2018 Evde iş imkanları

3
34

Evde iş yaparak bütçesine katkı sağlamak ve hatta geçimini bu şekilde kazanmak isteyenler için, uzun soluklu ama oldukça da yararlı bir yazı ile sizlerleyiz. Bu yazımızda, 2017 evde iş imkanları hakkında oldukça detaylı bilgiler bularak, evde ek iş yaparak para kazanma konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evde mum yaparak para kazanma

Özellikle evde iş yaparak para kazanmak isteyenlerin, son zamanlarda rağbet ettiği iş türlerinden birisidir. Evden para kazanmak için yapabileceğiniz iş çeşitlerinden olan evde mum yaparak para kazanmak, bir işinde ötesinde neredeyse farklı bir eğlence kaynağı. İnternet üzerinden evde ek iş veren firmalar ile iletişime geçerek, bu işe talip olabilirsiniz. Kendinize özgü farklı tasarımlar kullanabileceğiniz gibi, işverenin elinde bulunan kalıpları kullanarakta mum yapabilir ve böylelikle aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Evde Katalogla Satış Yaparak Para Kazanmak

Ülkemizde son yıllarda büyük ivme kazanan evde katalogla satış yaparak para kazanmak 2017 yılı evde iş imkanları arasında, yine oldukça rağbet gören ek iş imkanları arasında yer alacağa benziyor. Katalogtan satış yaparak kazanabilmek için, öncelikli olarak satışını yapacağınız ürünlerin tanıtımını iyi bir şekilde yapabiliyor olmanız lazım. Tanıtımı ne kadar iyi yaparsanız, kazancınızda bu tanıtıma endeksli olarak artış gösterecektir.
Avon, Forever Living ve Amway Herbalife gibi firmalar, evinizden katalogla satış yapabilme imkanını sunan en bilindik firmalardan sadece bazılarıdır. Bu firmaların ürünleri, geçmişten günümüze kadar kendini ispatlamış oldukları için, satış konusunda sizi fazla yormayacağı düşüncesindeyim. Özellikle iyi bir internet kullanıcısı iseniz, bu ürünleri daha geniş kitlelere duyurarak bulunduğunuz şehirdeki insanlara kolaylıkla satış yapabilirsiniz.
Öncelikle ürünleri kendiniz kullanarak reklamını yapabilirsiniz. Bunun dışında gideceğiniz misafirliklerde de, ürünler hakkında bilgi vererek çevrenize sizden alışveriş yapması konusunda yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Zaten marka ve ürünler kendisini ispatlamış olduğundan, ürünlerinizi tanıtma konusunda fazla sıkıntı yaşamadan satışlarını yapabilirsiniz.

Evde kutu katlama işi yaparak para kazanmak

Aylık performansınıza bağlı olarak, 300-800 TL arasında gelir elde edebileceğiniz iş kollarından birisi de, evde kutu katlama işidir. Genellikle fazla siparişten dolayı kutu katlama işini yetiştiremeyen firmalar, işlerini yetiştiremedikleri için evlere kutu katlama işi vererek iş yüklerini azaltmak ister. Özellikle toplu iş verecekleri için, birkaç kişiden oluşan gruplara iş vermeyi tercih ederler. Bu nedenle bu işi yapmak istiyorsanız, çevrenizden birkaç kişi ile ortak yapmanız daha fazla iş almanıza imkan verecektir.

