Öğrenciler için ek gelir imkanları 2019

4
227
Öğrenciler için Ek Gelir imkanları
2017 Öğrenciler için Ek Gelir imkanları

En İyi Öğrenciler için ek gelir imkanları

Öğrencilik hayatında en büyük problem geçim sıkıntısı, bunu hepimiz yaşayarak öğrendik.  Kira ve faturalardan kalan parayla yemek mi yesek, okul masraflarını mı ödesek, ihtiyaçlarımızı mı alsak? Peki eğlence? Ona zaten para kalmıyor, ama durumdan sıkıldım diyenlerdenseniz, günde birkaç saatinizi ayırarak 2019 Öğrenciler için Ek Gelir imkanları ‘ndan sizlere öneriler hazırladık. Umarız bu yazımız sizler için yararlı olur.

Özel ders vermek

Öğrenciyken yapılacak en kolay ve en karlı işlerden biri özel ders vermek. Okurken her gün yeni bir şeyler öğreniyor ve bilgilerimizi taze tutuyoruz. Bu bilgileri başkalarına aktararak ciddi bir ek gelir sağlayabilirsiniz. Kendinize en güvendiğiniz alanlarda, sizden küçük ilkokul , ortaokul ya da lise öğrencilerine özel ders vererek saatliği 30-70 lira arası kazanç sağlayabilirsiniz.

Makale yazarlığı yapmak

Makale yazarlığı yapmak, öğrenciler için çok uygun bir iş. Okulunuzdan sonra istediğiniz saatte, bilgisayarınızın başında yapabilir, evinizden çalışarak para kazanabilirsiniz . Küçük bir araştırma ile yazım gerekliliklerini öğrenip başlamanız ,teknik olarak düzgün, anlaşılır ve ilgi çekici yazmanız yeterli. Herhangi bir konuda yaklaşık 300-500 kelimelik metinler yazarak ayda yaklaşık 1000 liraya kadar ek gelir sağlamanız mümkün.

Part time işlerde çalışma

Öğrencilerin en çok yöneldikleri 2019 Öğrenciler için Ek Gelir imkanları ‘ndan birisi de part time işlerdir. Garsonluk, barmen-barmaidlik, satış temsilciliği, host-hosteslik, tanıtım elemanlığı vb gibi birçok alanda part time çalışarak ek gelir sağlayabilirsiniz. Genellikle bir ön koşulu olmayan bu işlerde kişisel bilgilerinizin bulunduğu cv nizi bırakarak başvurabilir haftanın dört beş günü günde altı yedi saat çalışabilirsiniz. Öğrenciler tarafından, özellikle bahşiş alındığı için, garsonluk çok rağbet görür.

Okulunuzda öğrenci işçi olmak

Genel olarak bütün üniversiteler kendi bünyelerinde, okuduğunuz bölümlere bağlı olarak öğrenci işçi çalıştırırlar. Okulunuzun duyurularını takip ederek bu işi bulabilir ve mülakatlara katılabilirsiniz. Özellikle fazla vakti olmayanlar için gayet güzel bir fırsattır hem de saat başı ücreti yüksektir.

Anketörlük yapın

İnternet üzerinden bulacağınız ajanslarla konulup anketör olabilirsiniz. Anketörlük genel anlamıyla ajanslardan aldığınız soruları insanlara sorup cevap not etmektir. Anket başı 1-5 lira arası para kazanmanız mümkün.

Kişisel becerilerinizle freelance çalışın

Herhangi bir konuda bir beceriniz var ise bu becerinizle kendinize evde iş imkanı yaratabilirsiniz. Örneğin resim bölümü öğrencisiyseniz çizim yaparak, müzik bölümü öğrencisiyseniz beste  ya da sokak müzisyenliği yaparak, bilgisayar bölümü öğrencisiyseniz web siteleri hazırlayarak, sinema öğrencisiyseniz düğün fotoğrafçılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Bu işleri yapmanın en büyük artısı size kazandırdığı deneyim olacaktır.

Çeviri yapın

Eğer yabancı diliniz varsa evden çeviri yaparak para kazanın kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. İnternette bolca bulabileceğiniz bu iş imkanında genellikle İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ya da İspanyolca dillerinde çevirmen aranır.

Gezi- etkinlik organizasyonları düzenleyin

Tur düzenleyen acenteler gibi sizde kendi çevrenizde etkinlikler düzenleyip, bilet satışı ya da aracılık yapıp ek gelir sağlayabilirsiniz.

Broşür dağıtın

Son olarak 2019 Öğrenciler için Ek Gelir imkanları ‘ndan olan Broşür dağıtmak hiçbir ön koşulu olmayan işlerden birisidir. Firmaların verdiği belli miktardaki broşürleri insanlara yine belli bir zamanda dağıtmanız gerekiyor hepsi bu. Dağıttığınız broşür miktarına göre günlük 40-80 lira arası bir para kazanmanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here