2019 Evde davetiye işi

3
184
Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır

2019 Evde davetiye işi nasıl yapılır?

Evde ek iş ne yapması gerekir diyenler için evde iş imkânlarını ve birbirinden kazançlı ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. 2019 evde davetiye işi yaparak paran kazananlar için düğünler ne anlama geliyor biliyor musunuz? Davetiye yapımı ve kazanç imkânı! Siz de evde davetiye yaparak para kazanmak istiyorsanız bu makaleyi okuyarak düğün davetiyelerini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ek iş olarak Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır

Evde ek iş ne yapması yaparım diyenler için evde iş imkânlarını ve birbirinden kazançlı ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Evde ek iş yaparak paran kazananlar için düğünler ne anlama geliyor geliyor biliyor musunuz? Davetiye yapımı ve kazanç imkânı!

Siz de evde davetiye yaparak para kazanmak istiyorsanız bu makaleyi okuyarak düğün davetiyelerini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

El yapımı düğün davetiyelere karşı ilginiz mi var?

Bir gelin hayatının en hoş gününü planlarken yaratıcılıkta sınır tanımaz ve o özel günün nasıl olmasını gerektiğinin hayalini kurar.

Küçük bir bütçeyle ve süslü makineler olmadan hoş davetiyeler hazırlayabilirsiniz. Hem bir hayali gerçekleştirir hem de hoş bir ek gelir elde etmiş olursunuz.

Gözünüz mü korktu? Hayır, gözünüz korkmasın. Bu kolay davetiyeleri yapmak masraflı ve gerilimli gözükse de bu makaleyi okuduktan sonra fikriniz değişecektir. Düğün davetiyeleri yapmak istiyorsanız aşağıdaki kolay ipuçlarını okumalısınız.

Düğün gününü kafanızda canlandırın

Sevdiğiniz renkler ve temaları düşünün. Davetiyeleriniz ortamı ve havayı yansıtmalıdır. Ve davetiyeleriniz misafirlerin eline ulaştığında misafirler düğün gününüzün nasıl olacağını gözlerinin önüne getireceklerdir. Davetiyeleriniz sizi ve vizyonunuzu temsil etmelidir.

Bütçenizi belirleyin

Davetiyeleriniz el yapımı olacaksa her birinin maliyeti 1 lira olan hoş davetiyeler yapabilirsiniz.

Evde Davetiye işi yapımı için gerekli olanlar:

 • Kağıt kesme makinesi
 • İyi kalite yazıcı
 • Yapıştırıcı ( kartvizit yapımında kullanılan kalın kağıtlardan ya da süslemelerden kullanıyorsanız)
 • Zarflar / yapımında kullanılan kalın kağıtlar
 • Bu ihityaçlar her bir davetiyenin ortalama maliyetini hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

Davetiyelerinizin boyutuna ve biçimine karar verin.

Katlanmış ya da düz? Kare ya da dikdörtgen?Boyutuna ve biçimine bağlı olarak zarf maliyetleriniz değişecektir.

Kullanılacak kağıdın ağırlığı ( gramajı )

Size tavsiyemiz davetiyeleri basarken gramajı ağır olan kağıtları ve bunun yanı sıra portakal kabuğu dokulu kağıtları seçin. En makul maliyetli olanlar 30×30 cm ölçüsündeki kağıtlardır. Bu kağıtlardan alarak aşağıdaki gibi kesebilirsiniz. Bu biçimde keserseniz dört tane 12×18 kağıt elde edebilirsiniz.

 • Önce kırmızı kısmı net
 • İkinci olarak yeşil kısmı net
 • Üçüncü olarak mor kısmı net
 • En son pembe olanı net
 • 30×30’luk kağıttan 4 tane 12×18’lik kağıt elde edeceksiniz ve fazlalık olarak yalnızca ortadaki 6×6’lik kare kalacaktır.

Aşağıdaki süslemeleri kullanabilmeniz mümkün:

 • Kumaşlar-fırfırlar yapabilirsiniz
 • Zımba- köşelere ve kenarlara ayrıntılar ekleyebilirsiniz
 • Tuhafiye malzemeleri ve dantel
 • Kurdele- fiyonklar bilhassa de organze olanlar her zaman zarafet katar
 • Düğmeler- gövdesini net ve davetiyenizin önüne yapıştırın
 • Boncuklar- biraz sabır göstermeniz ve postalarken çokdan pul eklemeniz gerekebilir yalnız çok hoş olacaktır
 • Damgalar- zarfı ya da davetiyeyi süslemenin ucuz yoludur

Kelimelerle oynayın.

Davetiyenin içeriğini hazırlamak en ürkütücü kısımdır. Davetiye yazısının amacı misafirleri düğün yeri ve zamanıy ile ilgili bilgilendirmektir. Davetiye içeriğini hazırlarken aşağıdakilere dikkat edin:

Yazı tipiniz ( font ) okunaklı olsun ve kesinlikle yazım kontrolü yapın.

Evliliği yansıtan bir yazı yazın.

Küçük görseller ve yazı tipleri ( font) kullanabilmeniz mümkün.

Küçük görselleri kullanarak davetiyenizi ucuza süsleyebilirsiniz. İnternetten sınırsız sayıda süsleme mevcuttur! Oldukça kolay bir prosedür. Yazı tipleri ( font) de sınırsız sayıdadır. Hoşunuza giden ve ufak harf/büyük harf sürümlarıyla oynayabileceklerinizi seçin.

Zarflar

Zarf çok önemlidir. İnce ve uyduruk zarflar uzun süre kapalı kalmaz ya da postada dağılır. Şimdilerde kullanabileceğiniz bir sürü zarf türü vardır. Farklı renklerde ya da özel boyutlarda zarflar bulabilirsiniz.

Baskı

Düğün davetiyelerinizi yapmanın en masraflı kısmı mürekkeptir. Küçük görseller ve renkler kullanmayı düşünüyorsanız mürekkebin masraflı olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Siyah mürekkep renkli mürekkebe göre daha ucuzdur.

Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır
Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır

Davetiyelerin gönderilmesi

Davetiyelerin genelde 1 ay önce gönderilmesi gerekir. Bu nedenle siparişini aldığınız davetiyeleri 1 ay öncesinde bitirmeniz gerekir.

El yapımı davetiyeler yapmak biraz zaman alabilir ve biraz gerilimli olabilir yalnız evde yapılacak işler arasında size en fazla gelir sağlayan işlerden biridir.

Evde ek iş fırsatlarından davetiye işinde etkin olmak istiyorsanız davetiyelerinizin eşi benzeri olmayan olmasına özen gösterin. Evde düğün davetiyelerinizi hazırlayarak hem boş dönemlerinızı değerlendirebilir hem de evinizden çalışarak hoş para kazanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Evden ek iş yapmak istiyorum” diyenler için evde yapılacak işleri ve ek gelir imkânlarını araştırmaya devam edeceğiz

Bir önceki yazımız olan Bayanlara evde yapılacak işler 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

3 YORUMLAR

 1. Merhabalar, Ankara Keçiören de oturuyorum. Evde paketleme, katlama, etiketleme, makale yazma vb işler yapmak istiyorum. Dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here