2019 Evde dikiş ile para kazanmak

6
60
Evde dikiş işi ile para kazanmak

2019 Evde dikiş işi yaparak para kazanmak işi de bir evde iş imkanı ‘dır hiç  yapmayı düşündünüz mü? Evde dikiş işi sizden fazla bir sermaye beklemeden ve çok harcama yapmanızı gerektirmeden yapabileceğiniz bir evde iş türüdür. Evde dikiş işi ile birçok farklı alan için çalışabilir, terzilik yapabilir, firmalara ürün hazırlayabilirsiniz. Evde dikiş işi ile para kazanmak istiyorsanız yazımızı dikkatle okuyarak işe başlayabilirsiniz.

Dikiş nakış işleri yüzyıllardır geleneğimizin bir parçası olan, evlerimizi süsleyen, bizi giydiren, süsleyen uğraşlardır. Annelerimizin el emekleri her zaman hayatımızın bir parçası olmuştur. Yıllar öncesinde dikiş makinesiz ev bulunmazken şimdilerde dikiş makinesi bulunan evler bulunmaz halde. Annelerimiz kumaşlardan kendilerine, bizlere elbiseler yapardı. O makinelerden ne kadar kurtulmak istesekte onlara bağımlılığımız hiç bitmeyecek gibi görünüyor.

Evde dikiş dikip satmak 2019

Dikiş işlerinden para kazanmak için bir dükkanınızın veya iş yerinizin olmasına gerek yoktur. Bu işi evinizden yürütebilirsiniz. İhtiyacınız olan en önemli araç dikiş makinesi olup geriye kalan giderleriniz çok cüzi miktarlarda olacaktır. Evde dikiş işi ‘ne bu kadar basit bir alt yapı ile başlanabilir.

Dikiş işleriyle aranız iyiyse bu işten gelir sağlama ihtimaliniz oldukça yüksek. Komşularınızdan çevrenizden başlayarak dikiş işlerini yerine getirdiğinizde para kazanmak için ilk hamleyi yapmış olacaksınız. Sökük tamiri, daraltma, kesme, ölçü gibi işlemlerle dikiş konusunda akla gelen tüm işlerde var olup yapılan her işlemden 3-5 tl alarak eviniz için gelir kaynağı olabilirsiniz. Giderinizin çok az olması, dükkan giderinin olmaması, vakit tasarrufu ve ev ortamında olması bu işi tercih etmeniz için önemli sebepler arasında olabilir. Bu gelirler akmasa da damlayarak evde dikiş işi ile ek gelir oluşturmanızı sağlayacaktır.

Her zaman ileriyi hedefleyen bir kişiyseniz hayalleriniz hiç bitmeyecektir. Bu hayaller ya gerçek olursa? Çok güzel olur değil mi? Herşey sizin elinizde.

Evde dikiş işi ‘ni yaparak daha büyük kapıları aralayabileceğinizi biliyor musunuz? Küçük işletmelerin konfeksiyonlarından iş alabilir, dikim işlerini evinizde gerçekleştirebilir ve gelirlerinizi sürekli kılarak üst seviyelere çıkabilirsiniz.

Peki evinizin bir dikim atolyesi olması zor bir hayal mi? Bizce değil. Kendi koleksiyonlarınızı üretebilir, kendi giyim eşyalarınızı şekillendirebilirsiniz. Bu sayede gelir miktarınızın tutarı oldukça artabilir ve büyük işlerde ilerlemeye başlayabilirsiniz.

Evde Nakış İşleriyle Para Kazanmak

Yıllar öncesine dayanan ve geleneklerimizin en önemli noktalarından bir tanesi olan nakış işleri eskisi kadar olmasada önemliliğini koruyan bir emek, sanat işidir. Her yerde karşımıza çıkması muhtemeldir. Gerek evlerimizde, gerek elbiselerimizde, gerek çeyizlerimizde.. Her yerde.

Peki nasıl para kazanabilirim? sorusunun cevabı oldukça basit. Makineleşme hızla hayatımızı esir almış olsada el emeğine değiştirmeyeceğimiz konular oldukça fazladır. Evinizde binbir zahmetle ürettiğiniz dantellerinizi, tiliflerinizi çeyiz satan dükkanlara satabilir veya siparişleri direk kendiniz alabilirsiniz. Makinelerin yaptığı ürünler hiçbir zaman sizin emeğinizin yerini tutmayacaktır.

Teknoloji ilerledikçe yararı kadar zararlarınıda görmüş oluyoruz. Siz hiç çocuğuna zararlı bir elbise giydirmek isteyen anne baba gördünüz mü? Onlara bir seçenek oluşturmak için doğal, zararlı madde ve boya içermeyen yelekler, hırkalar yapabilirsiniz. Bu eldiven olabilir, atkı olabilir, bere olabilir. Seçenekler oldukça arttırılabilir. Sizler gelir elde ederken bireyler çocuklarını zararlı bileşenlerden koruyabilir.

Evde dikiş dikecek bayan

İşsizlik oranın büyüdüğü şu zamanlarda iş ilanlarının çoğunda evde dikiş dikecek bayan ilanını görebilirsiniz. Özellikle ev hanımları için güzel bir ekmek kapısı olan evde dikiş işi sayesinde birçok ev hanımı evine ek gelir sağlıyor, ihtiyaçlarını karşılamak için destek kapısı oluyor. Dikiş işlerinden anlıyor iseniz evde dikiş işi ile iş hayatına atılabilirsiniz. Evde dikiş dikecek bayan istihdamına ilgi oldukça fazladır. Siz yapmayı istedikten sonra iş potansiyeli sizden yana olacaktır.

Evde ne dikip satabilirim

Evde dikiş işi ile gelir elde etmek için evinizi bir atolyeye çevirebilirsiniz. Bu sayede evinizde ürünler dikip satabilecek potansiyele sahip olabilirsiniz. Evinizde gömlekler, abiyeler, elbiseler, takım elbiseler dikebilirsiniz. Emeğinizin karşılığını rahatlıkla alabilirsiniz. Kalitenizden memnun kalındıkça iş potansiyelini sürekli olacaktır.

Evde dikiş işi verenler

Birçok firma ve tekstil atolyesi evde dikiş işi vermek için hazır şekilde sizleri beklemekte. Özellikle küçük ve orta halli işletmelerin çoğu evlerini atolye olarak kullanan hanımlara iş imkanını desteklemekte. Sizlerde terzilik, dikim işleriyle uğraşırken bu tür konfeksiyonlardan uzun süreli işler alabilirsiniz. Bu sayede geliriniz daha çok artacaktır ve evde dikiş işi sizin için uzun süreli bir işe dönüşecektir.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

6 YORUMLAR

  1. Bursa Yunuseli tarafında oturuyorum dikiş makinem mevcut çalışmıyorum iki çocuk annesiyim kredi ödemekte zorlanıyoruz bu yuzden evde ek işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here