2018 Evde T-shirt baskı işi Tişört tasarlayıp satmak

0
10
Evinizden T-Shirt Baskı işi Tişört tasarlayıp satmak

Evden iş yapmak isteyen girişimciler için mükemmel bir iş fikri daha. 2017 Evde T-shirt baskı işi ile siz de evinizin rahatlığında kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Bir takım insanlar düz ve sade tişörtler giyerken bazıları da üzerinde eğlenceli veya esin verici iletileri olan, enteresan tasarımlı hem de resimli tişörtler giymeyi seçenek ederler. Eşi benzeri olmayan tişörtler yapabilir ve bu işi evinizden yürütebilirsiniz. Bu işi bir sürü düz tişört tedarik ederek ve yaratıcı fikirlerinizle bunları yaratıcı fikirlerinizle işleyerek başarıya eriştirebilirsiniz. Satmayı düşündüğünüz tişörtleri belirledikten sonra bunları internet üzerinden satışa sunabilir, giyim dükkanlarına gönderebilir ve hatta fuarlarda, pazarlarda, kermeslerde ve bitpazarlarında tezgah açarak satabilirsiniz.

evinizden-t-shirt-baski-isi

T-shirt Baskı işine Nasıl Başlanır?

Ne tür tişörtler satmak istediğinize karar verin. Mesela, üzerinde eğlenceli veya ilham verici iletiler olanlar tişörtler satmak isteyebilirsiniz. Ve hatta müşterilerinizin belirlediği iletileri ve tasarımları da tişörtlerin üzerine uygulayabilirsiniz.

Tişörtlerin üzerine ileti baskılarının yapılabilmesi için serigrafi baskı yapan bir işletme ile görüşün. Bu sayede işletmenizi yeni kurduğunuz sırada tasarruf edebilirsiniz. İşletmeniz başarılı olduktan sonra serigrafi baskının nasıl yapıldığını öğrenin. İhtiyacınız olan serigrafi ekipmanlarını ve malzemelerini öğrenerek bunları satın alın.

Ucuz ücretlere kaliteli düz tişörtler satın alabileceğiniz bir tedarikçi bulun. Toptan alımlar yaparsanız tasarruf edersiniz.

İşletmenizin isminizi taşıyan marka yaftalarınız olsun. Bunları tişörtlerinize dikin. Bu etiketler işletmenizin isim bilinilirliğini artırmanıza yardımcı olacaktır.

Tişörtlerinizi nerede ve nasıl satacağınıza karar verin. Online veya pazarlarda, kermeslerde ve bitpazarlarında satabilirsiniz. Değişik markaları bir arada satan mahalli mağazalarla görüşerek tişörtlerinizden birkaç tanesini mağazalarında sizin isminize satmalarını sağlayabilirsiniz. Şayet tişörtlerinizi dikkatli ve özenli bir şekilde derlerseniz ( fazla yer kaplamayacak şekilde)  mağaza sahipleriyle daha fazlasını stoklama ile ilgili anlaşabilirsiniz.

Alakalı resmi müesseselerden ihtiyaç duyulan olan izinleri ve ruhsatları alın. Yetkili müesseselerin birçoğu işinizi evinizden idare etseniz dahi bu vesikaları talep eder.

Ücretlerinizi belirleyin. Sizin tişörtlerinizle kıyaslama edilebilir ürünler satan diğer küçük tişört işletmelerinin ürünlerini ne kadar sattıklarını araştırın. Tişört ücretlerinizi rekabet edilebilir ancak işletmenizi de döndürebilecek şekilde ayarlayın.

Tişörtlerinizi satmak için bir web sayfası oluşturun. Bu kısa müddette alışılmadık bir şekilde başarıyı yakalayacaksınız mananına gelmiyor. Online reklamlarla ve el duyurularıyla dikkat çekerek web sayfanızın pazarlamasını yapmak zorundasınız. Buna ek olarak web sayfanıza tişört satışlarıyla alakalı anahtar kelimeleri içeren yazılar koyun bu sayede ziyaretçilerin sizi başlıca arama motorlarında bulmalarını sağlayabilirsiniz.

Olası müşterilerinize göstermek için örnek ürünler hazırlayın. Bu ürünlerin resimleri çekin ve web sayfanıza koyun.

Ödemeleri ne şekilde alacağınıza karar verin. Bir hayli insan nakit ödeme veya kapıda ödemeyi tercih eder. Şayet tişörtlerinizi online satacaksanız kredi kartları aracılığıyla yapılan ödemeleri de kabul edebilirsiniz.

İpuçları

Tişört işletmeniz için özel bir pazar yaratın. Şayet çocuklar için sevimli tişörtler tasarlamak gibi bir işe odaklanırsanız kazanç sağlamak ve işletmenizi idare etmek sizin için daha kolay olabilir.

Evde iş imkanları her geçen gün artmaktadır. Bu iş olanaklarını fırsata çevirmek sizin elinizde. T-shirtlere baskı yapıp satarak evde iş kurmak isteyen girişimcilere şimdiden bol kazançlar!

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here