3 boyutlu yazıcı iş fikirleri – Evde iş imkanı

1
4
Üç Boyutlu Yazıcılar ile Evde iş İmkanı
Üç Boyutlu Yazıcılar ile Evde iş imkanı

Üç Boyutlu Yazıcılar ile Evde iş imkanı
Üç Boyutlu Yazıcılar ile Evde iş imkanı

3 boyutlu yazıcı iş fikirleri 2016

Günümüzde Üç Boyutlu Yazıcılar ile Evde iş imkanı ile evde çok kazançlı bir iş fırsatı yaratabilirsiniz. Şu anda üç boyutlu yazıcılar evlere girebilecek kadar küçülmüş ve ucuzlamıştır. Bu yazımızda sizlere üç boyutlu yazıcılar hakkında bilgi ve bu yazıcılar ile evinize ek gelir imkanı yaratmayı konu edineceğiz.

3 boyutlu yazıcı nedir?

3 boyutlu baskı sanal ortamda tasarlanmış herhangi şekildeki bir üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemidir. Tek yapmanız gereken ilgi çekici bir üç boyutlu nesne tasarımını yazıcıya bilgisayarınız üzerinden göndermenizdir.

Fiyatları nelerdir?

Şu anda üç boyutlu yazıcıların fiyatları 2.500tl den başlamaktadır. Sizin için ilk aşamada bu fazlasıyla yeterli olacaktır. Ortalama bir ev kullanımı için üretilmiş üç boyutlu yazıcı 12x12cm bir üç boyutlu modeli yarım saat ila bir saat arasında tamamlayabiliyor. Teknik kısımlarını youtube üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda daha çok bu teknolojiyi kullanarak nasıl evde para kazanacağınıza değineceğiz.

Üç Boyutlu Yazıcılar ile Evde iş İmkanı
3 Boyutlu Yazıcı iş fikirleri

İş imkanları nelerdir?

Mini figürler bastırın

Alışveriş merkezlerindeki müzik,kitap mağazalarında satılan şu minik tatlı figürleri çoğumuz görmüşüzdür. Peki hiç fiyatlarına baktınız mı? En ucuzu 35-40 tlden başlayan bu figürler artık 3 boyutlu yazıcılar ile üretilmekte. Sizin de hedefleyeceğiniz kesim gençler olmalı. En popüler yabancı dizilerdeki karakterlerin üç boyutlu tasarımlarını bulmak internette en kolay işlerden biridir. “(karakterin adı) 3D Model” şeklindeki bir internet aramasında çok fazla sonuca ulaşabilirsiniz. Modeli bulduktan sonra yazıcınıza gönderin ve bastırın. Burada dikkat çekmek istediğimiz bir nokta var. Çoğu giriş seviyesi üç boyutlu yazıcılar tek renk çalışabilmektedir. Fakat alacağınız “beyaz” 3 boyutlu yazıcı kartuşu ile figürlerinizi bastırdıktan sonra onu kendi elleriniz ile boyayabilirsiniz. Bir figürü boyamak bir süre sonra çok kolay yapabileceğiniz bir iş olacaktır ve günde 5-10 figür hazırlayabilir hale gelebileceksiniz.

Kendi tasarladığınız ürünleri bastırın

Bu kısımda biraz işleri iyice kaptığınızı ve artık kendi tasarımınızı yapabilir hale geldiğinizi varsayalım. Bazı üç boyutlu yazıcılar aynı zamanda içine koyduğunuz objeyi tarayıp üç boyutlu model haline getirebiliyor. Basit el işi hamurları ile yapacağınız bir objeyi tarayıp bunu istediğiniz kadar kopyalayabilirsiniz. Orijinal tasarımların her zaman daha çok satacağını unutmayın. Eğer el işinize güveniyorsanız üç boyutlu tarama özelliği olan bir yazıcı almanızda fayda vardır. Bu tarz yazıcıların fiyatı 3.400tl den başlamaktadır ve fiyatları gün geçtikçe düşmektedir. Kendiniz tasarladığınızda bu tasarımınız dünyada tektir. Ne kadar az ve özgün modelleriniz olursa bu modellere biçtiğiniz fiyat da o kadar artacaktır.

Eğlenceli mutfak ürünleri tasarlayın

Aklınızdan mutlaka bu yazıcıdan yazdırılan ürünler ne kadar güçlü diye bir soru geçmiştir. Plastik bir kaşık düşünün mutfağınızdaki. İşte o kadar güçlü olabiliyorlar. Bu da bir başka kullanım alanı oluşturuyor bizlere. Birbirinden değişik tasarımlı kaşıklara, bardaklara kadar seçenek var. Bunların hepsi sizin hayal gücünüze kalmış. Herkes mutfağında değişik tasarımlı ürünler ister, üretip müşterilerinizi memnun etmek de size kalmış.

Oyuncaklar tasarlayın

Üç boyutlu yazıcılarla birbirinden eğlenceli oyuncaklar tasarlayabilirsiniz. İsterseniz araba tasarlayın isterseniz barbie bebek bastırın. Üç boyutlu yazıcılarla hareketli parçalar da üretebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey parçaları ayrı ayrı bastırmak. Böylece daha sonra bu parçaları birleştirip hareketli oyuncaklar üretebilirsiniz. Dilerseniz kendi çocuğunuza onun çok sevdiği bir oyuncak bile yapabilirsiniz. Çocuğunuzun gelişimi için bile kullanabilirsiniz. Oyuncağın parçalarını ayrı ayrı bastırıp onunla beraber bu parçaları birleştirebilir, eğlenceli ve öğretici dakikalar geçirebilirsiniz. Özgün fikirler her zaman daha çok kazandırır
Bu yazımızda sizlere sadece üç boyutlu yazıcılarla yapılabileceklerin bir kısmını yazdık. Yeni yeni gelişen bu teknoloji ile evinizde hem eğlenip hem de ek gelir imkanı sağlayabilirsiniz. Ek geliri bir kenara bırakın bu iş sizin ana işiniz bile olabilir çünkü Türkiye’de bu konuda açık mevcut. Bu açıktan yararlanın ve kazanmaya başlayın. Küçük bir sermaye ile başladığınız işi daha büyük ve kaliteli üç boyutlu yazıcılar alarak büyütebilirsiniz. Ürünlerinizi satabileceğiniz bir çok alışveriş sitesi bulunmaktadır. Dilerseniz kendi sitenizi bile kurabilirsiniz, sitenizi tanıtmak için facebook,instagram gibi sosyal medya mecralarını kullanabilirsiniz. Hemen bütçenize uygun bir üç boyutlu yazıcı alın ve tasarlayıp bastırmaya başlayın. Bol kazançlar.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here