1984 yılında kurulan bir banka olup satışı konusunda epeyce sıkıntılı süreçler yaşanan bankalardan birisidir. Bu yazımızda sizlere Adabank ‘ı tanıtarak, Adabank çalışma saatleri ile ilgili ve yine banka hakkında bilinmesi gereken diğer bilgileri ( EFT saatleri, Swift kodu, müşteri hizmetleri numarası, vs. ) paylaşmaya çalışacağız.

Adabank Kime Ait

Uzan Grubu tarafından 1984 yılında kurulan Adabank; Uzan Grubu ile ilgili yürütülen soruşturmalar kapsamında TMSF (  Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu ) ‘ye devredilmişti. 2006 yılına kadar TMSF bünyesinde faaliyetlerine devam eden Adabank, 2006 yılında Kuveyt ülkesi menşeili olan The International Investor 41,5 milyon TL ‘ye satılmış ancak daha sonra BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ) tarafından Kuveytli şirketin mali durumu nedeniyle iptal edilmiştir. Merkezi Mecidiyeköy İstanbul ‘da bulunan banka halen faaliyetlerine devam etmektedir.

Adabank Mesai Saatleri

Adabank Çalışma Saatleri

Adabank şubeleri saat 09:00 ile saat 17:00 arasında çalışmakta olup, saat 12:30 ile saat 13:30 arası ise öğle arasında bulunmaktadır. Ayrıca hafta sonu tatil günlerinde ve yine resmi tatil günlerinde Adabank şubeleri kapalı olmaktadır.

Adabank EFT Saatleri

Adabank ‘taki hesabınızdan başka bir bankadaki hesaba EFT yapmak istiyorsanız bu işlemi belirli saatler arasında yapabilirsiniz. Adabank EFT saatleri için belirlenen zaman dilimi; hafta içi günlerde saat 09:00 – 17:00 arasındadır. Resmi tatil günleri, Cumartesi ve Pazar günleri EFT işlemi yapılamamaktadır. Bu zaman aralıklarında vereceğiniz EFT emirleriniz sonraki iş gününde işleme alınacaktır. Bunun sebebi ise; bildiğimiz üzere EFT ile para transferi yaparken farklı bir bankaya para transferi yapıyor olmamızdan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla sadece mesai günleri ve mesai saatleri içerisinde yapılabilmektedir.

Adabank Havale Saatleri

Havale işlemi hâli hazırda Adabank bünyesinde bulunan iki hesap arasındaki para gönderim işi olduğu için herhangi bir süre sınırlaması söz konusu değildir. 7 gün 24 saat boyunca havale işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Adabank İnternet Bankacılığı

Şu an için Adabank ‘ın kullanılabilen bir internet bankacılığı platformu bulunmamaktadır. Bankanın web sitesine girmek için www.adabank.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Adabank İletişim Telefon Numarası

Adabank ile telefonla irtibat kurmak için 0 212 272 64 20 nolu telefondan arayabilirsiniz. Faks için de 0 212 272 64 46 nolu faks numarasını kullanabilirsiniz.

Adabank Swift Kodu

Adabank için belirlenmiş olan uluslar arası bankacılık kodu ( Swift kodu ) ADABTRIS ‘tir.

Adabank Önemli Bilgiler

Adabank Çalışma Saatleri : Saat 09.00 ile 17.00 arasında

Adabank EFT Saatleri : Saat 09.00 ile 17.00 arasında

Adabank Havale Saatleri : Herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Adabank Telefon Numarası : 0 212 272 64 20

Adabank İnternet Sitesi : www.adabank.com.tr

Bir önceki yazımız olan PTT Çalışma Saatleri 2020 başlıklı makalemizde açılış saatleri, kaça kadar açık ve kaçta açılıyor hakkında bilgiler verilmektedir.