Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

0
28

Başlık biraz ilginç gelmiş olabilir siz okuyuculara; fakat aciliyet de böyle bir şey. Pek de kelimelerin anlamlı olmasına ya da sıralanış şekline kafa yormadan “acil para lazım nasıl bulurum” gibi bir yardım çığlığına dönüşebiliyor.

Nakit darlığı biz gibi gelişmekte olan (bir türlü de gelişemedi) ülkelerin sıklıkla yaşadığı güçlüklerden. İvedilikle ihtiyaç duyulan paraya bir an önce sahip olmaya yelteneceğimiz bir çok yol varsa da aslında hemen hepsi de aynı kapıya çıkacaktır. Yani “valla Ahmet abi benim durumlar da sakat” cümlesi sık sık duyulcaktır. Şimdi ben de gayet dolambaçsız bir şekilde, web üzerinden acil para lazım diye arama yapan sıkışık vatandaşlara, araştırma yapıp derlediğim bilgileri sunacağım.

Bankaları dışarıda bırakmak zorunda kalarak eşten dosttan borç istemek nihayetinde bizleri tefecilerin de şefkatli kollarına bırakabilir. Demek ki yine bankaların elinde kaderimiz. Bilindiği gibi bankalarla ödemeler yönünden sıkıntı çekenler, bankaların özel günlüklerinde üzerlerine eksiyi yemektedirler. “Sevgili günlük Hasan Bey bizim bankaya olan kredi borcunu ödeyemediğinden onunla ilişkimi kesiyorum”. Olay bu şekilde gelişmese de neticede kredi borçlarını ödeyemenlerin listelere alınarak cezalarını çektiklerini biliyoruz. Şimdi geriye ne kaldı? Bankaların kara listelerinde değilsiniz, ama Sgk’sızsınız ve bankalar bu durumda normalde kredi vermeyeceklerdir. Fakat yaptığm araştırmalar sonucunda Sgk’sız da kredi veren bankaların varlığıa rastlamış bulunmaktayım. Bunların bu sonsuz iyiliklerine karşılık istedikleri de bellidir tabi.. Arsa ve ev ipoteği veya kendinize ait bir iş yeri göstermeniz gerekiyor.

Bunun yanında senetle borç vermeye kalkan ve kimi sitelerde de bu hizmeti verdiklerini belirten bir takım şahıs ya da kurumlar da mevcut olmasına rağmen, bunlardan son aşamaya kadar uzak durmakta fayda var derim.

Acil para ihtiyacınızı halen karşılayamadınız ve seçenekler de daralıyorsa bir de şu yolu deneyin: Acil ihtiyaç miktarı 2000-3000 lira kadarsa, kredi kartsız taksitli alışveriş yapma imkanı sağlayan mağazalara gidin. Cep telefonu pc vs bişeyler alın ve bunu en uygun alıcıya satınız. Bu konuda verebileceğimiz fikir henüz bu kadar. Daha da yüksek rakamlarda acil nakit lazımsa eşinize dostunuza bu duruma uslubuna uygun olarak anlatıp altın vs borç isteyerek zamanında ödeyeceğinizi tahaaüt ederek isteyiniz. En azından tefecilere yakanızı kaptırmamış olursunuz. Acil para lazım ise başka ve son çare ise faturalı hatlarınızın üzerinden cep telefonu alarak satın ve o anki sıkıntınızı bir nebze atlatmaya çalışın ve böylece bu borcu 24 eşit taksitte ödemiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here