50 Bin TL Faizsiz Kredi Şartları KOSKEP

0
9
KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB hakkında her geçen gün farklı haberler duymaktayız. Bunlardan birisi de 50 bin TL faizsiz kredi verdiği haberidir. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletme kısaca KOBİ dediğimiz işletmelerin faydalanması için verilen bu yeni kredinin en önemli özelliği faizsiz olması ve geri ödemedeki kolaylık olsa gerek.

Pek çok işletme , ister ticaret ister tarım ve hayvancılık sektöründe olsun , isterse turizm sektöründe hizmet versin şu ekonomik ortamda zorluklarla karşılaşabiliyor.

Halihazırdaki mali durumunu iyileştirmek ve varsa zor durumdan kurtulmak için KOSGEB faizsiz kredilerinden faydalanmak isteyenler olduğu gibi , maddi durumu iyi olsa da işini geliştirmek , otel ya da işletmesinin malzemelerini yenilemek  veya sanayi işletmesi ise yeni ve modern iş makinaları almak için faizsiz 50 bin tl hibe kredisinden yararlanmak isteyenler de az değil.

Kimler 50 bin tl kredi için başvurabilir?

KOSGEB Başkanının açıklamalarına göre cevap verecek olursak 50 bin TL’ ye kadar bu krediden faydalanmak isteyenler İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği programından faydalanabilmek için şartın, KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini konusudur.Dolayısı ile bu krediden faydalanmak isteyenler öncelikle KOSGEB veritabanına kaydını yaptırmalılar.

KOSGEB Veri tabanına kayıt ücretli mi?

Kesinlikle veri tabanına kayıt olurken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. İşletmeniz ile ilgili belgelerin hazırda bulunması yeterli ve işlemleri yaparken işinizi kolaylaştıran bir unsur olacaktır.

50 Bin TL Kredi Nasıl Alınacak?

Program kapsamında başvuruda bulunan KOBİ dediğimiz işletme başına ödenecek en yüksek kredi 50.000TL olacak ve bu kredi mevcut ülkemizde aktif hizmet veren bankalar üzerinden kullandırılacak. Kullanılan kredinin faiz oranının tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak yani sıfır faiz ödeyeceksiniz. Kredi vadesi ise şimdiden belirlenmiş durumda.Kredi vadesi , ilk 12  ay herhangi bir ödeme yapılmayacak , kalan miktar ise  üçer aylık taksitler halinde geri ödemeli şekilde uygulanacak. Toplam geri ödeme vadesi kısaca 36  ay şeklinde olacak. 50 Bin TL fazisiz kredi 48 ay vadeli gibi görünse de aslında 12 ay ödemesiz olacağı için geri ödeme ertelemeli faizsiz kredi kullanmış olacaksınız.

50 Bin TL faizsiz kredi için birçok ilde duyuruların yapılması üzerine ihtiyacı olup faydalanmak isteyenler 19 aralıkta başlayan başvurular için il müdürlüklerine yapılamya başlandı bile. KOSGEB den sıfır faizli hibe kredisi almak istiyorsanız siz de elinizi çabuk tutmalısınız.

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here