internet sitesinden para kazanma

İnternet sitesinden para kazanma

Biraz bilgi ve beceri sayesinde, internet sitesi kurarak para kazanmak mümkündür. Hatta işi ilerletirseniz çok daha büyük rakamlarda kazanabilirsiniz. Günümüzde internet sitesi kurmak, birçok hazır yazılım sayesinde oldukça kolaylaştı. Hatta yapamadığınıza inandığınız şeyler için, hizmet satın aldığınız yerler ara ara ücretsiz destek vermektedir. İnternet sitesi kurabilmek için biraz bütçe gerekse de, sitenize sıkı sıkıya bağlı olduğunuz takdirde para kazanmak kaçınılmaz olacaktır. Biraz para harcayarak kurabileceğiniz web sitelerinin yanı sıra, tamamen ücretsiz site açmanıza olanak tanıyan birçok blog ağları da bulunmaktadır. Bu blog ağlarından birisine e-posta adresinizle kayıt olarak, anında ücretsiz bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Web sitesinden para kazanmak için en önemli şey, ilgi çekici ve başka sitelerde bulunmayan yazılar eklemektir. Sitenizi büyütmenin önemli diğer bir yolu ise, her gün sitenize ekleyebildiğiniz kadar bilgi eklemektir. 5-10 tane peş peşe yazı yazıp aylarca başka yazı girmeyerek, web sitelerinin büyümesi mümkün değildir. Bunu düzenli bir şekilde yapmalısınız. İlk günler her gün 5 yazı girdikten sonra, sonraki birkaç ay hiçbir yayın yapmayacaksanız o siteden bir gelir beklemeyin. Düzenli bir şekilde her gün en az 1-2 yazı girmek, en ideal olanıdır.
Siteniz belirli bir ziyaretçi almaya başladığında ise, başta Google Adsense reklam ağına reklam yayınlamak için başvurabilirsiniz. Başvurunuz kabul edildiğinde, buradan alacağınız reklam kodlarını sitenize ekleyerek para kazanmaya başlamış olursunuz. Sitenize giren ziyaretçiler, bu reklamlardan ilgilerini çekenlere tıkladıkça hesabınıza küçük miktarlarda para geçmeye başlayacaktır. Bu para belirli bir ödeme eşiğine geldiğinde ise, banka hesabınıza parayı aktarabilirsiniz. Bu reklam platformunun dışında, web sitenize direk reklam alarakta internet sitesinden para kazanabilirsiniz. Kısacası internet sitenizi iyi bir düzeye getirdikten sonra, para kazanmanız inanamayacağınız kadar kolaydır.

evde iş imkanı
evde-kina-paketleme-isi

Evde kına paketleme işi

2017 evde iş imkanları arasında geçmiş yıllarda olduğu gibi, yine popüler olan işlerden birisi de evde kına paketleme işi yer almaktadır. İnternette yaygın bir şekilde ilanlarını gördüğünü bu iş kolu sayesinde, aile bütçenize katkılar sağlamanız mümkün. Özellikle düğün organizasyon işi yapanların vereceği evde kına paketleme işi ile, aile bütçenize aylık ortalama 300-450 TL arasında katkı sağlayabilirsiniz.

evde buzdolabı süsü işi
evde buzdolabı süsü yaparak para kazanmak

Evde Buzdolabı Magneti Yaparak Para Kazanmak

Herkesin para kazanmasını sağlayan yenilikçi iş fikirleri, her geçen gün artıyor. Herkesin yaptığı birçok işi yapmak, eskisi kadar fazla kazandırmıyor. Oysal buzdolabı magneti yapmak gibi yeni iş fikirleri, iş yeni bilindiği için yapanların az bulunması nedeniyle biraz daha fazla kazanmanızı sağlayabilir. Bu yenilikçi fikirlerden birisi de, buzdolapları için yapabileceğiniz aksesuar modelleridir.
Yapacağınız bu magnetleri dilerseniz internet sitelerinde tanıtarak satabilir, dilerseniz de bu işi daha profesyonel yapan kişi ya da firmalara toplu olarak satabilirsiniz. Kendiniz direk olarak satmak istediğinizde biraz daha zaman gerektirse de, kazancınız da ona göre daha fazla olacaktır. Ancak ben uğraşamam hemen satıp paramı alayım diyorsanız, biraz ucuza ama toptan vererek hemen satışını gerçekleştirebilirsiniz. Kendi web sitenizi kurarak satış yapabileceğiniz gibi, gittigidiyor ve sahibinden gibi siteler üzerinden de ürünlerinizi satabilirsiniz.

