Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

1
35
acil para lazım nasıl bulabilirim

Para hayatın gerçeklerinden birisidir. Özellikle hayatın sürprizlerle dolu olduğunu da düşünürsek, bazı anlarda beklemediğimiz olaylarla karşı karşıya kalıp acil para ihtiyacı duyabiliriz. Bu bazen bir hastalık için olabilir, bazen ticari bir fırsat için de olabilir. Böyle acil para ihtiyacı durumlarında eşimizden dostumuzdan destek ararız ya da bankalara müracaat ederiz. Bu yazımızda bu konu ile ilgili olarak acil para lazım nasıl bulabilirim diyenlere birkaç tavsiyede bulunmaya çalışacağız.

Bildiğimiz üzere artık nakit ihtiyacı duyan vatandaşların çoğu soluğu bankalarda almaktadır. Bankalardan uygun faiz oranları ile kredi çekmek isteyen vatandaşlar kredi kıyaslama sitelerinden kendileri için en uygun bankayı tercih edip kredi çekme yoluna gitmektedir. Eğer işiniz acil ise; en kısa sürede sonuç almak için banka şubelerinden müracaatlarınızı yapmanız işinizi hızlandıracaktır.

Yine bankaların son dönemde internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu aldıklarını ve onaylanan kredilerin de anında hesaba geçtiğini de belirtelim. Bunun için müşterisi olduğunuz bankanın ( bankaların hepsinde olmamakla birlikte çoğu banka bu yöntemle kredi vermektedir ) internet bankacılığına girip anında kredi başvurusu bölümünde kredi başvurusu yapıp, onaylanan kredinizi anında banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Yine acil para lazım nasıl bulabilirim diyenler; eski bir yöntem olan eş dosttan da yardım almayı deneyebilir. Bunun için acil nakit ihtiyacınızın tamamını bir kişiden istemek yerine, bunu birkaç yakınınıza paylaştırmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin acil 5 bin TL nakit ihtiyacınız varsa; bu durumda tek bir yakınınızdan 5 bin TL istemek yerine, size para verme ihtimali bulunan 5 yakınınıza bunu bölüştürüp, her birinden 1 000 TL istemeniz daha akıllıca olacaktır. Herkes bir anda 5 bin TL nakit para çıkaramayabilir ancak 1 000 TL öyle ayarlaması çok zor bir rakam değildir. Bu yöntemi izleyerek en azından acil ihtiyacınız olan paranın bir bölümünü toparlayabilirsiniz. Ayrıca yakınlarınızdan borç alırken, borcunuzu altın gibi değer kaybetmeyecek değerler üzerinden almanız onları da rahatlatacaktır.

Bir diğer yöntem olarak yine bankalar kanalıyla kredi kartınızdan nakit avans ya da taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Hem böylelikle acil nakit ihtiyaçlarınızda bankaya gidip sıra bekleyip bir sürü kredi evrakı imzalamak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca bankalar tarafından dönemsel olarak uygun koşullarda nakit avans ve taksitli nakit avans kampanyaları olduğunu da hatırlatalım.

Yine kredi kartını kullanarak nakit ihtiyacınızı çözebileceğiniz bir başka yöntem olarak; kredi kartınız ile kuyumcudan taksitle altın alıp, daha sonra da bu altını bozdurma yolunu da deneyebilirsiniz.

Yazımızın sonunda acil paraya lazım nasıl bulabilirim diyenlere son bir tavsiye olarak; tefeciden para alma yoluna gitmemelerini söyleyeceğiz. Tefecilik hem suç olduğu ve hem de ağır sonuçlar doğurabildiği için para ihtiyacınızı bahsettiğimiz alternatif yöntemlerle çözmeniz sizin adınıza daha akıllıca olacaktır.

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here