Sanal Asistanlık

Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak

Gelişen dünya ve hızla ilerleyen teknoloji, iş çeşitlerini artırdığı gibi bu işlerin yapılmasını ve para kazanılmasını daha kolay hale getirdi. Gelişen teknoloji ile gelen birbirinden farklı onlarca hatta yüzlerce iş alanları sayesinde, evinizden oturarak biraz zaman harcayarak para kazanmak eski yıllara göre çok daha popüler olmuş durumda. Öncelikle sanal asistanlık işi nedir?, onu tanımlayalım. Sanal asistanlık; sekreterlik işinin sanal ortamda yapılmasıdır. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan sanal asistanlık, yurt dışında daha uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Sanal asistanlık işinin evde iş yapmak isteyenlere yeni bir iş kapısı olmasının yanı sıra, işverenler içinde bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajların başında işverenin tam zamanlı sekretere göre, daha az ücret ödüyor olması ve SSK gibi giderlerden kurtulması geliyor. Sanal asistanlık yapan kişiler bu işi sadece bir firma ile anlaşarak yapmak yerine, birkaç firma ile anlaşarak yapabilme imkanına sahip oldukları için daha fazla gelire sahip olabiliyor. Aynı zamanda evinde ailesine ve kendisine, çok daha fazla zaman ayırabiliyorlar. Zaten bu işin bu kadar cazip olmasının sebepleri de, yukarıdaki saydığımız esnekliğe sahip olmasıdır. Ancak sanal asistanlık yapabilmek için iyi derecede bilgisayar kullanabilmek, ofis programlarına hakim olabilmek ve düzgün ve hızlı bir klavye kullanma becerisine sahip olmak gerekiyor. Ayrıca etkili iletişim ve rapor hazırlayabilme konularında da becerikli olmak, sanal asistanlık işinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Organik Ürün Satarak Para Kazanmak
Organik Ürün Satarak Para Kazanmak

Organik Ürün Satarak Para Kazanmak

Evde ek iş yaparak para kazanma yolları arasında yer alan ve etkili bir şekilde yapıldığında, güzel kazançlar elde edebileceğiniz yöntemlerden birisidir. İnsanların katkı maddesi bulunan ürünlerden uzak kalıp, daha sağlıklı bir şekilde beslenmeye özen gösterme isteği bu yolda işinizi çok kolaylaştıracaktır. Bu talep, organik ürün sektörünün büyümesi ve çok geniş bir kitleye hitap etmesine neden olmuştur. Böyle önemli bir sektörün önümüzdeki yıllarda daha fazla talep göreceği, bu talep doğrultusunda uzun yıllar devam edeceği oldukça açıktır.
Organik ürün denildiğinde aklımıza sadece gıda sektörü gelse de, tekstil ürünleri, temizlik ve kozmetik ürünleri de organik ürün sektörünün içerisinde yer almaktır. Ürünlerinizi farklı şekillerde satabileceğiniz gibi, evinizde internet üzerinden satmak çok daha kolay ve zahmetsizdir. Ürünlerinizi internet üzerinden satmayı planlıyorsanız, zaten çok geniş bir müşteri kitlenizin olduğunu biliyorsunuz demektir.
Öncelikle, ne çeşit organik ürünler satacağınıza karar verin. Bu kararı verirken kişisel beceri ve yeteneklerinizi ön planda tutun. Böylelikle ürünlerinizin daha fazla beğenilmesini sağlar, satış konusunda büyük rahatlık yaşarsınız. Mesela turşu yapmakta daha yetenekli iseniz, turşu yaparak satabilirsiniz. Ürünlerinizi hazırlarken ve satarken, yasal prosedür nedir takip etmenizde yarar vardır. Ayrıca ürünün paketlemesi de, satış hacmini artıracak bir diğer önemli husustur. Organik ürünlere uygun bir paketleme, her zaman satışın artmasını sağlayacak unsurlardan birisidir.
Ürününüzü gönderirken yazacağınız sıcakkanlı küçük bir not, müşterinizle aranızda oluşacak bağında kuvvetlenmesi açısından önemlidir. Fiyat belirleme konusunda da oldukça titiz olmak, hem ürünlerinizin daha fazla satılmasına hem de zarar etmemenize yarar sağlayacaktır. Eğer ürünlerinizi bir web sitesi üzerinden satıyorsanız, organik ürününüz hakkında yararlı bilgiler yayınlamak satış potansiyelinizin artmasına yardımcı olabilir.

Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak

Evde nikah şekeri yapıp para kazanmak, 2017 evde iş imkanları arasında yer alan ve aile bütçesine katkı sunan iş türleri arasındadır. Özellikle düğün organizasyon şirketleri, evde nikah şekeri yaptıracak binlerce ev hanımı arıyor. Eğer nikah şekeri konusunda kendinize güveniyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bu şirketlere ulaşarak iş alabilirsiniz. Eğer kendinize has tasarımlara sahipseniz, yapacağınız şekerlere talep çok daha fazla olacak ve daha iyi ücretlerle satış yapabilirsiniz. Genellikle parça başı ödeme yapan bu firmalar, anlaşmanıza göre bu ödemeyi yapmaktadır. İnternetteki iş ilanları sitelerinde ve gruplarında, önceden yapacağınız tasarımı güzel birkaç ürünün resimlerini çekerek paylaşarak müşteri bulabilirsiniz.
Evde Mandal Montajı Yaparak Para Kazanmak
Yepyeni evde iş fikirlerinden birisi olan mandal montajı, size evinizden para kazandıracak iş fırsatlarından birisidir. Evden para kazanmak isteyen birçok öğrenci ve ev hanımı, aktif bir şekilde mandal montajı işi yaparak para kazanmaktadır. Montajın yanı sıra, mandal süsleme işi de size kazanç sağlayabilecek bir diğer yöntemdir. Hazırladığınız mandalları hediyelik eşya ve züccaciye dükkanlarına satarak, kısa sürede paraya dönüştürebilirsiniz.

Evde Boncuk İşi

Evde Boncuk dizme işi ile para kazanmak

Evde boncuk dizme işi, özellikle bayanlar ve engelliler için farklı bir gelir kapısıdır. Triko ve abiye gibi elbiselerin boncuk süsleme işleri olduğu gibi, farklı ürünler içinde boncuk dizerek para kazanabilirsiniz. Elbiseler için size verilen resimde gördüğünüz yerlere, boncukları yapıştırarak para kazanabilirsiniz.
Elbiselerin yanı sıra, çanta ve ayakkabılar üzerine boncuk dizerek para kazanmakta mümkündür. Her ne kadar kişisel giyim üzerine yönelik işler olsa da, zekayı artırıcı bazı oyuncaklar içinde boncuk dizme işi yapılmaktadır.

 

Evde el işi yaparak para kazanmak

Ev hanımları için, evde iş imkanlarının başında gelen ve uzun yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Özellikle internetin hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesi ve e-ticaret sitelerinden alışveriş imkanları, el işi satışlarının da artmasına sebep oldu. Evden yetenekleriniz doğrultusunda yapacağınız el işlerinizi, sosyal medya grupları üzerinden veya sahibinden gibi siteler üzerinden rahatlıkla satabilirsiniz. Farklı tasarımlar kullanarak yapacağınız el işleri, satışlarınızın daha fazla olmasına neden olacak faktörler arasındadır.

Evde çizim yaparak para kazanmak

İster kara kalem çizimi, ister yağlı boya, isterseniz bilgisayar destekli çizimler üzerinde yetenekli olun, hepsini de evden yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun dışında web tasarımı ve internet sitelerinin tema çizimleri konusunda bilgiliyseniz, bu işlerden çok iyi bir gelir elde etmeniz mümkündür. Çizimlerinizi yine internet üzerinde yer alan farklı satış platformları sayesinde, müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

İLGİLİ: Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri yaparak para kazanmak

Herhangi bir yabancı dile ileri derece de hakim iseniz, evinizden çeviri yaparak inanılmaz paralar kazanabilirsiniz. Genellikle uluslararası şirketlerin talep ettiği çevirmenlik hizmeti sunarak, size verilen metinleri Türkçe’ye veya Türkçe olan metinleri istenilen yabancı dile çevirerek gelir elde edebilirsiniz. Çevirmenlik hizmetlerinin çok pahalı olduğu bir dönemde, size çok iyi bir gelir kapısı olacaktır. Ayrıca yabancı dili olmayıp farklı dillerde web sitesi kuran site sahipleri, ücreti karşılığında çeviri yapacak kimseler ararlar. Bu kişilere ulaşarak bu yeteneğinizi paraya çevirebilirsiniz.

Evde Makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak para kazanmak, 2017 evde iş imkanları arasında son yıllarda en popüler olan işlerden birisidir. Makale yazabilmek için biraz araştırmacı olmanız, imla kurallarına hakim olmanız ve düzgün cümleler kurabilme kabiliyetinizin olması gerekiyor. Teknik donanım olarak ise, internet bağlantısı ve bir bilgisayar yeterli. İnternet sitesi sahipleri, web sitelerine girecekleri içerikleri yetiştiremedikleri için, makale işlerini makale yazarlarına ücreti karşılığında yaptırırlar. Bu işi yapabilmek için SEO kurallarına uygun ve özgün makale yazmanız en temel esaslardan birisidir. Size verilen konuyu internetten araştırarak o konu hakkında bir yazı bulup, o yazıyı kendi cümlelerinizle yeniden yazmalısınız. Yazdığınız yazı her ne kadar aynı konuyu anlatıyor olsa da, kelime ve cümle bütünlüğü başka web sayfalarında yer almamalıdır. SEO konusunu ise, internet üzerinden SEO uyumlu makale nasıl yazılır? şeklinde aratarak daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

Evde sabun yaparak para kazanmak aile bütçenize katkı sunacağı gibi, farklı bir hobi edinmenize de neden olacak işlerden birisidir. Çünkü birbirinden farklı tasarımlarla yapacağınız sabunlar, başarma ve alternatif zekanızı da oldukça geliştirecektir. Maliyeti düşük olan ve uğraşırken keyif veren evde sabun yapmak, ev hanımları için farklı bir gelir kapısı haline gelmiştir. Yapacağınız sabunları, toplu halde internet üzerinden veya temizlik şirketlerine ulaşarak satabilirsiniz. Ya da belirli paketlerde veya kilo bazında, perakende olarakta satmak mümkündür.
Farklı bir fikir olarakta bir banyo sepeti oluşturarak, yanına sabunlarınızı ve el örgüsü keselerinizi de ekleyerek satabilirsiniz.

Evde ütü yaparak para kazanmak

Bu iş için yakın çevreniz ve mahallenizde kendinizi tanıtmanız yeterli olacaktır. Böylelikle çevrenizde ütü yaptırmak isteyen kişilerin ütü işlerini, kendiniz evinizde yaparak para kazanabilirsiniz. Ekstra olarak mahallenizdeki ütü evleri ile anlaşarak, işlerinin yoğun olduğu zamanlarda ücreti karşılığında yardımcı olabilirsiniz.

Akıllı Telefon Uygulamaları İle Para Kazanmak

Akıllı telefonların hayatımızın ayrılmaz bir parçası olması, farklı ek iş imkanlarının da doğmasına neden olmuştur. Bu iş imkanlarından birisi de, akıllı telefon uygulamalarının satışıdır. Zaten iyi bir yazılımcı iseniz ve uygulama yazabiliyorsanız, muhtemelen böyle bir aramayla bu yazıyı okuyor olamazsınız. Ancak uygulama yazımı konusunda bilginiz yoksa, hazır uygulamaların satışını farklı platformlarda satarak para kazanabilirsiniz. Uygulama üreticileri ile irtibata geçerek, gerek sosyal ağlarda ve gerekse mobil uygulama mağazalarında satış yaparak para kazanabilirsiniz.

Evde tesbih dizerek para kazanmak

Özellikle büyük şehirlerde ve turistlik yerlerde, çok yaygın olan bir iştir. Günlük evinizde 4-5 saatinizi vererek, tesbih dizebilir ve para kazanabilirsiniz. Parçalarını ve boncuklarını satın alarak, dilediğiniz boyutlarda tesbih dizebilir ve bunları ister toplu olarak, isterseniz zaman zaman dışarıya çıkıp sergileyerek para kazanabilirsiniz. Aile bütçesine katkı sağlamak için uygun bütçeyle yapılacak işlerden birisi olan tesbih dizme, uzun yıllar ülkemizde popülerliğini korumaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 YORUMLAR

  1. EVDE HER TÜRLÜ İŞİ YAPABİLİRİM 3 KARDES ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİZ HARÇLIĞIMIZI CIKARMAK İÇİN EVDE VAKTİMİZİ NAKİTE ÇEVİRMEK EVDE İŞ İMKANINDAN YARARLANMAK İSTİYORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here